[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Sprzęt grający

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 27 wrz 2022, o 17:50

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2011, o 18:47 
Imaginaerum

Lalena napisał(a):
PannaKokosowa napisał(a):
Ivanhoe napisał(a):
No tak, ja mam PianoCrafta od ponad 2 lat i mogę powiedzieć, że sprzęt spisuje się bardzo dobrze - ma tylko taką jedną dziwną cechę, że 'nie lubi' 1 płyty (Yes, Topographic Oceans, I wydanie CD), tzn. wkładam ją do odtwarzacza i jest "no disc", trzeba wyjąć, włożyć jeszcze raz i śmiga bez zarzutu. Tylko przy tym krążku tak ma, nie wiem czemu, może za trudna muzyka dla niego? ;)

Ja też z moim tak mam. Mi się to przytrafiło z kilkoma różnymi płytami. Na razie tylko parę razy. Mam nadzieję, że nie jest to jakaś wad wrodzona i nie rozwinie się w przyszłości :?

Taka sytuacja zdarza mi sie wtedy jak jest przerysowana lub upaćkana przez paluchy płytka, ale w każdej sytuacji pomaga przetarcie płyty miękką szmatką(tylko nie taką co zostawia tak zwane "kudły") nasączona spirytusem i potem ładnie sobie śmiga płytka i nie ma problemu. :)

Czasem jednak sprzęt ma ochotę po prostu żeby mu włożyć płytkę drugi raz, mimo że jest czysta ;)

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2011, o 18:56 
Imaginaerum

Neluś ja Ci powiadam, że okresowe odkażanie nikomu/niczemu jeszcze nie zaszkodziło. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2011, o 19:01 
Imaginaerum

Lalena napisał(a):
Neluś ja Ci powiadam, że okresowe odkażanie nikomu/niczemu jeszcze nie zaszkodziło.

Kiedy ja to robię, ale czasem sprzęt ma po prostu ochotę pokazać środkowy klawisz i połknąć płytkę jeszcze raz

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 01:31 
Angels Fall First

Chciałabym kupić słuchawki, a w tej kwestii jestem słabo zorientowana. Chociaż już trochę z tematu Sprzęt grający się dowiedziałam, to mam kilka pytań do osób znających się na rzeczy.

Najpierw jednak co nieco o moich wymaganiach:
- raczej konstrukcja zamknięta, bo mimo że będę z nich korzystać głównie w domu, to jednak może się zdarzyć, że posłużą mi również tam, gdzie izolacja od hałasu jest przydatna
- cena ok 200,- Ewentualnie mogę trochę dołozyć do 250–300,- Tańszymi, ale wartymi tego też nie pogardzę :wink:
- chcę odczuć różnicę w jakości dźwięku adekwatną do posiadanego sprzętu, więc coś powyżej tej kwoty i tak nie ma sensu
- głównie do słuchania muzyki (miniwieża, mp3, laptop-integra*) i ewentualnie do filmów
*może kiedyś to się zmieni, ale prędzej pewnie zmienię kompa, albo wieżę (no chyba, że ktoś może polecić b. tanią i w miarę dobrą kartę dźwiękową/odsprzedać ? :P )

Sprawdzałam kilka modeli i najbardziej przekonał mnie ten http://www.ceneo.pl/239602s. Od razu dodam, że wśród testowanych przeze mnie znalazły się m.in.: AKG K512 i K518DJ. Pierwszy źle mi na głowie leżał, bo dźwięk wydawał mi się porównywalny do Sennheisera, a w 518 dla mnie jest jakby za dużo basu.
Teraz pytanie, czy ten Sennheiser będzie się nadawał do takiego sprzętu (albo raczej czy sprzęt da radę słuchawkom ;P)? Niby ma te 32 ohmy (cokolwiek to znaczy, ale wiem tyle że do małych odtwarzaczy pasuje?), ale nie chciałabym kupować czegoś, co dobrze brzmi tylko po podłączaniu wzmacniaczy itp. Ja wiem, że wzmacniacz poprawia jakość dźwięku ale chodzi mi tu o brak znacznych różnic.

Ewentualnie jakiś inny, sprawdzony model mógłby ktoś polecić?

Myślałam także nad słuchawkami dokanałowymi, ale kompletnie nie wiem jaki model byłby we w miarę rozsądnej cenie w porównaniu do jakości. Oczywiście przeznaczenie głownie do słuchania mp3, ale "zabawki za grosze", która nie poprawi jakości odsłuchu i za chwilę się popsuje nie chcę.
Dokanałowe to opcja dodatkowa, która pozwalałaby mi zmieścić sprzęt w kieszeni, jednocześnie nie rezygnując z drastycznego obniżenia jakości dźwięku. Myślicie, że za jakieś 60-80 dych dałoby radę coś w miarę sensownego kupić?

