[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Black metal

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 09:20

Autor Wiadomość
 Tytuł: Black metal
PostNapisane: 20 lis 2008, o 16:31 
Over the hills and far away

Zakładanie tematów o poszczególnych kapelach z tego nurtu ma sens, jeśli forum jest nastawione wyłącznie na muzykę. Głównie dlatego, że blackowe zespoły roją się jak pszczoły i zawsze jakiś zostanie pominięty. Ponadto - nie ma chyba na tym forum na tyle licznej grupy osób zainteresowanej tym nurtem, żeby każdemu z zespołów poświęcać osobny temat. Skończyłoby się tym, że gros z nich leżałby odłogiem.
W każdym razie - jest to nurt na tyle ważny i na tyle, wbrew pozorom, progresywny, że wstyd byłoby go zaniedbać.
Co sądzicie o black metalu jako takim? O kontrowersjach? O ideologiach? W końcu - co najważniejsze, o samej muzyce i o tym wielkim, czarnym światku.
Jeśli można, wrzuciłabym krótki artykuł, zamieszczony na Innym forum, poświęcony właśnie tej tematyce.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 16:42 
Once

Ja bym poprosił, z tego, co pamiętam był świetny :) O takie rzeczy chyba nie musisz pytać ;)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 16:53 

http://eyesofthewolf.mojeforum.net/post ... html#29012

Proszę. ;)
Jedno sprostowanie - napisałam tam, że King Diamond jako pierwszy używał corpse paintingu. Jest to oczywiście nieścisłość, przecież podobne obrazki rysowali na sobie i KISS i Alice Cooper. Jednak to właśnie od Kinga blackowcy zapożyczyli ten, czasem zabawny a czasem wyjątkowo fascynujący "kierunek w sztuce". Motywy użycia tych farbek też były całkiem inne.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 17:13 
Endless Forms Most Beautiful

Black Metal? Hmm, zaczynając od "Black Metal" Venom, a kończąc na na "De Mysteriis Dom Sathanas" Mayhem - świetna muzyka. Ten okres istnienia gatunku uwielbiam. W szczególności cenię ww. Venom, Hellhammer/Celtic Frost, Merycful Fate i wczesny Running Wild.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 19:06 
Imaginaerum

Satyricon, Venom, Burzum. Są zespoły, które trzeba znać. Ja ciągle staram się muzykę poznać i robię to nie tylko w jednym danym kierunku, ale sięgam różnych. Cóż> znam za mało by dobrze ocenić, ale i nie wisi mi, bo pewne zmiany w psychice już wywołał.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 19:31 
Dark Passion Play

Ja sie wziąłem za Nocturnal Depression, Nyktalgie i wyrywczo burzum ;)

Mówiłem im dlaczego nie podpalić meczetu, narodowe kościoły tych islamskich i hinduskich idiotów, czemu nie zamiast podpalać i niszczyć stare norweskie rękodzieło. Mogli zamiast tego wybrać meczety, z ludźmi w środku!.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 20:32 
Once

Ja generalnie wielbię bezgranicznie jedynie Celtic Frost, jeśli rozmawiamy o scenie black metalowej, choć wiadome, że CF nie był chyba nigdy zespołem w 100% black metalowym ;) Raczej awangardowy black, niemniej mam w zasadzie pełną dyskografię i rozkosznie słucha mi się szczególnie najnowszej jakby nie patrzeć płyty "Monotheist". W zasadzie każda płyta CF wnosi wiele nowości i pomysłów w świat ciężkiej muzyki. W końcu jednym z pionierów gatunku, o którym ten temat traktuje, była "Into The Pandemonium" oraz (chyba również) płyta "To Mega Therion" ;)
Próbowałem kiedyś Rotting Christ, i muszę przyznać, że całkiem całkiem grecy sobie radzą ;)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 20:49 
Imaginaerum

Hmm... Ubóstwiam Arcturusa, Burzum, Emperora(ale z wylaczeniem Prometheusa), The Wicked(jezeli to jeszcze black xp), Thorns i lubie jezscze sporo kapel (Satyricon, Shining, Vesania, Crionics) :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 20:55 
Oceanborn

Jeśli black - to Venom!

