[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Sprzęt grający

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 08:53

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  >>
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2013, o 14:26 
Imaginaerum

Ivanhoe napisał(a):
Z mojej strony polecam Sennheisera HD518, trochę drożej wprawdzie, ale bardzo dobry wybór.

A też dobrze a ciut taniej? Jednak prawie 500zł nie jestem w stanie teraz wyłożyć. Ja mam dalej AKG K514 ale mają już kilka lat, są już dość podniszczone i mają to odstające cacko nad głową niczym korona. No i niestety przy jacku poszły już kabelki i pod niektórym kątem gra tylko jedna słuchawka. Stad też pytanie czy w ogóle opłaca się wymieniać końcówkę czy pomyśleć o nowych?
Ogólnie szukam czegoś dobrego, do większości gatunków muzyki ale też czegoś raczej półotwartego. Właściwie zastanawiam się między AKG a Sennheiserami ale nie mam wybranego modelu.

PostNapisane: 13 maja 2013, o 17:38 
Endless Forms Most Beautiful

Może coś z serii HD 42/3/49? Też Sennheiser oczywiście. A "ciut taniej" tzn. ile? Bo tego HD518 za 400 już się kupi; to inwestycja już rzeczywiście poważna i sensowna, a sprzęt z dolnej części górnej półki, że tak powiem. :)

PostNapisane: 13 maja 2013, o 20:28 
Imaginaerum

W sumie póki co mi się aż tak nie spieszy. Jeśli wpadną mi jakieś pieniążki w ręce albo rodzice mi dołożą (jakie to boskie w wieku 22 lat) to może na takie za 400zł się szarpnę ale raczej myślałam o granicy 300-350.

PostNapisane: 13 maja 2013, o 21:34 
Wishmaster

Miałem napisać coś o słuchawkach marshalla jak tylko je dostanę. Przyszły w zeszły wtorek. Po maturach odebrałem je i z miejsca wypróbowałem :) Jestem zadowolony w 100% ale jak już wyżej wspomniałem żaden ze mnie audiofil. Grają dla mnie bosko w sumie to mój pierwszy lepszy sprzęt grający. Wyglądają niesamowicie wykonane są super aczkolwiek super leżą na uchach. Tłumią dźwięki otoczenia zadowalająco. Ogólnie to lans i bans :) jestem zadowolony i spełniony

PostNapisane: 14 maja 2013, o 10:36 

No to świetnie! :) Sam kiedyś z ciekawości będę musiał sobie gdzieś te Marshalle wypróbować, bo marka renomę ma od lat (w trochę innym sprzęcie, ale to szczegół), a ja jeszcze nigdy ze słuchawkami tej firmy styczności nie miałem.

@Siren - jeśli coś mam poradzić, to właśnie poczekać trochę i dołożyć te 50 zł. Jeżeli górna granica to 350, to stąd do bardzo dobrego brzmienia już niedaleko. HD518 jest wart swojej ceny, co do tych tańszych modeli to nie wiem. Znaczy, taki 419 czy 429 też są dobre w swojej kategorii, ale to poniżej Twojej kwoty. Ciekaw byłbym tego HD449, bo to topowy model z tej serii, ale ona generalnie jest zoptymalizowana pod laptopa, odtwarzacze mp3, ipody, iphony i podobne. Do tego to konstrukcja zamknięta.

PostNapisane: 15 maja 2013, o 11:21 

Widzę, że te 419 można dostać już za 140zł! Czy to znaczy, że otrzymuję najwyższą jakość za taką cenę?

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

PostNapisane: 15 maja 2013, o 11:49 

Oczywiście! Wszystko brzmi identycznie tak samo jak w HD800 albo w elektrostatycznych Staxach.

PostNapisane: 15 maja 2013, o 14:54 

Ivanhoe napisał(a):
Oczywiście! Wszystko brzmi identycznie tak samo jak w HD800 albo w elektrostatycznych Staxach.

Nie, nie... Źle sformułowałem pytanie - chodziło mi o to, czy to jest najlepsza jakość, jaką mogę otrzymać za 140zł :) .

kimka

PostNapisane: 17 maja 2013, o 21:02 

No teraz wszystko jasne. :) Czy najlepsza? Wątpię żeby się dało tutaj jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno jest to dobry, może nawet bardzo dobry model w tej kategorii cenowej. Ale prawda jest też taka, że w niej dużo zależy też od tego, do czego i na czym ktoś słucha muzyki. Taki Koss Porta Pro jest chyba nawet tańszy, a zbiera świetne opinie. Jako typowo 'przenośne' słuchawki to na pewno lepszy wybór. W każdym razie w przypadku tych wszystkich nowych modeli zoptymalizowanych pod mp3 szczególnie ważne jest żeby wypróbować w takich warunkach i na takim nośniku, jakiego się przeważnie będzie słuchało.

PostNapisane: 10 gru 2013, o 10:10 
Over the hills and far away

Nie moze byc okresu przedświątecznego bez mojej wariacji nt sprzętu grającego. Znowu zmiany, choć juz nie tak radykalne i drogie jak ostatnim razem.

Gramofon. Kto ma w domu, kto kocha czarny nośnik i kto mi powie czy to zły/dobry pomysł na jego kupno.
Mam zestaw stereo Marantz, wiec gramofon tez jego marki.
Hę?

PostNapisane: 10 gru 2013, o 10:43 

HietalaFan napisał(a):

Gramofon. Kto ma w domu, kto kocha czarny nośnik i kto mi powie czy to zły/dobry pomysł na jego kupno.

Mam, ale w tapczanie, nieużywany obecnie, bo stosownych płyt nie ma prawie żadnych.

Jeśli zamierzasz słuchać muzyki z longplayów, to pomysł dobry. Masz winyle? Planujesz kupować? Z jaką motywacją ideologiczną? ;)

Cytuj:
Mam zestaw stereo Marantz, wiec gramofon tez jego marki.

Pasowałoby, ale gdy się jakaś inna okazja trafi, to też można skorzystać.

PostNapisane: 10 gru 2013, o 11:00 
Over the hills and far away

Właśnie ze bardziej mną kieruje doświadczenie, bo kilkukrotnie miałem okazję posluchac LP. Przy tym moje CD-eki wypadaly dziwnie, choć nie zdecydowanie gorzej. Na pewno winyl jest bogatszy w dźwięki.
Płyt żadnych nie mam, ale to dobry pomyśl dla bliskich do obdarowywania. Tym bardziej, ze w tym miesiącu mam i urodziny i choinka 😊
W bielskim MM jest już blisko 1000 sztuk winyli, a pierwszy must have to Jeff Beck
Ivan. Tobie sie dziwie, ze nie sluchasz winyli. W końcu po tylu latach sluchania muzyki i katowania CD, DVD powinienes czuc ciąg do jeszcze bardziej prawdziwego brzmienia

PostNapisane: 28 gru 2013, o 14:58 
Użyszkodnik

Sprzęt jest sprzętem, ale liczy się najbardziej muzyka i wartości, które niesie ze sobą.

PostNapisane: 19 sty 2014, o 21:11 

Ale dobrze nie mieć tych wartości uszczuplonych. Ja dzięki temu tematowi kupiłem fantastyczne słuchawki i wiem, że nie jestem jedyny, który upgrade jakości zawdzięcza takim dyskusją.

kimka

PostNapisane: 14 gru 2015, o 00:06 
Once

Przymierzam się do kupna dobrego sprzętu grającego, żeby wreszcie móc w pełni cieszyć się słuchaniem muzyki z płyt, które w tej chwili pełnią jedynie funkcję ozdobną.

Czy ktoś może mi powiedzieć jakimi kryteriami się kierować w wyborze dobrego sprzętu?

Przeniosłem tu, bo mamy już taki temat. ;).
Ivanhoe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  >>

Strefa czasowa: UTC + 1