[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Polskie klimatyczne granie :]

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 3 gru 2022, o 13:09

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2005, o 20:44 
Highest Hopes

Nie ma sensu zakładać topicu o każdym zespole osobno, więc tutaj można napisać o polskich,dobrych kapelach metalowych :wink:
Zacznę może od Via Misticy .Moim zdaniem jedna z lepszych klimatycznych grup na polskiej scenie muzycznej :wink: jeśli nie najlepsza :twisted:
Meteriał dość zróżnicowany, są piekne ballady, ale jest też mocne granie ... taka przeplatanka, dla mnie coś genialnego ...
Nie widziałam ich jeszcze na żywo, ale mam nadzieję, że jakoś uda mi się, tymbardziej że po całej Polsce sie tłuczą ... ale wiadomo mi, że szanowny admin widział ich 8)
W dorobku 2 płyty:
TESTAMENTUM (IN HORA MORTIS NOSTRE) i FALLEN ANGELS
Ten drugi ubóstawim poprostu ... jak słyszę utwór Upadłe Anioły, to leże i jestem kopana : :oops: albo Angel of Destiny, albo Aristea :P
Kto nie zna, niech pozna ... a kto zna niech się wypowie :P

cdn z mojej strony niedługo :]

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2005, o 21:50 
From Wishes to Eternity

MedeO zgodzę się z Tobą... ale nie do końca... Via Mistica jest genialna wprost ale tylko na koncertach... jakoś z głośniczków zdecydowanie mi nie leży. Wolę Artrosis, Moonlight, Lilith i Naamah! Tytułami nie będę rzucał bo musiałbym bardzo długą playlistę wkleić i niestety z Via Misticy znajdzie się na niej dosłownie z 5 kawałków na ponad 60!!

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2005, o 22:20 
Angels Fall First

no jak dla mnie to najlepszym polskim klimatycznym zespołem jest artrosis. zdecydowanie. tylko ten starszy, z poczatku twórczosci bo nowy troszke komerchą i niestety tandeta podlatuje... :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 07:14 
From Wishes to Eternity

Masz całkowitą rację OBI, Ukryty Wymiar, W imię nocy oraz Pośród kwiatów i cieni to wg mnie najlepsze płytki w ich dorobku.... No ale nie przesądzajmy od razu, w końcu niedługo ma się ukazać nowa płyta. Na ostatnim koncercie słyszałem dwa kawałki z tego wydawnictwa i zapowiada się ciekawie. Tak btw to największy błąd Artrosis jest to że pod wpływem krytyki zrezygnowali z automatu perkusyjnego na rzecz żywego perkusisty. Te elektroniczne brzmienie dodawało uroku ich muzyce. Owszem "żywe" bębny lepiej brzmią na koncercie ale nie koniecznie na wydawnictwach studyjnych.

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 09:40 
Highest Hopes

asn007 napisał(a):
MedeO zgodzę się z Tobą... ale nie do końca... Via Mistica jest genialna wprost ale tylko na koncertach... jakoś z głośniczków zdecydowanie mi nie leży.

Oj kolego, to co sie ze mną stanie jak pójdę kiedyś na ich koncert :twisted:

Co do Artrosis to Pośród Kwiatów i Cieni jest moim ulubionym albumem, kiedyś bardzo lubiłam,a teraz słucham bardzo sporadycznie, prawie wcale ...
Moonlight jakoś mi nie pasuje, nie robi na mnie większego wrażenia, tak jak Closterkeller, co nie znaczy,że są dla mnie do kitu :wink:
Osobiście polecam również Delight, ulubiona płyta to The Fading Tale,a na temat nowej sie nie wypowiem, bo choć czasu sporo minęło od wydania, jakoś nie ściągnęłam jeszcze, ale to sie nadrobi ...
Dalej bardzo lubię Batalion d'Amour, szczególnie Dotyk Iluzji z tytułową piosenką ... dawno nic nowego nie wydali, ale lada moment coś się może ukazać :D
Naamah mhmh nie jestem w pełni przekonana, ale podoba mi się to co zrobili z She Is My Sin ... podoba mi się ten cover, choć wokal nie ten sam, ale i tak bardzo ładnie :wink: Słyszałam tylko cd Ultima właśnie z coverem Nightwish i jest nawet przyjemnie :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 10:37 
From Wishes to Eternity

No jak ja mogłem zapomnieć o Delight!! grrrr Carving The Way to jeden z lepszych klipów jakie nakręciły polskie kapelki z tego kręgu muzycznego!!