Z góry dziękuję za rady i pomoc. :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 12:29 
Endless Forms Most Beautiful

No, w takiej kategorii cenowej kosmosu nie ma, ale jakość dźwięku jest już znacznie lepsza od masówki w Tesco czy podobnych supermarketach. Na początek może uwaga odnośnie tych ohmów - za pomocą tej wielkości mierzy się tzw. impedancję, jak kogoś to bardzo interesuje to bezproblemowo znajdzie sporo wyjaśnień w sieci odnośnie tego co to takiego jest itd. itp. Najważniejsze w tym miejscu - masz impedancje wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu/odtwarzaczu/komputerze oraz w słuchawkach. Byłoby dobrze gdyby jedno do drugiego było jak najlepiej dopasowane a w idealnym wypadku - takie samo. 32 ohmy do 'niewielkiego' sprzętu powinny dobrze pasować, ale lepiej sprawdzić przed zakupem impedancję wyjścia słuchawkowego w Twojej miniwieży.
Dalej - jeżeli jakieś słuchawki źle leżą na głowie: odłożyć na bok. Słuchanie to ma być przyjemność a nie męka czy wielogodzinne oswajanie się ze sprzętem. Dlatego AKG K512 już Cię raczej nie ma co zajmować. 518DJ to, jak sama nazwa wskazuje, model dla dj'ów. :) Krótko mówiąc - out. "Dla mnie ... jakby za dużo basu" w odniesieniu do tych słuchawek nadzwyczaj łagodnie brzmi. Spodziewałbym się raczej komentarza w stylu "pierdzi prosto w uszy". :lol:
HD 205 to też przede wszystkim sprzęt dla 'didżejów', ale jeżeli brzmienie Ci się naprawdę podoba, to nie widzę jakichś poważnych przeciwwskazań. Firma solidna; tyczy się to praktycznie każdego ich modelu. Ale mimo wszystko popróbowałbym też czegoś bardziej pod 'domowe' słuchanie, czyli np. Hd 428. Bas też ma mocny, ale brzmi bardziej naturalnie i nie sprawia wrażenia 'podbitego' sztucznie.

Ja ze swojej strony polecałbym jeszcze coś innego: Marka Denon. Gdybym kupował sobie jakieś zamknięte słuchawki (miałem kiedyś taki zamiar), to na pewno byłby to model AH-D5000, pięknie wykończony drewnem. Albo 7000... Cóż, pomarzyć można.
W Twojej kategorii cenowej widzę tu natomiast AH-D510. Jakość wykonania bardzo wysoka, dźwięk naturalny, bardziej czułe niż HD205 (większy zakres częstotliwości)... Jeżeli masz taką możliwość, to proponowałbym zapoznać się z tym modelem. :)

PostNapisane: 17 lut 2013, o 23:29 
Użyszkodnik

Samsung DVD-D530/XU
http://reviews.asda.com/1440-en_gb/000533679/samsung-hdmi-dvd-player-dvd-d530-xu-reviews/reviews.htm
Technics SA-AX6
http://www.manuals365.com/swf/technics/saax6.html?page=36
Jamo 128
http://www.son-video.com/Rayons/Hifi/En ... o-128.html
Technics SH-GE90
http://shop.panasonic.com/shop/model/SH-GE90?t=specs&support#tabs
Technics SL-PS770D
http://audio-database.com/TechnicsPanasonic/player/sl-ps770d-e.html
Nokia X2-00
http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/X2-00/
Sennheiser HD 419
http://www.sennheiser.co.uk/uk/home_en.nsf/root/private_headphones_hifi_wired-headphones_504761

DVD i CD sa podlaczone pod DSP, a ten do amplitunera. Sluchawek uzywam do MP3 wylacznie z telefonem.

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 09:00 

Słuchawki za 7dych. Marka: PHILIPS DJ.

Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
Impedancja: 24 omy
Rodzaj magnesu: Neodymowy
Maksymalna moc wejściowa: 30 mW
Czułość: 106 dB
Średnica głośnika: 32 mm

Słuchawek używam na tyle rzadko, że postanowiłem nie wydawać na nie więcej, niż potrafię wydać w barze w weekend.
Brać?

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Ostatnio edytowano 8 kwi 2013, o 15:31 przez polityk2, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 10:27 

No za tę cenę to wielkich różnic nie ma, parametry standardowe, więc można brać. Tylko czasem te 2 literki "DJ" oznaczają przebasowanie sprzętu, które w pierwszej kolejności zniekształca brzmienie, więc radziłbym coś przesłuchać w tych słuchawkach przed zakupem.

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 11:48 
Wishmaster

Pozostając w temacie słuchawek.
Nie znam się w ogóle na tym ale jako iż zbliża się moja 1 wypłata to chciałbym wydać troszkę pieniędzy na słuchawki co by w nocy już rodziciele moi nie krzyczeli niecenzuralnych słów w moim kierunku.
Przeglądając Internety upolowałem ten o to model w którym się zakochałem z miejsca
http://allegro.pl/marshall-sluchawki-ma ... 16398.html
Zrodziło się jednak pytanie czy płacę w 80% za firmę i wygląd (nawiasem mówiąc świetny) a słuchawki są jakości tych z Biedrony za 40 zł ?
Ewentualnie co polecacie w podobnej cenie:)

PostNapisane: 8 kwi 2013, o 17:28 
Over the hills and far away

Z mojej strony polecam Sennheiser HD 215. Są co prawda przystosowane dla Dj-ów, ale o dziwo grają z niewielką ilością basu, dźwięk znakomicie rozpływa się po uszach. Jedyny minus ( no ale to w końcu nauszne ) po pół godzinie korzystania pocą się uszy.

Polecam posłuchać szczególnie czegoś elektronicznego. Miód :)

PostNapisane: 8 kwi 2013, o 22:29 

bondzioszek napisał(a):
Zrodziło się jednak pytanie czy płacę w 80% za firmę i wygląd (nawiasem mówiąc świetny) a słuchawki są jakości tych z Biedrony za 40 zł ?
Ewentualnie co polecacie w podobnej cenie:)

No takie jak z Biedrony za 40 zł to nie będą. :) Ale z modelem styczności nie miałem, dlatego też się nie wypowiadam. Recenzje w każdym razie zbiera dobre, wygląd bardzo ładny i oryginalny, takie retro, które mi sie podoba. Chętnie bym sobie paru rzeczy posłuchał na tych nausznikach. :)

Z mojej strony polecam Sennheisera HD518, trochę drożej wprawdzie, ale bardzo dobry wybór.

PostNapisane: 9 kwi 2013, o 00:13 
Wishmaster

Dobra postanowiłem. Nie jestem żadnym mega audiofilem, znakomitego słuchu nie mam więc stawiam na te marshalle. Przekonały mnie swoim wyglądem :) A patrząc na firmę to chyba nie wypuszczą żadnego bubla. Gdy tylko je dostanę napiszę coś więcej ;)

PostNapisane: 10 maja 2013, o 20:40 

Mijają 4 lata od dnia zakupu Pianocrafta. Czas na coś nowszego/lepsiejszego :)

Nie piszę tego, żeby się chwalić, ale może akurat uda mi się sprzedać dzięki wam Pianocrafta :)

Kupiłem jakiś czas temu- okres przedświąteczny Bożego Narodzenia A.D. 2012 głośniki Monitor Audio BX 2

A wczoraj - Marantz 6004 i wzmacniacz i odtwarzacz CD, a do tego odtwarzacz Blu-Ray Marantza UD5007.

wzmacniacz

odtwarzacz CD

odtwarzacz Blu Ray

Powiem wam, że porównałem sobie oba systemy. Marantz nie przekonał mnie na początku. Wiem dlaczego.
Masywny sprzęt zniszczył w każdym calu Yamahę. Coś, co wcześniej kochałem i wielbiłem, co przez 4 lata dawało mi tyle radości w odkrywaniu muzyki.
Teraz mam to na nowo. Goodbye Yamaha, Welcome Marantz :)

PostNapisane: 11 maja 2013, o 23:14 

Znaczy, wieża zniszczyła miniwieżę. :) Nic dziwnego akurat, w końcu to standard i normalna ewolucja.

Gratuluję wyboru, bo ten model jest naprawdę dobry, zwłaszcza, że naprawdę ciężkie brzmienia u Ciebie nie dominują (patrząc na kolekcję przynajmniej).
Ale ciekawy jestem jak porównałbyś obecnego Marantza do jakiegoś z nowych, znanych i cenionych modeli wzmacniaczy/odtwarzaczy CD Yamahy - taki CD-S700 byłby w podobnej cenie chyba.

PostNapisane: 13 maja 2013, o 12:04 

Heh, powiem Ci, że niesamowicie się napociłem wybierając i podejmując decyzję, a Ty mi z czymś kolejnym wylatujesz.

Słuchałem praktycznie wszystkiego, podejrzewam, że sprzedawca ostro się na mnie wkurzył ( w końcu zakupy u lokalnego sprzedawcy, nie internet).

Denony, Onkyo, Yamahy, Harman Kardon, Camrbidge Audio, a nawet ciut droższego Exposure. Każdy zagrał pięknie, ale przy albumie Division Bell najlepiej Marantz. Można powiedzieć, że to ten album był znakiem zdecydowania.

Wygrał system, w którym mogę zainstalować stosunkowo niedrogi system Blu Ray-a.

Szczerze? Nie żałuję, choć słychać, że kolumny do Marantza to też najlepiej z wyższej półki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>

Strefa czasowa: UTC + 1