[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Oceń utwór, którego słucha użytkownik powyżej!

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 27 wrz 2022, o 17:50

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 cze 2015, o 14:54 
Endless Forms Most Beautiful

Pomyślałem, że przydałby nam się temat - muzyczna zabawa tego typu. Co prawda mamy temat "A co sądzisz o tym kawałku", ale jego idea była taka, że wrzucamy numer, a potem toczą się na jego temat dyskusje (w teorii... w praktyce bywało różnie). Tu mamy de facto zabawę.

A jej zasady są proste: wrzucamy kawałek, następna osoba go słucha, wyraża na jej temat swoją opinię i daje ocenę, po czym wrzuca swój. I tak dalej.

Jak komuś przeszkadza brak ambicji, to można też do swojego kawałka dodać krótką notkę na temat utworu, płyty, zespołu. Ale to nie jest obowiązek. ;)

Annabel Has A Doll

Utwór z albumu "The Dolls of New Albion: A Steampunk Opera". Projekt Paula Shapery, multiinstrumentalisty, który tworzy całą serię tego typu... nie wiem nawet jak to nazwać. Musicali nie na scenę, tylko na album? (chociaż bodaj Steampunk Opera była gdzieś wystawiana) Rock oper niekoniecznie rockowych? :lol: Anyway, polecił mi to znajomy, jak się dowiedział, że lubię Ayreona i jego fabularną formułę.
Trochę sam jeszcze nie wiem, co o tym projekcie sądzę, ale tak się dzielę, bo to intrygująca rzecz, a ten numer, z gwałtownie wprowadzanym, natrętnym refrenem mocno mi podszedł.

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

PostNapisane: 1 cze 2015, o 23:34 
Imaginaerum

Ajajajaj, słabość mam do musicali, co z resztą wiadomo i do formy jako takiej ogólnie, nie tylko na scenie, a więc THE Ayreona także. Myślę, że 7/10 dam spokojnie, a wsłucham się bardziej w przyszłości i być może się podniesie.

A męczże sę następny uczestniku. :lol: Taylor Swift - "Blank Space"

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

PostNapisane: 2 cze 2015, o 09:36 

O matko... Ten numer to jest 4 minuty tego samego bita i linia melodyczna która jest w zasadzie podsumowaniem wszystkiego, co jest nie tak z popem. :lol: Rozumiem, że to Twoje guilty pleasure? :D 2/10, punkt za to, że słyszałem gorsze kawałki. :p

Florence + The Machine - Queen of Peace

Dopiero się zabieram za nową Florence, ale to mój wczesny faworyt.

PS Jeśli link przepadnie, bo ciągle jeszcze walczą i usuwają bodaj, to zamiast tego do oceny Ship To Wreck. ;)

PostNapisane: 2 cze 2015, o 16:51 
Wishmaster

Słabe to strasznie, dziesiątki takich utworów w radiu, nie wiem co tu jest do lubienia, głos przeciętny, muzyka bezpłciowa, no i to klaskanie (beatu nawet nie skomentuję). 2/10

Jak chcesz coś melodyjnego ale z duszą i do tego z damskim wokalem, ale dla odmiany znakomitym, to proszę bardzo

Mary Margaret O'Hara - "Body's in Trouble"

@down Napisałem znakomity *wokal*, nie utwór ;)

Ostatnio edytowano 19 cze 2015, o 18:42 przez altertide0, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 2 cze 2015, o 19:04 
Imaginaerum

Czy to powyżej, jest takie znakomite, to nie wiem, ale rzecz ogólnie dość niezła. Ciekawy głos kobiety na plus, ma coś w nim. Głos w stylu Pat Benatar albo Patti Smith. Pozycja przyzwoita. Jakieś 6/10.

Ode mnie dziadek Plant z ostatniej płyty:
Robert Plant - Up On The Hollow Hill (Understanding Arthur)

PostNapisane: 19 cze 2015, o 12:49 
Imaginaerum

Ja nie mówię, że to jest złe, ja powiem, że prawie przysnęłam. Kompletnie nie mój klimat, chociaż zapewne jest fajne, jeśli się lubi takie kwiatki. 5/10, chyba wyżej nie dam rady.

No, to ja dalej brnę w bardzo niepopularne wybory :lol:
Adam Lambert - Evil In The Night

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

PostNapisane: 19 cze 2015, o 14:07 
Użyszkodnik

Hmmm, da się słuchać, ale dobrym bym tego nie nazwała :p Jak na tak krótką rzecz i tak gdzieś w połowie zaczęłam się nudzić... takie typowe, nawet samo w sobie niespecjalnie wpada w ucho (chociaż po dwóch-trzech razach już daje radę), więc nie za bardzo ma się czym bronić, ale jednak od biedy jest całkiem niezłe, bo jestem w stanie tego słuchać bez krwotoku usznego, a sam głos jest nawet miły. A co tam, poszaleję, 3,5/10 :D
Natomiast ja dam... Urban Silhouette - 6745. Niby nic specjalnego, ale jakoś podoba mi się strasznie, podoba mi się ta nastrojowość.

PostNapisane: 19 cze 2015, o 14:10 

To jest ocena utworu Cornelii, kto chce odpowiedzieć musi teraz oceniać zarówno mój, jak i Lukardis
Lambert to jedna z kilku postaci, która fantastyczne zdolności wokalne przekuwa na fatalne utwory; tu jest niewiele lepiej. Ale jeżeli jest to pozycja reprezentacyjna na całego krążka, to takowy musi być lepszy, niż debiut! Refren jest chwytliwy, nawet bym stacji radiowej nie przełączył przy tym, ale to dokładnie taki rodzaj szablonowego popu, jaki trudno mi trawić. 5/10

The Cure - Plainsong

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

PostNapisane: 19 cze 2015, o 18:40 
Wishmaster

Utwór od Lukardis mi się specjalnie nie spodobał - jak autorka posta sama napisała, "nic specjalnego". Lubię nastrojowe kawałki, ale ten jest zdecydowanie zbyt dobrze wyprodukowany i zdecydowanie za mało spontaniczny by brzmieć przekonująco plus od drugiej minuty denerwuje zajeżdżająca nu-metalem stylistyka. 4/10

The Cure nie znam ale może najwyższy czas się zapoznać? Na początku utwór wydawał mi się trochę kiczowaty, ale im dalej w las tym bardziej przekonywała mnie ta nieco przesadzona, "musicalowa" stylistyka, ogólnie zespół jest bardzo konsekwentny i wszystko wydaje się mieć swoje uzasadnienie. Trochę jak Edward Nożycoręki w jakimś cichym amerykańskim miasteczku zimą. 7/10

Ode mnie Kevin Ayers - "Rheinhardt & Geraldine/Colores para dolores"

PostNapisane: 22 cze 2015, o 23:07 
Angels Fall First

Utwór Ayersa, jak większość jego autorstwa (które znam :P), przyjemny, spokojny i idealny na późną porę do słuchania, jednak jak dla mnie nic poza takie luźne 6/10 - nie zachwyca i nie porywa ale na pewno w niczym nie przeszkadza :)

Ja zapodam troszke z innej beczki: https://www.youtube.com/watch?v=iBbQGtzUHQA

PostNapisane: 29 cze 2015, o 21:42 
Imaginaerum

Slash, twórczość solową jak i z Gunsami u tego Pana bardzo lubię. Z Mylesem Kennedy wypadają na żywo bardzo fajnie. Tutaj dość przyjemna, ale niezbyt wybitna ballada jakich wiele. Dla ucha przyjemne. Ten duet ma lepsze rzeczy u siebie. 5/10

A niech będzie:
Rodriguez - I wonder

PostNapisane: 1 lip 2015, o 13:23 

Utwór powyżej znam i lubię, obok "Crucify Your Mind" to numer do którego najczęściej wracam z Searching for Suger Man. 8/10

ELP - "Karn Evil 9", od czasu do czasu wracam, czasem męczę do upadłego cały wieczór; tutaj fragment 1st Impression - Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=IwSTe9uit48

kimka

PostNapisane: 9 lip 2015, o 14:07 

Już Ci w sumie o tym numerze pisałem na privie, ale odpowiem też i tutaj: bardzo fajny, i zaskakujący jak na ELP, bo brzmi jak jakieś Kansas z Hammondami zamiast skrzypiec. ;) Co mi robi dobrze, bo ELP zwykle mi nie podchodzi, ale to jest bardzo zacne. 8/10

Against Me! - You Look Like I Need A Drink

PostNapisane: 9 lip 2015, o 15:12 

No, miałem nadzieję, że ktoś inny się na tamto nadzieje.

Co do Against Me! Nie. Nie. Nie. Mimo, że dobrze mi się słucha takiej muzyki, to raczej nie wyobrażam sobie, żebym ją odpalił kiedyś dla przyjemności.
Na YouTube'ie wyskoczył mi od razu po tym singiel z ich płyty i jest skrajnie różny! (o tutaj). Numer mi ciężko ocenić, bo w ogóle nie poruszam się w takiej stylistyce, ale za energię dam 6-/10.

A teraz ostrożnie, bo wrzucam numer, który dla mnie jest muzycznym ideałem.
https://www.youtube.com/watch?v=4Uj3zitETs4

kimka

PostNapisane: 20 lip 2015, o 12:21 
Over the hills and far away

polityk2 napisał(a):
A teraz ostrożnie, bo wrzucam numer, który dla mnie jest muzycznym ideałem.
https://www.youtube.com/watch?v=4Uj3zitETs4

Bo to jeden z popowych absolutów jest, wstyd że na forum nikt jeszcze tego nie ocenił :P
Za linię basową, doskonały wokal (choćby "Help me singin"), no i klasyk "Mama-se" 10/10

Ja z kolei wrzucę do oceny to:
https://www.youtube.com/watch?v=ygdVEIrVnIk

Strefa czasowa: UTC + 1