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 11:33 
Highest Hopes

ej, a jaki to jest ten zamek z klipu, gdzie on jest? wydawało mi się kiedyś, ze to Bolków, ale nie raczej nie chyba ... a piosenka jest maxymalna :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 15:35 
From Wishes to Eternity

Ja miałem pierwsze wrażenie że to Malbork bo rzekę przez dziury w murach wiadać ale ta teoria też odpada... bo na dziedzińcu nie ma trawy... jest tylko od strony rzeki właśnie. Ruiny zamku w Tykocinie też to nie są, bo to rzeczywiście totalne ruiny. Więc też się nad tym zastanawiam i pomysłów nie mam. W każdym razie sposób budowy jednak kojarzy się z warownią Krzyżacką. A Bolków to być nie może bo jest w troszkę lepszej "kondycji", pozatym nijak on Krzyżacki nie może być.

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 19:06 
Wishmaster

Z polskich kapel z tego kręgu to numerem 1 dla mnie są weterani Closterkeller właścwie wszystkie późniejsze kapele(Artrosis,Moonlight,delight,batalion) się w mniejszym lub większym stopniu na nich wzorują ,szczególnie wokalistki mają taki "gotycki" zaśpiew w stylu Anji Orthodox
no ale w końcu za 2 lata będa mieli 20 lat grania
Ja lubię ich szczególnie z pierwszej połowy lat 90(albumy "Violet-93 i Scarlet-95)

W sumie to klasyka polskiego metal/rocka gotyckiego

Jak ktoś nie zna to przykładowy kawałek: :P

http://s45.yousendit.com/d.aspx?id=0554 ... VP7CL1NW1J

Ostatnio edytowano 2 paź 2005, o 21:28 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 19:20 
Over the hills and far away

O tak, muszę przyznać rację Maćkowi - Closterkellersi to imho jedna z najlepszych kapel polskich. Byli pierwszym metalowo gotyckim zespołem, który usłyszałam.

Podziwiam ich szczególnie za wspaniały sposób kompozycji piosenek i głos wokalistki - naprawdę ma talent.

Ostatnio edytowano 3 paź 2005, o 11:20 przez Aney, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2005, o 19:27 
Wishmaster

Jaaa a miałam załozyć temat o Closterkeller ;) A tu proszę, inteligentnie pomyslane, ogólnie polskie zespoły. To ja powiem, że Artrosis spoko, lubię, ale Closterkeller bardziej ;) A najbardziej całą płytę "Graphite". Choć długo musiało trwać, zanim się przekonałam tak całkowicie do tego zespołu, musiałam ich wszystkie płyty przesłuchać dobre kilka razy, zanim to "poczułam"... Polecam gorąco całą "Graphite" i w ogóle Closterkeller :)

Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2005, o 11:32 
Dark Passion Play

Kat jest jednym z najlepszych zepsołów polskich, choć nei wiem jak teraz wypada bez Kostrzewskiego. Słucha ktoś?? :)

Mówiłem im dlaczego nie podpalić meczetu, narodowe kościoły tych islamskich i hinduskich idiotów, czemu nie zamiast podpalać i niszczyć stare norweskie rękodzieło. Mogli zamiast tego wybrać meczety, z ludźmi w środku!.

Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2005, o 15:00 
Oceanborn

darzamat, closterkeller, delight, asgard, deathcamp project [bomba!], the act. wystarczy ;)

Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2005, o 11:19 
Wishmaster

dark_rose napisał(a):
Jaaa a miałam załozyć temat o Closterkeller ;) A tu proszę, inteligentnie pomyslane, ogólnie polskie zespoły. To ja powiem, że Artrosis spoko, lubię, ale Closterkeller bardziej ;) A najbardziej całą płytę "Graphite". Choć długo musiało trwać, zanim się przekonałam tak całkowicie do tego zespołu, musiałam ich wszystkie płyty przesłuchać dobre kilka razy, zanim to "poczułam"... Polecam gorąco całą "Graphite" i w ogóle Closterkeller :)

Masz rację "Graphite" to chyba najbardziej liryczny album ,choć muzycznie spokojny i stonowany ,mało drapieżny
kiedyś Anja Orthodox powiedziała że to samospełnienie idei Closterkellera czyli grania muzyki poetyckiej,pięknej i wzruszającej ,smutnej
No właśnie ja go nie mogę słuchać za dużo bo niektóre utwory są za
smutne i wzruszające np:"Fortepian" albo "Zaklęta w marmur" mimo że są strasznie piękne...

Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2005, o 15:12 
Wishmaster

Mnie najabrdziej wzrusza zawsze "Czas komety" no i "Zaklęta w marmur"... A jedną piosenką, którą lubię, ale średniawo pasuje do tej całej płyty jest chyba "Rozbijacz symboli" ;) Choć taki kopniak jest też dobry :D A nie wiem mi to się tam wszystko podoba :twisted:

Strefa czasowa: UTC + 1