[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - poDOOMajmy sobie trochę.... ;)

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 27 wrz 2022, o 19:45

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 22:35 
Endless Forms Most Beautiful

Nie, nie pamiętam nic takiego :/ . Może się skuszę.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 13:22 
Imaginaerum

Polityku, jeżeli lubisz i Ci się podobał debiut Blood Ceremony to duza szansa, ze również do gustu przypadnie Ci Jex Thoth (w podsumowaniu roku 2008 zrobionego przez Ivanhoe jest ładnie opisany ten krążek: viewtopic.php?f=15&t=1215 ), czyli również zespół z tak zwanego retro doom metalu.
Jeżeli pragniesz czegoś totalnie wpływowego i prekursorskiego to polecam coś takiego jak amerykański Coven. To od nich zaczęła się moda na okultystyczno-psychodeliczno - doomowe* zespoły z kobietą na wokalu. Debiutancki album: „Witchcraft Destroys Minds & Reap Souls” był poświęcony ogólnie tematyce szatana, a utwór zamykający płytę „ Satanic Mass” - tak jak mówi tytuł jest zarejestrowaną czarna mszą. Zresztą takie Blood Ceremony czy Jex Thoth świetnie pokazują, że obecnie jest nawrót na takie retro granie i jest to granie rozchwytywane i pożądane przez słuchacza. Gdybym miała coś jeszcze polecić z takiego grania z wokalistką to poleciłabym jeszcze: Jess And The Ancient Ones, Sabbath Assembly (zespół wokalistki Jex Thoth), The Devil's Blood, Witch Mountain.

*chociaż nie można powiedzieć, że sam zespół wykonywał doom metal, tylko rock psychodeliczny z elementami okultyzmu, ale to właśnie jest jeden z pierwiastków muzyki kapel w stylu Jex Thoth czy Blood Ceremony.

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 16:24 
Over the hills and far away

Gatunek raczej jest mi obcy, znam proponowane w 1001 albumów Born Too Late Saint Vitus, Reverend Bizarre, do którego przekonało mnie "Doom Over The World" i najczęściej słucham Crush The Insects , prosty, dynamiczny utwór z fajnym teledyskiem. Można sobie z łatwością wziąć gitarę i pograć z zespołem nie szukając w necie żadnych pomocy. Nie przekonują mnie takie utwory jak "Slave of Satan".Jednak zdecydowanie bardziej preferuję te szybkie kawałki, jak np. "The Devil Rides Out", "Fucking Wizard" więc chyba gatunek nie jest dla mnie, ale jeśli powstanie jakieś TOP 5 to z chęcią się zapoznam.
Wydaje mi się, że coś od Jex Thoth oraz Candlemass też czegoś słuchałem, ale nie pamiętam czego :wink:

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 16:47 

polityk2 napisał(a):
Można dostać u Was obowiązkowe top5 gatunku? Carmen mi kiedyś zaproponowała takie w rocku gotyckim i nie pożałowałem.

Top5 to może nie, ale top10 by się dało zrobić, szczególnie jeśli - póki co - ograniczymy się do tradycyjnego epic/heavy doom metalu:

St. Vitus - Born Too Late
Trouble - Psalm 9
Pentagram - Relentless
Count Raven - Storm Warning
Witchfinder General - Death Penalty
Candlemass - Nightfall
Solitude Aeturnus - Beyond the Crimson Horizon
Cathedral - Forest Of Equilibrium
Doomsword - Let Battle Commence
The Obsessed - The Church Within
Mercy - Mercy
Pagan Altar - Volume 1
Lord Vicar - Fear No Pain
Solstice - Lamentations
While Heaven Wept - Vast Oceans Lachrymose

Dobra, wyszło top15, ale w przypadku niektórych zespołów musiałem się mocno kontrolować żeby nie wrzucić co najmniej jeszcze jednej plyty.
Przy czym zaznaczam jeszcze raz - sludge, stoner, drone, funeral doom nie są tutaj uwzględnione.
No i Black Sabbath też nie wrzucałem. ;)

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 18:20 
Imaginaerum

Cytuj:
While Heaven Wept - Vast Oceans Lachrymose

Aż musiałam sobie odświeżyć ten fenomenalny krążek. Pozycja, która powinna się spodobać fanom Fates Warning, ponieważ klimatycznie While Heaven Wept to takie "przymulone" Fates Warning. Zresztą płyta sama w sobie naprawdę przednia i genialna. Otwierające krążek prawie 16-minutowe "The Furthest Shore" robi wrażenie.Od siebie polecam krążek (resztę krążków też polecam! ;) )!
Na zachętę: http://www.youtube.com/watch?v=VDRQ3WrhSOM

PostNapisane: 7 paź 2013, o 14:22 

Odpowiadam tutaj, bo do tego tematu bardziej pasuje niż do epic heavy

Lalena napisał(a):
Ivanhoe napisał(a):
albo też należą do epic doom jak choćby genialne Doomsword, Lord Vicar, Solstice czy Forsaken. Dlatego też tutaj dałem do tytułu "heavy" żeby o tych doomowych kapelach w odpowiednim wątku dyskutować (pobożne życzenie, wiem :lol: ).

Nie zapominaj o takim Candlemass, Solitude Aeturnus (zwłaszcza dwie pierwsze płyty to kult absolutny),While Heaven Wept, Isole czy Dantesco jeżeli chodzi o epic (doom) metal. Wprawdzie Isole czy Dantesco to dość nowe zespoły w porównaniu z dwoma poprzednimi, ale uważam, że świetnie wpisują się w nurt epickiego doom metalu.

Nie zapominam, tylko celowo nie wymieniam, bo w tamtym temacie nacisk położony jest na inną stylistykę. ;)

Lubię wszystkie zespoły spośród wymienionych wyżej, choć z Solitude Aeturnus najbardziej właśnie początki. W podobnych klimatach bardzo polecam "The Golden Bough" Atlantean Kodex, czyli CD, na którym słychać echa Manowar, Solitude Aeturnus i Iced Earth. Świetna mieszanka nagrana ANALOGOWO, czyli retro pełną parą. Epickie przy okazji też jest.

Strefa czasowa: UTC + 1