[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - O byciu fanem słów kilka.

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 27 wrz 2022, o 18:34

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 21:31 
Dark Passion Play

Achti napisał(a):
Powiecie, że można odkładać pieniądze z kieszonkowego. Tyle, że nie każdy je dostaje ;)

Sugestia, żeby poszukać sobie jakiegoś drobnego zajęcia, zostanie uznana za obraźliwą? Ja tak właśnie dorabiam do kieszonkowego.
Płyt w kolekcji przybywa powoli, ale jednak przybywa. Nabywanie oryginalnych albumów to dla mnie przede wszystkim wyraz szacunku dla danego zespołu i jego twórczości. Natomiast z Cornelią zgadzam się co do tego, że jeśli już ściągamy muzykę z internetu, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to coś dobrego. Jeśli jesteśmy pewni, że zmienilibyśmy tę sytuację, gdyby tylko było to możliwe - można takie podejście zaakceptować.
Mimo wszystko nie wiem, czy mogę nazwać się fanką czegokolwiek, jednak jest to dla mnie nieco za duże słowo.

We will pay the price, but we will not count the cost

"Sikasz? Bo polityk nie." :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 21:50 
Wishmaster

Czarna Carmen napisał(a):
Achti napisał(a):
Powiecie, że można odkładać pieniądze z kieszonkowego. Tyle, że nie każdy je dostaje ;)

Sugestia, żeby poszukać sobie jakiegoś drobnego zajęcia, zostanie uznana za obraźliwą? Ja tak właśnie dorabiam do kieszonkowego.

Ależ skąd. Ale nie każdy ma czas (nauka) czy w ogóle możliwość. Tyle że to akurat mnie nie dotyczy, bo ja właśnie dorabianiem zdobywam pieniądze na płyty/cokolwiek.

I'll be right there
I'll never leave
And all I ask of you is
Believe

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 21:55 
Endless Forms Most Beautiful

Achti napisał(a):
Do tej grupy zaliczam abonament/kupno karty do telefonu, drobne wydatki na kino czy jakieś wyjścia.

No na miłość boską. NA CZYMŚ trzeba przecież zaoszczędzić albo dorobić sobie do tego. Nie można zakładać, że kupi się płyty, jak się wygra w totolotka, a tak to niech się wypchają.

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 22:04 
Imaginaerum

Czarna Carmen napisał(a):

Jakbym nie kończyłą zajęć o 20 codziennie to bardzo chętnie bym się za drobne zajęcia zabrała ;)
Czuję się bardzo nie fair względem zespołu, na którego koncercie jestem, a nie mam ich płyty. Ale staram się to nadrabiać. Tylko niestety czasem się nie da i to przykre. Ale tak np. nie mam pirackiego EoaE, nie widziałam tego filmu. Bo nie mam zamiaru okradać zespołu którego jestem fanką.

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 22:12 
Wishmaster

Fristron napisał(a):
Achti napisał(a):
Do tej grupy zaliczam abonament/kupno karty do telefonu, drobne wydatki na kino czy jakieś wyjścia.

No na miłość boską. NA CZYMŚ trzeba przecież zaoszczędzić albo dorobić sobie do tego. Nie można zakładać, że kupi się płyty, jak się wygra w totolotka, a tak to niech się wypchają.

Dla wielu (w tym dla mnie) telefon to podstawa, trudno byłoby mi obyć się bez niego, bo wiele przez niego załatwiam. A wyjścia gdzieś to przecież podstawa towarzyskiego życia, można je ograniczyć, ale żeby zaprzestać całkowicie? Bez przesady.

I'll be right there
I'll never leave
And all I ask of you is
Believe

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 22:38 

Nie mówię przecież, żeby zaprzestać, tylko żeby nie wmawiać sobie, że wszystko jest nam absolutnie niezbędne, bo absolutnie niezbędne to jest jedzenie i spanie, nie wyjście do kina.

Ostatnio edytowano 17 sty 2009, o 22:38 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 23:14 
Imaginaerum

Abstrahując - odmów sobie na cztery miesiące zupełnie takich rozrywek. Zero. Zobaczymy czy dalej będziesz uznawał, że nie są niezbędne :mrgreen:

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 23:25 
Imaginaerum

Ja Ci Fristron mówiłąm> jeżeli stać Cie na takie zakupy to wspomóż i je> bo to że mam komputer, to ze mam internet, to że mam inne dobra zawdzięczam rodzicom. Nie bedę oceniać swojej sytuacji finansowej, bo mam ziemie, a inni spojrzą raczej na zarobki a nie na grunt. A jeżeli uważasz, ze człowiek umie zyć bez kontaktu z kulturą, to dlaczego kupujesz płyty i słuchasz muzyki??

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2009, o 00:16 

Izuś napisał(a):
A jeżeli uważasz, ze człowiek umie zyć bez kontaktu z kulturą, to dlaczego kupujesz płyty i słuchasz muzyki??

Żyć się da, ale to będzie jałowe życie ;) .

A skoro LEGALNY kontakt z filmem (bo film przecież też można ściągnąć, że o TV nie wspomnę, które to przecież też jest legalne) jest ważniejszy od LEGALNEGO kontaktu z muzyką, to jest się fanem srebrnego ekranu, a nie muzyki, co dopiero o byciu fanem jakiegoś bandu wspominając.

Przypominam, że cały czas mówię o swojej definicji słowa "fan", które to ma dla mnie wysoki rygor. W zasadzie nie burzę się nawet, jak fanem nazywa się ktoś, kto słucha bandu od tygodnia z YouTube, uśmiecham się jedynie pod nosem. To takie dziwne słowo, że każdy sobie dorabia do niego definicję. Ja mam taką, nie zmuszam Was przecież do niej ani nie ogłaszam prawdy objawionej, że tak jest obiektywnie czy coś ;) .

@Cornelia: Przez 15,5 roku radziłem sobie bez komórki doskonale i byłbym w stanie sobie poradzić bez niej dalej, tyle że mam, to czemu nie korzystać :) . I kupuję tylko najtańsze pakiety, a kasy na komórce i tak mam za dużo. Do kina nie chodzę, bo na tym zadupiu gdzie mieszkam takowego nie ma. Generalnie tylko wyjść czasami z kimś muszę z tego co powiedział Achti. Poza tym mam inne wydatki wprawdzie, ale do ograniczenia, jak trzeba na coś pozbierać ;) .

Ostatnio edytowano 18 sty 2009, o 00:21 przez Fristron, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2009, o 09:38 
Imaginaerum

To teraz spójrz na to tak> w piątek jest u nas w domu kultury koncert prapremierowy koncert Panasewicza. Z mojej wielkiej sympatii do Lady Pank wybiore sie chyba na jego koncert, chodź to bedzie jego solowy występ. Płyty nie zamierzam kupować, ale na koncert mozna iść. Z telewizja jest tak, ze mam w domu 3 kanały i na oglądnięcie jakiegoś dobrego filmu wymaga wiele czasu. Do tego teatr. Chodź ostatnio byłam w ramach SZTAMY na jakims durnym przedstawieniu to czasem lubię sie przejśc. Rezygnuje z czytania ksiażek, bo nei stac mnei na ich kupno, a w bibliotekach nie ma nic ciekawego. Nie mówie, ze mieć oryginały to źle> to dobrze, nawet bardzo , tylko niech to bedzie madra decyzja i bm nie musiałą tego załować. To mi posłuży później całe zycie, jesli bedę o nie dbac. Ja oryginały zamierzam kupić i zamierzam kupowac później, gdy zaczne sama na siebie zarabiać. Bo moi rodzice uwazają, ze są mi niepotrzebne, bo można z internetu za darmo mieć, a mi naprawde w tej chwili przyda sie bardziej porzadmy słownik angielskiego, na który odkładam kase od jakiegoś czasu niz nowa płyta CD.

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2009, o 11:15 

Ja już mówiłem, nie mam zamiaru występować w roli niczyjego sędziego. Każdy ma sytuację jaką ma i nie mi osądzać przecież, czy kogoś stać na oryginały, czy nie. To rola Waszych sumień. Tylko jedno - obejrzenie filmu w TV zabiera dużo czasu. W kinie nie? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2009, o 11:34 
Byt Transcendentny

Fristron napisał(a):
Tylko jedno - obejrzenie filmu w TV zabiera dużo czasu. W kinie nie? ;)

Chodziło chyba o to, że mając te 3 kanały trzeba długo czekać aż łaskawie puszczą coś porządnego.

Tytuł:
PostNapisane: 21 sty 2009, o 21:02 
Oceanborn

Ja w swojej def. fana bliżej jestem Ivanhoe i Fristrona. Nie będę tu wyłuszczać szczegółowo, ale sprawa posiadania oryginalnych płyt dla mnie jest istotnym elementem bycia fanem.
Powiedzmy sobie krótko: jak kogoś stać powinien oryginały mieć i już. To jest sprawa priorytetów.
Ja miałam to szczęście, że poszerzanie zainteresowań muzycznych szło w parze z niezależnością finansową od rodziców.
Nie mówiąc o kilku dochodowych imprezach w ciągu roku (urodziny, święta) :D

when all the air is unsafe to breathe,
only then will you discover you cannot eat money."

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 21:16 
Dark Passion Play

Dzisiaj " nawiedziło" mnie takie pytanie: czy i jakim fanem jest słuchacz wirtuozerii muzyków i czy i jakim fanem jest słuchacz zachwycający się konkretnymi utworami bo wpadają w ucho i są banalnie mówiąc "komercyjne"- potraficie to wyselekcjonować?

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 22:13 
Once

Ciekawa sprawa... Dla mnie to wygląda mniej więcej tak
beatag60 napisał(a):
czy i jakim fanem jest słuchacz wirtuozerii muzyków

Jest po prostu fanem wirtuozerskich popisów, tak jak ja np. jestem fanem/zwolennikiem thrash metalu, tak ktoś może kochać i upajać się magią gry poszczególnych instrumentalistów (patrz. Marty Friedman, solowe projekty Neila Peart'a lub Jordana Rudess'a). Fan to fan.

beatag60 napisał(a):
czy i jakim fanem jest słuchacz zachwycający się konkretnymi utworami bo wpadają w ucho i są banalnie mówiąc "komercyjne"

Tu zależy jaka to muzyka - czy sezonowe gówna z MTV czy też bardziej "przebojowe" numery poszczególnych kapel. W zasadzie dla mnie ani jedno ani drugie nie może zostać nazwane fanem w tym przypadku. Właściwie ciężko mi powiedzieć dlaczego (przecież FAN to osoba zachwycająca się daną "sztuką", ideą itd. - niezależnie od rodzaju). Lepiej pasuje mi tu słowo miłośnik ;) Chociaż fan a miłośnik to PRAWIE to samo ;)

Ostatnio edytowano 21 paź 2009, o 22:16 przez marcinq, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>

Strefa czasowa: UTC + 1