[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Polskie klimatyczne granie :]

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 27 wrz 2022, o 18:17

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, o 22:29 
Angels Fall First

Stokrotka z Dolin napisał(a):
Swoją drogą, mogliby zagrać jakoś niedługo, bo na wszystkie kolejne koncerty od tamtego czasu jakoś nie było mi dane się wybrać...

No ostatnio trochę koncertują, szczególnie na juwenaliach. Pech, że akurat koncert w Gdańsku jest 20.05. Mam już inne plany, a chętnie bym poszła, bo zespół fajny.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, o 11:46 
Angels Fall First

Bastet, potwornie zjechałaś polski gotyk i trudno się z tobą nie zgodzić, ale muszę usprawiedliwić większość zespołów: skoro ich wzorem była Anka i młode niewiasty nasłuchały się jej skowytów z etapu "Purple" i "Scarlett", zauważając przy tym, że to (je przynajmniej) chwyta, to zaczęły ją naśladować. Nie przyszło im tylko na myśl, że naśladownictwo zazwyczaj nie daje dobrych efektów.

Choć ostatnio Anja mocno się wyrobiła i podniosła swój poziom wokalny.

P.S. Maślankę za sceniczne zachowanie najchętniej bym rozstrzelała... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, o 21:02 
Oceanborn

Coma w trasie ( tak w ramach ze mogliby cos zagrac :P )

18 maja - Radom
20 maja - Gdansk
3 czerwca - Warszawa
10 czerwca - Sanok
17 czerwca - Puszczykowo (k. Poznania )
23 czerwca - Zabrze
15 lipca - Węgorzewo
29 lipca - Tychy
12-14 sierpnia - Szczytno

Szczególy - www.coma.art.pl

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:19 
Angels Fall First

No teraz tak odnośnie tematu: z "polskich klimatycznych" to słucham podobnie jak już wspominaliście: Closterkeller, Batalion d'Amour, Asgaard, Via Mysticę poznałam na razie tylko troszkę. No a ostatnio (dzięki pewnej osobie :wink:) często słucham Herjalf "Northern Wind" - po prostu super :)

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2006, o 21:06 
Highest Hopes

Faza na Herjalf jakoś szybko mi przeszła. Płytę mam, czasem słucham, ale naprawde sporadycznie.
Od dwóch tygodni mam nową płytę Via Mistici. Ogólnie nie miałam czasu, żeby usiąść w spokoju i przesłuchać w skupieniu. Przesłuchałam narazie szybko i z tego wybrałam trzy kawałki, które są dla mnie aktualnie mega, myślę, że już tak zostanie, ale czy są najlepsze na płycie jeszcze nie wiem.
A więc:
Never - piękny intrumentalny utwór. Ciary przechadzą. Niesamowity klimat. Szkoda, że taki krótki. Skrzypce + wiolonczela + jakieś organy w tle :oops: . Co prawda jest jeszcze Fearless, ale to nie to samo.
Edge of light - po pierwszym przesłuchaniu zraziły mnie "wysokie częstotliwości", które na szczęście trwały krótko. Jakoś przyzwyczaiłam się do mocnego głosu i jakoś mi zabrakło, ale potem jest już mega, a do początku idzie przywyknąć. Bardzo mi się podoba męski czysty głos. Poprostu odlot, szkoda że tylko w 2 utworach się pojawia. Poprostu jestem, no nie wiem co powiedzieć, mile zaskoczona, zauroczona ... No i solo na gitarze po ładnej partii wokalnej też daje kopa :D Ołłł jeaaaahh :D
Believe - jestem pewna, że będzie to mój ulubiony utwór z tej płyty i chyba awansuje nawet na czołówkę ogółnie ukochanych przeze mnie kawałków VM! Początek taki delikatny ... i potem troszke power'u z mixem wokalu Kasi ... nie, leże !!!
Na tę chwilę to tyle, bo tylko do tych kawałków póki co jestem przyssana na amen :P :].

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2006, o 21:43 
Oceanborn

Dzisiaj wyszła 2 plyta COMY...

Przesluchalem, jestem pod wrażeniem... nic się nie zmieniło... wspaniało intro wprowadza nas w polską rzeczywistość ( odgłosy wchodzenia do studia, schody itp ) a optem się zaczyna... zresztą co ja wam bede opowiadał... 35zł za 75 min prawdziego rocka... moim zdaniem warto

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2006, o 18:45 
Over the hills and far away

O kurczę. Jak wczoraj w telewizji usłyszałam o tej nowej płytce, od razu adrenalinka skoczyła ;) Coś czuję, że będzie to dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku muzycznym w tym roku.

Cenię Comę chyba najbardziej spośród polskich wykonawców, których słucham/słuchałam, nowego albumu nie spodziewałam się tak szybko i... No muszę skądś ją zdobyć.

Jeszcze te 35zł... Dodatkowe uznanie za tak niską cenę, wiemy, jak zazwyczaj cenią się artyści ;) Gdybym miała pieniądze, może bym się skusiła, ale hm... zobaczymy. W każdym razie, mam nadzieję, że prędzej czy później nowe utwory trafią także i do mnie :>

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2006, o 19:56 
Użyszkodnik

Coma faktycznie jest jedną z najlepszych polskich kapel rockowych. Przynajmniej tak uważa większość moich znajomych ze mną na czele. ,,Pierwsze wyjście z mroku" => no cóż... i co tu komentować?? :) Mam nadzieję, że druga płyta będzie równie dobra:) Plus za niską cenę. Niestety na polskim rynku muzycznym niska cena ,,wytworów artystów" bywa rzadkością...

...No one, hears you fall...
...Daylight, prove me today...
...One more try...

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2007, o 17:52 
Angels Fall First

Lubię Delight, Herjalf i Abigail ( www.abigail.metal.pl ) oraz wiele innych, ale nie często słucham polskich zespołów...

wie ktoś gdzie ściągnąć piosenki Herjalf? bo słyszałam u koleżanki i bardzo mi się podobały, ale sama nie mam...

co do Delight, ich nowa płyta jest niezła, ale tak jakoś szczególnie nie przypadła mi do gustu...

może ktoś poleci mi jakieś polskie zespoły, coś w stylu Nightwish lub Sinergy?

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2007, o 20:25 
Century Child

At the Lake ma operowy wokal, posciagaj sobie troche, bo nawet interesujace toto.

Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2007, o 16:31 
Angels Fall First

dziękuję :D ściągam właśnie. chciałabym tez polecić zespół Amaryllis - www.amaryllis.pl moja znajoma tego słucha i jest nawet nawet :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2007, o 18:27 
From Wishes to Eternity

A ja wreszcie będę miał okazję Darzamat na żywo zobaczyc :)

koncercik mam we wtoerek wypasiony....Rebel Angels Tour 2007

Mam nadzieję że się nie zawiodę.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 14:48 
Wishmaster

tak btw to w ta sobote w Progresji gra Hetman. nie moglem niegdzie znalezc tematu o Hetmanie ale wiem ze zakladalem :/ . chyba slepne na starosc.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 14:50 
Endless Forms Most Beautiful

No tu jest: http://nightwish.csk.pl/forum/viewtopic ... ght=hetman ;)

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2007, o 11:49 
Wishmaster

nie chcialem zakladac nowego tematu bo mysle ze sie nie oplaca. jednak uwazam ze ten zespol jest warty tego by poswiecic mu kilka chwil. nie zachecam was zebyscie go sluchali, zajrzyjcie tylko do dzialu teksty i poczytajcie
http://www.yolaos.prv.pl/
w sumie to nadaje sie rownie dobrze do offtopu, ale wydaje mi sie ze to jest prawdziwe, polskie klimatyczne granie (przynajmniej dla pewnego grona ludzi ;P). poczytajcie teksty

Strefa czasowa: UTC + 1