[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Fallout 3


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 20:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fallout 3
PostNapisane: 11 lis 2008, o 00:13 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
Muszę się pochwalić, że od wczoraj jestem posiadaczem gry Fallout 3 i zżera ona kupę mego bezcennego czasu. Udało się twórcom zachować klimat z poprzednich części, a nawet ulepszyć nową. Jak wiadomo gra bazuje na silniku "Obliviona" dlatego grafika jest naprawdę dobra, ale też pozwala na rzeczy niemożliwe w F 1 i 2. Np. rozwaliłem super mutanta z działkiem, będąc dopiero na 4 levelu dośw. i mając karabinek szturmowy. Udało się to dzięki temu, że mogłem biegać i chować się za skały :). Na razie po dwóch dniach gry za wiele nie mogę napisać, ale jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Wszystkim miłośnikom poprzednich części (i nie tylko im) polecam:).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2008, o 09:26 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2007, o 21:40
Posty: 1133
Lokalizacja: podobno z Polski
Skoro jest silnik "Obliiviona", to jak tam z wymaganiami sprzętowymi? Mocną pakę masz? Jakie detale? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 12:18 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
Mam dość stary komputer: proc. Intel Duo 1.8 GB, GeForce 7300, 2 Gb Ram (dokupione "z okazji "Wiedźmina" :) ), więc gram na najniższych detalach, ale i tak jest ok :) . Gra niesamowicie wciąga, szkoda tylko, że moja karta grafiki jest taka słaba...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 14:51 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2007, o 21:40
Posty: 1133
Lokalizacja: podobno z Polski
Nie "jąka" Ci się? :? Słyszałem wiele opinii na temat Fallouta 3 i każdy pisał, że przy 2 GB ramu itd, tnie się niemiłosiernie i to nie na max detalach. Poza tym z tym "dość starym kompem" to mnie rozbawiłeś. Co ja mam powiedzieć? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:41 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Eee, czyli mam się spodziewać, że na 2 giga RAM Fallout będzie żabkował? Chyba trzeba będzie zainwestować w nowe kości...

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 09:53 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2007, o 21:40
Posty: 1133
Lokalizacja: podobno z Polski
Beezqp napisał(a):
Eee, czyli mam się spodziewać, że na 2 giga RAM Fallout będzie żabkował? Chyba trzeba będzie zainwestować w nowe kości...


Wiesz, zależy też jaki ten RAM posiadasz ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 10:22 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
2x OCZ Platinum 1GB po 800 mhz. Ale i tak na dzisiejsze wymagania to już tak średnio...


Ostatnio edytowano 14 lis 2008, o 10:23 przez Beezqp, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 10:26 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2007, o 21:40
Posty: 1133
Lokalizacja: podobno z Polski
No to niezły masz ten RAM, nie chce Cię w błąd wprowadzać, ale na jakiejś stronie czytałem, że z 2 GB RAMu ma problemy z działaniem. Oczywiście wiele do powiedzenia ma tutaj też k. graficzna oraz procek, choć ten w najmniejszym stopniu. No ale RAM 800tka to już wypizd jako taki jest, zwłaszcza, że sam mam 266Mhz :lol: :lol: Wiem, że to nie temat poświęcony temu celowi, ale powoli zaczynam zbliżać się do świątecznego (z racji wielu promocji :lol:) zakupu nowej jednostki, ew. całego zestawu. I chciałbym, jako że jestem wielkim fanem Fallouta, aby mi śmigała i "trójka" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2008, o 17:43 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Boze 800mHz w pamieci.?! xD Ja mam 900 coś w procku :lol: dlatego sobie za bardzo w trójke nie pogram xP Ale jedynke i dwojke uwielbiam. :) klasyk i cvlt :D

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2008, o 23:34 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
@marcinq. Czasami są skoki - szczególnie w trybie "zwolnionej kamery", gdy komuś mózg wypływa na wierzch, a oczka wesoło turlają się po podłodze :mrgreen: . Ale wcale nie jest tak tragicznie. Da się grać i to z dużą przyjemnością.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 16:29 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2006, o 20:35
Posty: 4424
Lokalizacja: Warszawa
Fajna gra ten nowy Fallout, fajna. :) Jest klimat, jest świetna grafa (gram na średnich detalach, grafika nie jest w pełni płynna, ale dzięki systemowi V.A.T.S. nie wpływa to tak bardzo na trudność potyczek), nie ma różnych średnio mądrych rozwiązań z Obliviona, jest za to dużo dobrych rozwiązań z Obliviona, sporo odniesień do poprzednich Falloutów (w sferze mechaniki jak i samego świata). Inteligentnie ułożone questy, wielki świat, różnorodność, łatwość w obsłudze. Gra jest świetna. Jak do tej pory jedyna wada, jaką dostrzegłem to słabe animacje ruchu postaci (jak w każdej grze Bethesdy - żałosne animacje biegania w przód, tył i na boki, jak również te od skoków; animacji biegania na ukos nie zauważono). jak do tej pory rekord czasu gry to ponad 11 godzin non-stop w nowego Falla (byłoby ponad 12, gdyby nie to, że wyszedłem na uczelnię łudząc się, że pójdę na wykład :) ).

_________________
If I found the hidden fountain
Drank the wisdom from its deep
Would I have the time to save me
Would I have them both to keep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2008, o 02:12 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Gram w to już od tygodnia i chyba nie jestem nawet w połowie fabuły [głównego wątku, znaczy]. Gra jest genialna, nie powiela błędów "nowych_starych gier" - nie spłyca tego, co w grach tego typu najlepsze [a czego zabrakło np. w Stalkerze] - błądzenia bez celu po pustkowiach. Oficjalnie zadań do wykonania mamy ze 2-3, ale pustkowia są olbrzymie, a każdy połać ma jakąś swoją historię, miejsce do splądrowania i zdobycia unikatowych przedmiotów czy informacji na temat innych unikatowych miejsc ;) [często podanych w bardzo klimatycznej formie, np. notatek czy nagrań dźwiękowych... nie to, co w debilnym pod tym względem Stalkerze]. I kolejna zaleta - świat gry jest ogromny. Przy moim tygodniowym graniu pobieżnie zwiedziłem gdzieś 1/3. Najlepsze, że przy tym gra nie jest monotonna, nie wałkuje w kółko jednego schematu i zachowuje wysoką grywalność. Minusem mogą być wymagania sprzętowe, gra czasem zwalnia bardziej niż Crysis [fpsy sprzęcie spadają nieraz do poziomu ok. 20 i utrzymują go przez nieraz za długą ilość sekund... oczywiście gram na max detalach, ale tez komp mam nie byle jaki] - na szczęście ze względu na jej specyfikę można to wybaczyć w zamian za możliwość nacieszenia się świetnym krajobrazem pustkowi, ciągłością świata i jego dynamiką. Przydałoby się jednak więcej pozycji w bestiariuszu, bo choć jest on niemały, to przy tak olbrzymiej ilości czasu spędzanego przy grze czuć niestety, że jest on ograniczony.

Fallout 3 to najlepsza gra w jaką grałem na przestrzeni ostatnich 2 lat. Bez dwóch zdań. Wprawdzie to samo mogłem powiedzieć w połowie Call of Duty 4, które ostatecznie mnie jednak zawiodło, ale tu nic nie wskazuje na to, że do tego dojdzie. Gra jest naprawdę wielka.

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Ostatnio edytowano 12 gru 2008, o 02:34 przez Beezqp, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2008, o 08:05 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Dziwne tylko, ze porownojesz RPGa do FSa... :roll:

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2008, o 09:36 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
STALKER nie był do końca FPS'em, a jeśli idzie o mechanikę i klimat gry to [po odrzuceniu rozwoju postaci] gry te bardzo są do siebie podobne. Zresztą, podejrzewam, że twórcy STALKERa znajdą w Falloucie 3 to, czym chcieli STALKERa uczynić, ale im brakło czasu...

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Ostatnio edytowano 12 gru 2008, o 09:36 przez Beezqp, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2008, o 15:16 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 17:30
Posty: 4305
Stalker MIAŁ być FPS/RPG. Twórcy nie umieli tego zrobić. Gra była gotowa chyba 2-3 lata przed premierą (tzn. poszczególne elementy), ale nijak im nie wychodziło zgranie tego w spójną całość. Dlatego prawie całą mechanikę RPG wycięto.

Co nie zmienia faktu, że porównywać sposób budowania postnuklearnego klimatu w obu produkcjach można bez problemu.

_________________
Riding hard every shooting star
Come to life, open mind, have a laugh at the orthodox
Come, drink deep let the dam of mind seep
Travel with great élan, dance a jig at the funeral


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron