[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Gry komputerowe

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 25 maja 2022, o 17:32

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gry komputerowe
PostNapisane: 4 lis 2005, o 23:17 
Angels Fall First

tak przeglądam forum i nie natknąłem sie jeszcze na temat o grach komputerowych - chyba że gdzieś przeoczyłem :wink:

jedną z moich ulubionych gier jest Heroes of Might and magic 3 - kultowa strategia turowa, przy któej spędziłem wiele godzin w grze zaróno samodzielnej jak i sieciowej - ostatnio zrobiłęm sobie okres abstynencji bodajże od marca ale coś czuje że znów trza będzie powrócić do tej gry

odkryciem ostatnich tygodni jest u mnie Civilization 3 - czyli budujemy cywilizacje od samego początku to jest od zejścia z drzewa :wink: - zakładamy miasta, rozwijamy się i podbijamy sąsiadó tudzież wygrywamy z nimi na innych pokojowych warunkach :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 lis 2005, o 23:34 
Byt Transcendentny

Kiedyś byłem zapalonym gromaniakiem, teraz w naprawdę ograniczonych ilościach. Ale nie żałuję ;P

Co do HoMM3 - to jedna z gier, które z pewnością bym wymienił, gdyby ktoś mnie zapytał o 'ulubione'. Z tym, że w grę wchodzi tylko wersja z add on'ami - AB, SoD i, przede wszystkim, Wake of Gods. Ten ostatni urozmaica grę niesamowicie, i dla kogoś, kto spędził przy niej ponad 1000 godzin [jak ja :P], na pewno jest sporą atrakcją. Ah, ale HoMM3 ma swój urok tylko przy grze z kimś u boku, kiedy można sobie powspółpracować. Solo szybko się nudzi...

Ostatnim czasem pogrywam tylko w Tony Hawk's Pro Skater 3. Gra wciągnęła mnie w sumie nie za pierwszym razem... Ba, za drugim i trzecim też nie ;) Dopiero będąc u kuzyna na wakacjach, z braku zajęcia, postanowiłem trochę z nim poćwiczyć, bo skubaniec całkiem dobry już w tym był, bo pogrywał w thps już kilka tygodni. Wyjeżdżając od niego paręnaście dni później, miałem około 3-4 razy większe osiągi, niż on :) Do tej pory tę część ukończyłem koło 25 razy, a nadal mnie ona cieszy, i - co niemożliwe się wydaje - nadal odkrywam coś nowego o_O. No i jeżdżę coraz lepiej :) Gra wydaje się mieć nieskończony potencjał...
Ale z drugiej strony - dawkuję ją naprawdę skąpo. Godzinka - dwie na tydzień to maksimum. Szkoda życia na gry :) Ale nic tak, jak one, mnie nie rozwinęło manualnie :) Boli tylko, kiedy sobie uświadamiam, jak ten czas poświęcony grom mogłem spożytkować inaczej... :(

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2005, o 09:03 
Oceanborn

Gry??? O tak gry :wink: a dokładnie jedna która fascynuje mnie od prawie 2 lat. "Gothic" :lol: Obecnie seria skłąda sie z dwóch części i dodatku "Noc Kruka". Gra gatunku cRPG, gdzie można pogonic z mieczykim, toporem lub innymi narzędziami za orkami, goblinami i innymi potwrami, oraz ludzmi, i robic im takie konkretna AŁA :lol: :lol:
W grze jest wspaniały klimat i boska wręcz grafika, zwłasszcza jeśli ma sie bardzo dobrą kartę graficzna. I dodam, że gra wciąga i cholernie uzależnia. Jesli ktoś lubi klimaty sredniowieczne, mordobicie, a przy okazji przygody, polecam bardzo.
Teraz czakam na III częsc gry, która ma pobic wszystkie tytuły. Oj bedzie sie działo :lol:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2005, o 09:47 
Oceanborn

Osobiście jestem wielkim miłośnikiem cRPG :) Moim faworytem jest Torment - wspaniały klimat, wspaniała fabuła... tego naprawdę nie da się opisać - w to po prostu trzeba zagrać. Zaszczytne drugie miejsce zajmuje seria KOTOR - chyba jedyna gra w uniwersum SW, która naprawdę wciąga i poraża klimatem rodem z filmów.

Z MMORPG to oczywiście World of Warcraft - tego nie da się pominąć. Co prawda nie mam swojego konta, bo jakoś nie uśmiecha mi się abonament, ale miałem okazję zagrać i polecam wszystkim, którzy lubią sieciową rozgrywkę (i ich na to przy okazji stać). Nowym produktem na rynku jest Guild Wars - jak sami twórcy określają CORPG - takie mini MMORPG, ale bez abonamentu. Ma swoje wady (m.in. że inne postacie można spotykać tylko w miastach) ale dla niektórych ludzi (np. dla mnie :D) brak comiesięcznej opłaty jest naprawdę dużym plusem. No i do tego bardzo rozbudowane PvP.

Jeżeli chodzi o lekką rozrywkę typu hack&slash polecam oczywiście chyba każdemu znane (chociaż z tytułu) kultowe Diablo II, Dungeon Siege i Sacred.

Gothic... uwielbiam! Część pierwszą ukończyłem razy 2, część drugą razy 6 ;) Także czekam ze zniecierpliwieniem na część III... i mam nadzieję, że faktycznie będzie tak dobra jak ją opisują.

W sumie to ostatnio jest maało czasu na gry i szczerze mówiąc rzadko gram (może trochę więcej niż Beezqp, ale nadal nie jest to częste zjawisko). Kiedyś to wszystko sprawiało więcej radości. Jeżeli już to w tej chwili gram tylko we wspomniane wcześniej Guild Wars. Cóż, można powiedzieć, że masę cRpegów mam za sobą :P

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2005, o 21:53 
From Wishes to Eternity

No ja jakoś bakcyla gier komputerowych nie złapałem jedynie w Diablo II pogrywam i to tylko na single player bo Battle.net jest tak za cheatowany że nie ma sensu nawet tam podchodzić... No ale granie nie ogranicza się do gier komputerowych... są jeszcze gry arcade, czyli słynne automatówki do których wrzuca się żeton i gra ile nasze umiejętności pozwolą... Chodzi oczywiście o system M.A.M.E., który pozwala nam owe odpalić na PC i powspominać czasy gdy to gra miała rok produkcji 1980, miała 16 kolorów i rozdzielczość 320x200 i była zajedwabista... Jeśli ktoś się interesuje to zapraszam na stronę projektu www.mame.net

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2005, o 21:40 
Angels Fall First

ostatnio też pogrywam sobie w taką prostą gierkę ZUMA deluxe :)
zasady gierki są banalne:otóż jest się żabą, która wypluwa kolorowe kulki w nadpełzającego węża zbudowanego właśnie z różnokolorowych kulek - po ułożeniu odpowiedniej kombinacji kule znikają i wąż się zkraca - należy nie dopuścić aby wpełzł do krateru(tak to ujmę :wink: ) - gra jest niesamowicie wciągająca także wszystkim chętnym "wrażeń" chętnie podeśle gierkę przez gadu lub na pocztę

kontaktować się w razie co proszę na nr gadu:5822418

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2005, o 21:55 
Oceanborn

Potwierdzam - gierka super i cholernie wciągająca. Mozna przy niej niezle łacine podszkolic - wiem z własnego doswiadczenia :D :D

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 07:25 
From Wishes to Eternity

Och szkolenie łaciny podczas grania to chyba już tradycja.... A dla osób które lubią zabawy ze stworkami i kulkami polecam dwie gierki

1.Bubble Bobble typowo zręcznościowa gra... nasz smoczek puszcza bańki z pyska i trzeba nimi łapać potworki, które chcą przekręcić smoczka. Po złapaniu złego w bańkę rozbijamy ją i dostajemy nagrodę w postaci owocu i tak aż zbijemy wszystko co złe. Wtedy jest następna plansza i tak do 100... :) Zabawa przednia. Oczywiście możliwość gry na dwóch graczy w trybie cooperate.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Puzzle Bobble - Te same postacie w grze tyle że jest to już gra logiczna zbliżona do tetrisa, poprostu trzeba złożyć obok siebie więcej niż trzy kulki tego samego koloru, by znikły, i można oczywiście robić duel na dwóch graczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać oba tytuły dostępne są w kilku częsciach... w sumie polecam każdą, bo każda jest równie wciągająca....

Ps: Dostępne są wersję gry na Nokie serii 40 (czyli np 3220, 6100) i jakby ktoś chciał mocno to mogę się podzielić. :)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 10:32 
Wishmaster

Ja ostatnio (czyli od przedwakacji) gram w Counter-Strike: Source...
Gra jest niesamowicie zrobiona i na stałym łączu 128kbps śmiga jak helikopter:)

Ale z innej beczki...
Wszedłem na tą stronę MAME....
I malutka prośba!
Zobaczyłem, że tam są screeny z Street Fighter II !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co trzeba zrobić, żeby to mieć???
Ja chcę ja chcę!!:)
Pewnie ściągnąć ten emulator, ale skąd grę ściągnąć?

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 11:41 
From Wishes to Eternity

Gash czytaj dużo... hihi tak wogóle to trzeba sam emulator (polecam klon mame32, czyli wersję okienkową) i ściągnąć rom'y (czyli dane używane w maszynie arcade jako nośnik danych) Tu przydatne są sieci p2p (hasło mame roms full set). Później to już łatwizna... w readme jest opisane. Zresztą na stronie projektu czyli na www.mame.net jest faq po polsku. Jak byś miał nadal problemy to odezwij się do mnie na gg, kiedyś byłem modem na polskim forum o mame właśnie. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 19:23 
Once

Cytuj:

No ja się kontaktowałam i jakoś nikt nie chce ze mną rozmawaić. :(
A bardzo chciałabym mieć tę grę.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 20:47 
Angels Fall First

Krysia napisał(a):
Cytuj:

No ja się kontaktowałam i jakoś nikt nie chce ze mną rozmawaić. :(
A bardzo chciałabym mieć tę grę.

hmmm nie doszło do mnie żadna informacja :( ale mysle ze wkrotce jakoś sie skontaktujemy :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2005, o 21:35 
Wishmaster

Ehh.. Ja poszedłem na łatwiznę i myślałem, że dostanę coś w stylu:
ten link - ściągnij to
tamten link - ściągnij tamto
I już masz

:):)
Ok pogrzebie:):)

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2005, o 10:38 
From Wishes to Eternity

Gash tak łatwo niema :)
dobra powiem Ci że poprostu google oraz server p2p i hasła odpowiednie... i z głowy. A to dostałeś :) Jak wiesz cieżko o gotowe linki do p2p bo to jest baaardzo ruchome, teraz jest a za chwilę nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2005, o 11:01 
Wishmaster

Haha!!
Dzięki!! Za to że nie dałeś mi pójść na łatwiznę sam wszystko znalazłem:) Poczytałem tego faqa i wiem teraz wiele:)

I!!! Właśnie co ściągnąłem Street Fightera 2 i będę miąchał w niego przez dłuuugi czas:):)

Dziękować o WIELKI!!!!
:notworthy:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  >>

Strefa czasowa: UTC + 1