[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Amberian Dawn


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 19 maja 2024, o 00:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amberian Dawn
PostNapisane: 22 kwi 2009, o 19:29 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2008, o 20:42
Posty: 1267
Lokalizacja: Lublin
Nie znalazłam tematu o tej kapeli. Trochę się dziwię bo...bez specjalnych doszukiwań czuje się tu naszego "mistrzunia" jak nic;) Jak dla mnie fajnie się słucha. Zespół bardzo młody, bo zaledwie 3letni, niewielki dorobek ale to jest symfoniczny power metal czyli to co lubię.
Znacie? macie zdanie na temat ich poczynań?
http://video.google.pl/videosearch?q=Am ... aq=-1&oq=#
:)

_________________
Nightwish Music is medicine for my life!
Szatanie witam:)


Ostatnio edytowano 22 kwi 2009, o 19:42 przez beatag60, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2009, o 19:43 
Angels Fall First

Dołączył(a): 5 lis 2008, o 09:17
Posty: 60
Kiedyś miałam o nich zdanie "Nightwish klasy C", zżynają jak nie wiem, ale kiedy zobaczyłam ich przed Epiką, zmieniłam zdanie :) Przyjemny zespół, może nie wybitny, ale słuchanie nie boli, a nawet sprawia radochę. Z utworów najbardziej lubię Passing Bells i Evil Inside Me. Na żywo wypadają lepiej niż na płytach i wokalistka też wygląda zdecydowanie ładniej niż na fotkach promocyjnych :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2009, o 22:19 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Kiedyś jeden User z tego forum mnie molestował żebym coś napisał o tym zespole. Plus tego napastowania jest taki, że mogę teraz w tym temacie ponownie wkleić moją wypowiedź.

Muszę przyznać, że kapela mnie zaciekawiła (o ile takie coś w tym gatunku jest możliwe), co już jest sporym sukcesem. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że ten zespół wszystkie istniejące patenty w symfonicznym metalu wykorzystuje i prezentuje bez zastrzeżeń i na poziomie technicznym, do którego nie możńa się przyczepić. Bardzo dobrze wypada tutaj klawiszowiec Renato Trinkler, którego partie nie muszą się wstydzić porównania (pod względem techniki oczywiście) z tym, co gra(ł) Tłomas. Irytuje trochę monotonia jego aranżacji. Pozwala sobie na nieco szaleństwa w końcowym (obok drugiego najlepszym) numerze, gdzie jednak brzmienie fletni pana mogłoby być lepsze, bardziej żywe i autentyczne. Wypada mi zbyt blado i sztucznie. Ogólnie jednak śmiga ciągle po tych samych skalach i posługuje się kilkoma motywami, które nieznacznie zmienia. Natomiast dobrze radzi sobie z różnorodnym tempem, do którego potrafi się idealnie dopasować swoją grą. Poza tym bardzo ładnie wychodzi mu współpraca z gitarzystą (Odilo von Ins). Obaj tworzą zgrany duet, w którym udzielają się mniej więcej po równo. Dobrze, że produkcja nie eksponuje niepotrzebnie syntezatorów i stawia na równowagę między tym instrumentem a gitarą, co potwierdza też udany instrumental.
Jeśli porównać poziom gitarzysty z Emppu to otrzymamy remis. Chociaż nie... Von Ins nie spierdolił żadnej solówki (a wręcz przeciwnie -> patrz: ostatni numer), więc pomimo tego że nie gra technicznie lepiej niż Vuorinen, trzeba postawić go wyżej. Pod względem stosowanego brzmienia gitarzysta szwajcarskiego zespołu też wypada lepiej. Nie ma plastikowego przesteru, polukrowanych efektów cyfrowych i innego efekciarstwa dla emo-młodzieży.
Pod względem śpiewu jest OK. Wokalistka ma niezłe możliwości i dobry warsztat. Mogłaby się jednak postarać nieco więcej eksperymentować ze swoim głosem. Jest momentami zbyt monotonnie; przydałyby się też bardziej zróżnicowane linie melodyczne.

Generalnie trzeba to podsumować tak: gdyby nie było tego, co stworzył Nightwish, taki zespół w ogóle by nie powstał, bo inwencją twórczą nie grzeszą. Obiektywnie nie można wystawić więcej niż 6-7/10 bo własnego wkładu praktycznie brak (poza tym, że muzycy prezentują jakiś poziom, co niestety standardem w dzisiejszych czasach nie jest). Za to słychać, że uczą się szybko i może w przyszłości coś z nich wyrosnąć. Jeśli poprawią się pod względem kompozycyjnym, to widzę szanse, że jakaś ich płyta stanie na mojej półce.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2009, o 22:19 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Cytuj:
Znacie? macie zdanie na temat ich poczynań?

