[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Black metal


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 19 kwi 2024, o 03:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 08:42 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Marcin napisał(a):
Bastet napisał(a):
Shining


A to jest black?Boze, wychodzi że nie wiem nawet czego słucham :P .W każdym razie zespoł nietuzinkowy.Osobiście black to u mnie rzadkość, poza black/doomową DODS Katatonii czy Agalloch'em(black folt czy coś to chyba jest) no i ostatnio Lifelover.W każdym razie smutna muzyka.


Zalezy który Shining masz na myśli :D

Ten: http://en.wikipedia.org/wiki/Shining_(Swedish_band)
Ten: http://en.wikipedia.org/wiki/Shining_(Norwegian_band)
Czy ten: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Shining_(band)

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 10:43 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Strzelę sobie, że Bastet ma na myśli szwedzki Shining (bo kiedyś na pewnym forum w quizie okładkowym dała coverart "V Halmstad"). Natomiast Marcin najprawdopodobniej mówi o norweskim Shining. ;)

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 12:14 
Over the hills and far away
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 wrz 2005, o 22:21
Posty: 405
Lokalizacja: z bagien :)
Przecież wyraźnie napisałam, że:
Bastet napisał(a):
Btw - ostatnio robię odwrót od Norge i sięgam po różne różności fajne zewsząd inąd. Jak do tej pory strasznie ruszył mnie Shining (Swe), ostatnią "Halmstad" niszczą obiekty.

Którą to płytę, nota bene, gorąco polecam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 13:57 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2008, o 21:00
Posty: 1014
Lokalizacja: Rypin
Też chodziło mi o szwedzki Shining.Po prostu nie umiałem Ich sklasyfikować wcześniej stąd moje zdziwienie.W każdym razie "Halmstad" również bardzo polecam :)

_________________
Every sky is painted grey.
Rendered useless, my heart is dead.
My youth has come and gone, life is tearing at the seams.
Believe me when I say this wasn't all for nothing.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 21:47 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2008, o 19:09
Posty: 2917
Lokalizacja: Wawka
Wielką fanką black metalu nie jestem, ale lubię sobie posłuchać od czasu do czasu Satyricon, Dimmu Borgir, Summoning, Vesania. Z tych starszych to najbrdziej lubię Burzum :D No cóż można powiedzieć, że urzekła mnie muzyka Vikernesa ;) Moim ulubionym zespołem jest Cradle of Filth, co prawda nie grają oni typowego black metalu, ale można w ich muzyce wyczuć dużo black metalowych klimatów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 22:10 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2008, o 18:20
Posty: 55
Lokalizacja: Lublin
Ja najbardziej lubię tą "depresyjną" odmianę blacku, bo wszak żywię się depresją :D Lifelover i Shining zrobiły ostatnio na mnie wielkie wrażenie. Szczególnie ten pierwszy często trawi moje głośniki. "Mental Central Dialog" z ich ostatniego albumu zniszczył mnie zupełnie, ten histeryczny wokal jest nie do podrobienia! Nie spodziewałam się po sobie, ze taka muzyka może mi się spodobać, ale jednak znalazłam to ukryte piękno :)

_________________
Nie lubię dnia, bo słońce świeci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 19:04 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008, o 21:09
Posty: 668
Gris - Il était une forêt... - najlepszy black metalowy album moim zdaniem. Bardzo dobra produkcja, dużo przestrzeni, świetny klimat i dużo nawiązań do melancholijnych nut Burzum. Całośc kończy 10 minutowy utwor odgrywany na skrzypcach, pianinie i czymś tam jeszcze.
Forgotten Tomb - Songs To Leave - dla fanów depresyjnego grania. Inspirowane Burzum i Katatonia black doomowe granie.
Bethelem - kontrowersyjna grupa z Niemiec, która stworzyła depressive black, bardzo pojebane, psychozę zwiększa fakt liryk po niemiecku.
DeathSpell Omega - progresywny black metal najwyższych lotów.
Ved Buens Ende - jak wyżej
A Forest Of Stars - nowe odkrycie, świetna mieszaninka psychodelicznego black metalu z chamber music i partiami skrzypiec
Altar Of Plagues - black metalowe Neurosis

Z nazw wspomnę polską Furie, prog blackowe In The Woods, Mayhem, niesamowitą Negure Bunget, Sombres Forets, Sui Caeadere, Trist, Summoning, atmosferyczne Auster, niemiecke Anti oraz Drudkh z bardzo fajnym klimatem lasu.

_________________
"Emoki to dzieciaki, które lubią się dołować i wywołują u siebie objawy depresji a później się okaleczają. Ich stan depresyjny można by tu porównać do urojonej ciąży ujamnika :)"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 22:14 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:44
Posty: 3304
Lokalizacja: Warszawa
Tak przeglądam ten twój ranking i co prawda nie kojarzę żadnej z wymienionych przez ciebie pozycji, ale jeśli wymieniasz najlepsze krążki w tym gatunku to brakuje mi tam "Gates to Purgatory" Running Wild - album black metalowy tak genialny, że podoba się nawet mnie, czyli osobie, która teoretycznie tego gatunku nie toleruje ;) .

_________________
ONLY QUITTERS QUIT!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 22:28 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008, o 21:09
Posty: 668
To jest taki proto black. Trochę jak Venom - Black Metal. Ciężko uznać za black, ale wpływ ogromny jest : )

_________________
"Emoki to dzieciaki, które lubią się dołować i wywołują u siebie objawy depresji a później się okaleczają. Ich stan depresyjny można by tu porównać do urojonej ciąży ujamnika :)"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 14:57 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2009, o 20:00
Posty: 2168
Arcasto napisał(a):
Tak przeglądam ten twój ranking i co prawda nie kojarzę żadnej z wymienionych przez ciebie pozycji, ale jeśli wymieniasz najlepsze krążki w tym gatunku to brakuje mi tam "Gates to Purgatory" Running Wild


Po prostu Pepcio olał pierwszą fale black metalu, bo jak tu wyglada zestawienie bez Venom, Sarcófago czy Bathory ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 10:43 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:44
Posty: 3304
Lokalizacja: Warszawa
Tak w ogóle to może ktoś polecić jakieś albumy blackowe na zapoznanie się z tym gatunkiem? - wiem, pp3088, że zrobiłeś to parę postów wyżej, ale twój gust muzyczny na tyle odbiega od mojego, że coś co podoba się tobie po prostu nie ma prawa spodobać się i mnie ;) .

_________________
ONLY QUITTERS QUIT!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 11:00 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2009, o 20:00
Posty: 2168
Arcasto napisał(a):
Tak w ogóle to może ktoś polecić jakieś albumy blackowe na zapoznanie się z tym gatunkiem?

Może "Melissa" i "Don't Break The Oath" Mercyful Fate albo "Black Metal" i "Welcome To Hell" Venom? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 11:30 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:44
Posty: 3304
Lokalizacja: Warszawa
Lalena napisał(a):
Arcasto napisał(a):
Tak w ogóle to może ktoś polecić jakieś albumy blackowe na zapoznanie się z tym gatunkiem?

Może "Melissa" i "Don't Break The Oath" Mercyful Fate albo "Black Metal" i "Welcome To Hell" Venom? :)

Może na początek skuszę się na "Don't Break the Oath" Mercyful Fate, bo to jedyny album, który już od jakiegoś czasu chciałem przesłuchać tylko i wyłącznie dlatego, że ma... zajebistą okładkę ;) (ktoś na forum kiedyś w avatarze miał i nigdy nie mogłem oderwać wzroku od tej okładki ;) ).

_________________
ONLY QUITTERS QUIT!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 15:44 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008, o 21:09
Posty: 668
Napisz czego oczekujesz, a gwarantuje ze Ci coś znajde : ) Ja bym osobiśćie zaczął od jakiegoś atmo blacku w stylu Filosofem Burzum albo Hvis lyset tar oss.

Burzum - Dunkelheit - bardzo klimatyczny kawałek.
SAbbat - Deathtemptation - początki black metalu. Dużo heavy/thrash metalu w tym, całkiem znośne dla kogoś nie w klimacie.
Venom - Black Metal
Mayhem - Freezing Moon - taki trvv evul black metal, w celach poznawczych można poznać.

_________________
"Emoki to dzieciaki, które lubią się dołować i wywołują u siebie objawy depresji a później się okaleczają. Ich stan depresyjny można by tu porównać do urojonej ciąży ujamnika :)"


Ostatnio edytowano 19 lip 2010, o 15:59 przez pp3088, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 16:53 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2006, o 20:35
Posty: 4424
Lokalizacja: Warszawa
Choć w blacku nie siedzę, to polecę za Laleną grupę Bathory. Dawno ich słuchałem ale w dalszym ciągu uważam, że to zespół, z którym należy się zapoznać.
A w związku z tym, że z blackiem jestem na podobnym etapie co Arcasto to i ja się chętnie zapoznam z waszymi propozycjami. :)

_________________
If I found the hidden fountain
Drank the wisdom from its deep
Would I have the time to save me
Would I have them both to keep


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron