[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Ogólnie o thrash metalu

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 3 gru 2022, o 14:03

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lut 2006, o 12:52 
Endless Forms Most Beautiful

No właśnie, jakie są Wasze preferencje w obrębie tego gatunku?
Moje ulubione zespoły wyglądają następująco:
Holy Moses, Kreator, Destruction, Sodom (jak zwykle niemieckie zespoły górą :wink: ) oraz z USA: Slayer, Megadeth, Metallica.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2006, o 13:06 
Angels Fall First

coz, to jest gatunek w ktorym sie zaczynalo, choc nie lubie okreslania metallici w jakim kolwiek konkretnym gatunku, bo kazda ich plyta byla inna, to jednak nie da sie ukryc, ze byli oni wspoltworcami thrashu, a ze metallica to byla pierwsza kapela metalowa jakiej sluchalem mam sentyment
oczywiscie jeszcze Megadeth, Testament, Slayer...
ach
jaki mam stosunek do thrashu??
SENTYMENTALNY

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2006, o 13:15 

Co do Metki - KEA, RTL, MOP to na pewno thrash. AJFA - mniej. Czarny Album już wcale. Co nie zmienia faktu, że Master Of Puppets może się kłócić z Reign In Blood Slayera i Rust In Peace Megadeth o miano najlepszego albumu thrashowego zza Wielkiej Wody.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2006, o 22:58 

No nie, zainteresowanie tym tematem mnie powaliło :roll:

Nie piszemy dwóch postów pod rząd, zawsze można przeedytować. by Krysia

Wiem, ale wtedy nie widać, że w temacie było coś nowego pisane.

Ostatnio edytowano 4 lut 2006, o 12:34 przez Ivanhoe, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2006, o 23:45 
Angels Fall First

HALO
HALo
HAlo
Halo
halo
hal
ha
h
.
.
.

ale cisza...
pustka... i echo...

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2006, o 23:54 
Byt Transcendentny

Widocznie nikt nie słucha tutaj thrash metalu albo słucha, ale o tym nie wie ;)

Po prostu ludzie boją się szmiry przed takimi znawcami, to wolą siedzieć cicho :P Bądź co bądź to dosyć ambitny temat i ogólny, a w takich, wbrew pozorom, ciężko coś napisać.

No, to był mój taki ogólny post żeby nikt nie liczył tu na częste posty...

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2006, o 00:38 
Angels Fall First

ja...ja...ja tam death wole ;p a tak serio to w sumie nei słuchałam praktycznie thrashu, więc cięzko mi się wypowiedzieć czy lubię czy nie. Jestem jedynie po przesłuchaniu kilku kawałków Slayera i moze jednej piosenki Megadeth. Co to Slayera to całkiem niezłe, nie powiem, podobało mi się, ale jakos tak sie na kilku kawałkach skończyło, bo dorwałam sie do czegos innego i koniec konców o Slayerze zupełnie zapomniałam.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2006, o 16:11 
Wishmaster

Lubię Thrash ,wolę ten ciut lżejszy powiedzmy nawiąziązujący też do heavy metalu tak jak Metallica,Megadeth

Świetnie gra też Testament płyta "The New Order" moja ulubiona choć ten zespoł to ostanio drugi biegun thrashu taki thrash/death
Kreator też niezły ,bardzo lubię ostatnią płytę za "szwedzkie melodie"

No i co by nie mówić to na "Once" mamy trochę thrashowych riffów gitar
jakby takie "Romanticide" zaśpiewał Hetfield to mógłby być thrashowy kawałek taki jaki Metallica grała w połowie lat 80

Lubię jak thrash się z czymś łączy mogliby wymyśleć np"thrash symfoniczny" choć po wprowadzeniu w thrashowe gitary,klawiszy,operowego głosu itp to w zasadzie można rzec już coś takiego jest kawałkach Nw "STD" czy"Romanticide"

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2006, o 17:51 
Angels Fall First

nowy testament tak silnie odbiega od thrashu i nawiazuje do deathu, ze az ciekawosc czlowieka bierze co tez sie jeszcze z nimi wydarzy zwlaszcza, po powrocie Alexa Skolnicka, ktory w miedzy czasdie zajmowal sie jazzem...
ale mowiac o thrashu nie mozemy pominac jeszcze Exodus i ich nowy album, oraz rzecz jasna rownierz kultowy Overkill :D

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2006, o 18:04 

Pewnie - to przecież już niemal legendarne zespoły, które na równi z pierwszym albumem Metalliki ukształtowały thrash.
Exodus - niegdyś kapela Kirka Hammeta, a obecnie jeden z nielicznych zespołów, które są sobie wierne i grają to, czego fani wymagają - "Shovel Headed Kill Machine", czyli ich nowy album po prostu wymiata na scenie thrashowej!

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2006, o 18:14 
Angels Fall First

Ivanhoe napisał(a):
obecnie jeden z nielicznych zespołów, które są sobie wierne i grają to, czego fani wymagają

hy hy hy
znam ludzi, ktorzy nazwali by ot komercja, ale rozumiem w czym rzecz, drogi kolego...
ale fakt, SHKM to walec, ktory rozwala takich ludzi...

do calej chwaly thrashu trzeba jeszcze by doliczyc powrot Anthrax...

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 19:12 

Herod napisał(a):
Pewnie teraz zostanę zbluzgany ale ścieżki gitarowe są ambitniejsze od niektórych z zespołów thrash metalowych.

Jakich konkretnie??

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 19:41 
Dark Passion Play

Heh:) Na początku chciałbym powiedzieć że znawcą thrashu nie jestem. Gram jednak człowiekiem który jest że tak powiem thrashmanem ;) więc coś tam wiem. Ogólnie thrash mogę podzielić na dwie grupy. Jedna to bardzo fajny, rozbudowany z duża ilością CIEKAWYCH riffów i dobrym rozłożeniem na gitarę prowadzącą i rytmiczną ( co bardzo lubię) np. Metallica, Testament, Annihilator a druga to mono schematyczne riffy z dużą ilością ciągnącego się palm mutingu (grasz na gitarze więc wiesz o co mi chodzi :)) i tu zaliczam Kreatora, starą Sepulturę po części Slayera. Wiem że w tej muzyce właśnie o to chodzi jednak ja porównuję tylko i wyłącznie grę gitarową, nie porównuję gatunków metalu!

Mówiłem im dlaczego nie podpalić meczetu, narodowe kościoły tych islamskich i hinduskich idiotów, czemu nie zamiast podpalać i niszczyć stare norweskie rękodzieło. Mogli zamiast tego wybrać meczety, z ludźmi w środku!.

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2007, o 12:11 

Ha! Rozumiem ten Twój podział na bardziej techniczny i prostszy thrash. Sęk w tym, że te kapele, które podajesz grają mimo wszystko bardzo skomplikowaną muzykę ;)
Owszem, kiedyś Kreator grał dość prymitywne rzeczy, początki ich twórczości są wybitnie death metalowe. Ale solówki były zawsze na przyzwoitym poziomie; lepsze niż np. u wspomnianego Ernusia. :D Z kolei Kreator dzisiaj to już klasa sama w sobie. Taki "Enemy Of God" to rewelacyjna płyta, melodyjna i ciężka zarazem, widać, że zespół poczynił znaczne postępy.
To samo ze Slayerem; początki prostsze, ale na "Reign In Blood" ustanowili nowe standardy jeśli chodzi o szybkość i agresję w muzyce metalowej.
Sepultura z tego początkowego okresu akurat jest najlepsza, to co robią po odejściu Maxa woła o pomstę do nieba (a może piekła?) :wink:

Ale jest sporo thrashowych zespołów, które zasłynęły jedynie "łupanką". Mam tu na myśli bardziej undergroundowe zespoły; takie, które znane są wyłącznie fanom gatunku. Jako klasyczne przykłady podam 2 kvltowe płyty z lat 80-tych:
Violent Force - Malevolent Assault Of Tomorrow
Sacrilege - Within The Prophecy/Behind The Realms Of Madness

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 10:57 
Once

Cytuj:
Owszem, kiedyś Kreator grał dość prymitywne rzeczy, początki ich twórczości są wybitnie death metalowe. Ale solówki były zawsze na przyzwoitym poziomie; lepsze niż np. u wspomnianego Ernusia.