W nowym numerze OceanZinu, też jest o nich słówko.

Słyszałem tego ich LP i nawet ich koncert zaliczyłem - ale mnie nie zachwycili, mam podobne odczucia jak Spitfire, choć mnie występ live w żaden sposób nie przekonał.

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 07:18 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2008, o 20:42
Posty: 1267
Lokalizacja: Lublin
Zdecydowanie zgadzam się z Ivanem. Fakt muzycznego oparcia AD na NW jest niezaprzeczalny i to ogólnie norma;) Każda kapela wzoruje sie na kimś w większym lub mniejszym stopniu. Ponieważ Tuo troszkę "uspokoił" muzykę w NW, prawdopodobnym jest, że AD wypracuje swój własny styl, zobaczymy?! Biorąc pod uwagę fakt, że zespól jest mlodziutki, wszystko przed nimi. Kompozycje ścisle w symfonicznym gatunku, aranżacje podobne, ale/i wierne stylowi. Wokalistka z dobrymi predyspozycjami, myślę , że ma szansę wiele się jeszcze nauczyć. Patrząc na niewielki dorobek AD kapela ma już sporą rzeszę fanów co powinno popchnąć ich do "działania". Póki co fajnie brzmią i chętnie ich słucham :)

_________________
Nightwish Music is medicine for my life!
Szatanie witam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 07:28 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 17:30
Posty: 4305
@Ivan: Chyba Ci się zespoły pojebały :mrgreen:

Amberian Dawn:
Heidi Parviainen - Vocals (Agonia (Fin), Iconofear)
Tuomas Seppälä - Lead Guitar, Keyboards (Atheme One, Virtuocity, Twisted Silence)
Tommi Kuri - Bass (Atheme One, Virtuocity)
Tom Sagar - Keyboards
Joonas Pykälä-Aho - Drums (Atheme One, Lathspell, Thaurorod)
Kasperi Heikkinen - Guitar (Guardians of Mankind, Merging Flare, Iconofear, Elenium (Fin), Gamma Ray)

Legenda Aurea:
Simone Christinat - Vocals (2008-) (Felony)
Odilo von Ins - Guitars
Michael Herkenrath - Bass (guest in Dystera)
Renato Trinkler - Keyboards
Philipp Eichenberger - Drums (PX-Pain, Prescription Pain, Gezeiten, Moribund (Che))

:wink:

_________________
Riding hard every shooting star
Come to life, open mind, have a laugh at the orthodox
Come, drink deep let the dam of mind seep
Travel with great élan, dance a jig at the funeral


Ostatnio edytowano 23 kwi 2009, o 07:28 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 10:02 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 22:07
Posty: 2702
Fristron ma rację. AD jest z Finlandii a nie ze Szwajcarii :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 10:29 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Ludzie, ja wczoraj tak na gazie byłem, cud, że w ogóle na forum wszedłem. To wszystko jego wina:
Obrazek
Wkleiłem tekst o innym zespole, o ja pierdolę. :mrgreen: :D :lol:

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Ostatnio edytowano 23 kwi 2009, o 10:29 przez Ivanhoe, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 10:40 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2008, o 20:42
Posty: 1267
Lokalizacja: Lublin
Ivan! Zdziwiłam się skąd Ci się wzięła Szwajcaria w Fińskim zespole, ale pomyślałam , że czegoś jeszcze nie wiem, stąd brak mojego komentarza:)
Sens Twojej wypowiedzi ogólnie pasuje do AD- jak dla mnie;)

_________________
Nightwish Music is medicine for my life!
Szatanie witam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 17:42 
Over the hills and far away
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 wrz 2005, o 22:21
Posty: 405
Lokalizacja: z bagien :)
Potwornie nudne. Z takimi zespołami jest jak z gatunkami wody mineralnej - dostaniesz 20 kubków markowej wody, a 15 z nich i tak smakuje jak kranówa.
Nie powinno się wypowiadać o kapeli po przesłuchaniu kilku kawałków, ale już wiem, że nie mam ochoty słuchać nic więcej. W sumie szkoda, bo babka ma ładny wokal. Niemniej jednak jest wtórne jak sto diabłów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2009, o 11:09 
Over the hills and far away
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008, o 19:21
Posty: 545
Lokalizacja: Lublin
Zaciekawiona waszymi wypowiedziami odwiedziłam YT i trochę posłuchałam kilka kawałków. Część mi się podoba, część nie. No coż według mnie, mają potencjał - ciekawe co i jak z nim zrobią. Zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2009, o 13:32 
Angels Fall First