No i tak jak Charism - Burzum, Arcturus, Satyricon.

Ale też oczywiście nie może braknąć Dimmu Borgir, Marduk czy Mayhem.

Ogólnie, to ja preferuję właśnie black. Nie wiem czemu. Może dlatego, że tu nie ma "ograniczeń" dźwiękowych (?). ;)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 21:02 
Once

Zit napisał(a):
Może dlatego, że tu nie ma "ograniczeń" dźwiękowych (?). ;)

Ja preferuję thrash, i tam również nie ma tych ograniczeń, o których napomniałaś, chyba że ja źle kontekst wyłapałem :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 21:58 
Oceanborn

marcinq napisał(a):
Zit napisał(a):
Może dlatego, że tu nie ma "ograniczeń" dźwiękowych (?). ;)

Ja preferuję thrash, i tam również nie ma tych ograniczeń, o których napomniałaś, chyba że ja źle kontekst wyłapałem :D

Chodzi mi o to że black jest ostry i on nie ma pewnej granicy, w której się kończy ;)

Chyba nie pojmiesz :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 22:06 
Endless Forms Most Beautiful

Na pewno nie pojmie, to zdanie bylo za madre.

Thrash tez jest ostry, ciezki jak cholera, granic tez nie ma (ostatni Exodus, Megadeth, Heathen, Slayer - 4 rozne stylistyki w jednym gatunku).
Poza tym thrash nigdy sie nie skonczy.
Hail!

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 22:38 

Ato ci kłótnia, haha. Przecież i black i thrash świetnie funkcjonują zagrane razem. :P Tak jak death black, black ambient, industrial black, symphonic, jazz...black jest taki pojemny.
zit napisał(a):
Jeśli black - to Venom!

No i tak jak Charism - Burzum, Arcturus, Satyricon.

Ale też oczywiście nie może braknąć Dimmu Borgir, Marduk czy Mayhem.

Ładny zestaw, hehe. A z takich mniej tendencyjnych coś?
Btw - ostatnio robię odwrót od Norge i sięgam po różne różności fajne zewsząd inąd. Jak do tej pory strasznie ruszył mnie Shining (Swe), ostatnią "Halmstad" niszczą obiekty. 6 utworów, 6 perełek oprawionych w platynę. Wiadomo, że scena francuska jest rewelacyjna, sprawnie przejęli pałeczkę po Norwegii - choć nie do końca. W każdym razie religijny black spod znaku DsO to jest naprawdę coś, co warto posłuchać. Zwłaszcza "Carnal Malefactor" na absolutnym opus magnum czyli "Si monumentum...", zawierający między innymi całkiem zgrabnie wstawiony chór gregoriański *.*
Z płyt, które naprawdę warto znać - "Epos" Darkestrah. Muzycy nagrywają w Niemczech, ale część składu z wokalistka na czele pochodzi z Kirgistanu. Na "Epos" udało im się wmontować w magiczny sposób elementy ichniejszego folkloru i klimatu.
Od kilku dni nieustannie katuję "Martwą polską jesień" Furii. Z czystym sumieniem donoszę, że to jedna z najdoskonalszych rzeczy, wydanych w Polsce odkąd Lux Occulta padła na amen. Niesamowite, że kolesie z MasseMord potrafią robić coś
tak...klimatycznego.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 23:14 
Once

Bastet napisał(a):
Shining

A to jest black?Boze, wychodzi że nie wiem nawet czego słucham :P .W każdym razie zespoł nietuzinkowy.Osobiście black to u mnie rzadkość, poza black/doomową DODS Katatonii czy Agalloch'em(black folt czy coś to chyba jest) no i ostatnio Lifelover.W każdym razie smutna muzyka.

Believe me when I say this wasn't all for nothing.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 23:26 

Shining? No jasne. Ich wczesne płyty to jest zupełnie konkretna łupanina. Z tym że teraz robią sobie takie kompilacje blackowo/jazzowo/doomowe i bardzo pięknie im to idzie.
I love this band. Z daleka, oczywiście. :D

Strefa czasowa: UTC + 1