Dokładnie, podobnie było chyba z wieloma kapelami ;)

"...Założyłem SODOM już w 1979 roku, był tylko mały problem: nie mieliśmy sprzętu i nie potrafiliśmy grać! Dopiero trzy lata później byliśmy gotowi do rejestracji pierwszych amatorskich nagrań. Pamiętam te bezlitosne recenzje w muzycznej prasie jakie otrzymywało nasze demo "Witching Metal". Ludzie pisali, że to najgorsza taśma wszechczasów. Upłynęło kilka lat i nagle stałą się absolutnie kultowa. Ot, taka ironia losu..." (Tom Angelipper- wywiad z Trash`em all)
- bywa :mrgreen:

...Aaaah, thrash metal, trzeba przy okazji zrobić miejsce na weekendowy post Ivana ;)

Jaki mam stosunek do thrash metalu? To mój ulubiony gatunek (jeśli tak to można nazwać) muzyki metalowej. Kocham wręcz wspaniałe solówki, świetne riffy, zajebiste perkusje, teksty, agresję, przesłania, moc, po prostu totalny rozpierdol, jaki niesie za sobą thrashmageddon! :D

Pierwszą kapelą thrash metalową jakiej zacząłem słuchać była rzecz jasna grupa Megadeth, która jest zarazem moim ulubionym bandem ever ;) Jak wszyscy wiemy występuje tam jeden z najlepszych gitarzystów na świecie - Dave Mustaine, który właściwie we wszystkich kawałkach Deth błyszczy (oczywiście mamy storszkę stosunkowo słabych kompzycji na płytach, ale moim zdaniem to wina słabych muzyków towarzyszących Rudemu ;) ), kiedyś wraz z Martym Friedmanem, za czasów albumu "Rust in Peace" tworzyli jeden z najlepszych duetów gitarowych w historii muzyki metalowej, obok Hannemann & King [Slayer] oraz Downing & Tiptonn [Judas Priest], płyta ta jest otoczona kultem i wyznawana przez chyba każdego fana metalu :)
Inne kapele jakie uwielbiam w zasadzie równie bardzo to na pewno będzie grupa Slayer, zespół to przykład, wzorowy przykład jak powinien wyglądać thrash metal, na większości albumów, chyba na wszystkich zresztą :P, mamy do czynienia z szybkością, super zawijastymi i zajebistymi solówkami, które są szczytem możliwości każdego gitarzysty, z agresją, brutalnością i MOCĄ!
Sodom jest kolejnym znakomitym zespołem, chyba mój top 3 na liście thrash metal bands ever ;) Szczególnie podoba mi się krążek "Agent Orange" oraz "Sodom".
Wszystkich kapel nie ma sensu opisywać, są im przecież poświęcone pojedyncze tematy, ale wielbię jeszcze takie grupy jak: Testament, Death Angel, Exodus, Destruction, Kreator, Sadus, Annihilator, Anthrax, Overkill, Hirax, Coroner, Forbidden, Xentrix, czy chociażby Sepultura, Pantera, Metallica, Nevermore, Legion of The Damned, wczesna działalność Vader'a, Machine Head, oraz Venom i Celtic Frost...

Na szczęście jest jeszcze sporo kapel, które chcę poznać i zainwestować kasę w płyty, chociaż nie ukrywam - jeśli nie będzie się dało nigdzie nabyć płyt w kraju - sięgnę po mp3... :) hihi
Czekam w takim razie na Twój obiecany weenendowy post, Ivanhoe ;)

Tak więc thrash metal to całe moje życie, moja największa miłość, moja największa pasja...

thrash, Ojcze nasz! ;)

Ostatnio edytowano 6 cze 2008, o 11:02 przez marcinq, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1