Dołączył(a): 5 lis 2008, o 09:17
Posty: 60
Ivanhoe napisał(a):
Muszę przyznać, że kapela mnie zaciekawiła (o ile takie coś w tym gatunku jest możliwe), co już jest sporym sukcesem. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że ten zespół wszystkie istniejące patenty w symfonicznym metalu wykorzystuje i prezentuje bez zastrzeżeń i na poziomie technicznym, do którego nie możńa się przyczepić. Bardzo dobrze wypada tutaj klawiszowiec Renato Trinkler, którego partie nie muszą się wstydzić porównania (pod względem techniki oczywiście) z tym, co gra(ł) Tłomas. Irytuje trochę monotonia jego aranżacji. Pozwala sobie na nieco szaleństwa w końcowym (obok drugiego najlepszym) numerze, gdzie jednak brzmienie fletni pana mogłoby być lepsze, bardziej żywe i autentyczne. Wypada mi zbyt blado i sztucznie. Ogólnie jednak śmiga ciągle po tych samych skalach i posługuje się kilkoma motywami, które nieznacznie zmienia. Natomiast dobrze radzi sobie z różnorodnym tempem, do którego potrafi się idealnie dopasować swoją grą. Poza tym bardzo ładnie wychodzi mu współpraca z gitarzystą (Odilo von Ins). Obaj tworzą zgrany duet, w którym udzielają się mniej więcej po równo. Dobrze, że produkcja nie eksponuje niepotrzebnie syntezatorów i stawia na równowagę między tym instrumentem a gitarą, co potwierdza też udany instrumental.
Jeśli porównać poziom gitarzysty z Emppu to otrzymamy remis. Chociaż nie... Von Ins nie spierdolił żadnej solówki (a wręcz przeciwnie -> patrz: ostatni numer), więc pomimo tego że nie gra technicznie lepiej niż Vuorinen, trzeba postawić go wyżej. Pod względem stosowanego brzmienia gitarzysta szwajcarskiego zespołu też wypada lepiej. Nie ma plastikowego przesteru, polukrowanych efektów cyfrowych i innego efekciarstwa dla emo-młodzieży.
Pod względem śpiewu jest OK. Wokalistka ma niezłe możliwości i dobry warsztat. Mogłaby się jednak postarać nieco więcej eksperymentować ze swoim głosem. Jest momentami zbyt monotonnie; przydałyby się też bardziej zróżnicowane linie melodyczne.

Generalnie trzeba to podsumować tak: gdyby nie było tego, co stworzył Nightwish, taki zespół w ogóle by nie powstał, bo inwencją twórczą nie grzeszą. Obiektywnie nie można wystawić więcej niż 6-7/10 bo własnego wkładu praktycznie brak (poza tym, że muzycy prezentują jakiś poziom, co niestety standardem w dzisiejszych czasach nie jest). Za to słychać, że uczą się szybko i może w przyszłości coś z nich wyrosnąć. Jeśli poprawią się pod względem kompozycyjnym, to widzę szanse, że jakaś ich płyta stanie na mojej półce.
A najlepsze jest to, że gdyby wywalic nazwiska i parę szczegółów, to ten tekst można by z powodzeniem odnieśc również do AD :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2009, o 17:02 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Utwór He Sleeps In A Grove z nowej płyty AD "Nine Clouds Of Northland Thunder", wraz z teledyskiem:
http://www.youtube.com/watch?v=-IrlUb2QSIo

O ile wiem, to plyta miała już premierę, ja po debiucie nie specjalnie mam ochotę na kolejny krążek, ale promo numer prezentuje się jako-tako, więc może coś z tego wyjdzie.

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2009, o 17:11 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2008, o 20:42
Posty: 1267
Lokalizacja: Lublin
Numer jest niezły:)
Śpiewają trochę jakby "na jedno kopyto", ale fajnie się ich słucha- moje klimaty;)

_________________
Nightwish Music is medicine for my life!
Szatanie witam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2010, o 10:11 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Trochę stare, ale <chyba> dzisiaj jest premiera albumu więc poniżej pierwszy singielek:
http://www.youtube.com/watch?v=_gFmL9ADDak

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Ostatnio edytowano 20 paź 2010, o 10:12 przez Cela, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron