[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Tristania


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 kwi 2024, o 10:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tristania
PostNapisane: 21 sty 2007, o 12:28 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
Przy okazji nowej płyty można założyć temat o tym zespole.
Napewno są jacyś fani na sali (?).
Otóż Tristania to norweski zespół założony w 1996 roku m.in. przez Mortena Velanda, który został wywalony z zespołu pare lat temu i założył Sirenie (również polecam!).
W szufladkowaniu dobra nie jestem, ale nazwałabym ich muzykę metalem gotyckim. Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle mówię.
W dorobku mają 5 płyt:

1998 Widow's Weeds
1999 Beyond The Veil
2002 World Of Glass
2005 Ashes
2007 Illumination

Zdecydowanie moją ulubioną płytą jest World of Glass. Dużo Vibeke śpiewającej sopranem :D (ostatnio różnie to bywało z ilością jej głosu na płytach), nawet sporo solówek na skrzypce, troszkę chóru. Bardzo sympatycznie. Bardzo klimatyczna płyta, z jednym z moich ulubionych utworów zespołu The Shining Path (o pogance palonej na stosie) i World of glass. Godna polecenia jest również pierwsza płyta i tu u mnie utwór Angellore wysuwa się na prowadzenie.
Najmniej podoba mi się Ashes, choć ma swoje perełki (np..Equilibrium), ale nie przypadła mi do gustu. Za dużo growlu, za mało Vibeke. Słuchając tej płyty miałam małe obawy co do nowego dzieła, jednak okazały się one kompletnie niepotrzebne, gdyż nowa płyta choć po kilku pierwszych przesłuchaniach średnio mi się podobała, teraz leci u mnie cały czas. Jest naprawdę bardzo dobra, gorąco polecam. Moje 4 ulubione utwory, chyba najlepsze na płycie:

1.Sanguine sky
2.Open ground (refren jest maxem!)
3.Sacrilege (fajny tzw. bit :))
4.Mercyside

*kolejność nie przypadkowa!

Co prawda brakuje już solówek na skrzypce (wielka szkoda), ale płyta jest czadem!

Ktoś słucha Tristani? Wypowie się?
Pozdrawiam

Ps. Pomyślałam, że Sirenia i Tristania są tak do siebie podobne w pewnych momentach, że mogą być w jednym topicu. O Sireni zbyt wiele nie wiem, muzyka przyjemna, ale zbyt dużo się nie nasłuchałam, więc jeśli ktoś inny chciałby coś powiedzieć o zespole, krotkie recenzje płyt itp. to zapraszam :D.

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Ostatnio edytowano 7 lis 2008, o 13:27 przez MedeA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sty 2007, o 13:04 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Mam Beyond the Veil i Ashes, ale nie słucham za dużo ;) Jednak growl mnie skutecznie odstrasza :| Podobają mi się niektóre motywy [np. początek Heretique, Dementia czy Opus Relinque]. Głos wokalistki jest mi raczej obojętny, ale może to temu, że na w/w płytach jest go naprawdę bardzo mało. ;)

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sty 2007, o 20:25 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Majnen ulubionen zespolen :)


Zacząłęm od płytki Beyond The Veil, ale przyznam nie od razu mnie wciągnęła. Potem był Ashes, który pokochaęłm od razu i wielbie do dzis, nastepnie usłyszaęłm debiut Weedows Weed, który jest IMO najsąłbszym albumem Tristanii (ale i tak jest b.dobry!). No i na końcu poznałęm World Of Glass. Po pierwszym pzresłuchaniu mnie odrzuciłą. "Co to za syfne elektroniczne wstawki?!" Ale dzis ten album ubóstwiam. tego sie nie da opisać słowami. Po prostu cudo. ^^


A teraz o nowosciach:

Nowa Tristania poszła trochę w stronę tych wszytskich gotyckich zespolików jaki teraz pełno... Bardzo duzo "wesołych" melodii, refreny, bardzo mało growli...ale i tak jest wspaniale :D Co prawda to juz nie jest nawet to co na, IMO b.dobrej, Ashes, ale cos zupełnie innego... A zapowiadali Illumination jako różnorodny ciężki album...sranie w banie...

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Ostatnio edytowano 7 lis 2008, o 11:59 przez Charism, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, o 11:41 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Obydwa zespołu bardzo lubię. Trudno porównywać, który lepszy. Z pewnością każdy inny.
Tristania ma więcej płyt w swoim dorobku, najbardziej podoba mi się "World Of Glass". Można powiedzieć, że Tristania gra cięższą muzykę niż Sirenia. Więcej growlu, ogólnie cięższe brzmienie gitar. Ale to wcale nie znaczy, że Sirenia jest gorsza.
Co do nowości: miałem okazję przesłuchać nową Tristanię i muszę stwierdzić, że bardzo mi się spodobała. Nie ma jakiejś gwałtownej zmiany stylu na lżejszy (do takiego lajtowego Leaves' Eyes brakuje jeszcze wiele), choć pewne modyfikacje miały miejsce. Tak czy inaczej - "Illumination" jest wiele lepsze od poprzedniego albumu i w najbliższych tygodniach znajdzie się w mojej płytotece.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Ostatnio edytowano 7 lis 2008, o 12:01 przez Ivanhoe, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2007, o 19:46 
Over the hills and far away
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2006, o 19:07
Posty: 512
Lokalizacja: Tychy
Tristania jest jednym z moich ulubionych zespołów:)
Zainteresowała mnie już od pierwszej płyty - Widow's Weeds. Świetny debiut, i chociaż pięknego głosu Vibeke Stene za dużo tutaj nie uświadczymy to i tak robi wrażenie. Podobają mi się zawodzące skrzypce. Można odnaleźć tutaj parę perełek, jak np. Evenfall, Angellore czy Midwintertears. Bardzo dobra płyta.
Następna była Beyond The Veil. I jest to płyta, którą stawiam obok World of Glass:) Jak i na poprzedniczce, growl przeważa. Uświadczymy tu również partie chóru. Ubóstwiam utwór A Sequel Of Decay, w którym zawarta imo jest cała dusza Tristanii - udziela się Morten odpowiedzialny za growl, Osten (czysty głos), i oczywiście Vibeke wraz z chórem. Skrzypce doprawiają utwór.
World Of Glass została nagrana po odejściu Mortena (który założył potem Sirenię). Bardzo lubię tę płytę, większość to porządne kawałki - poczynając od rozpoczynającego płytę The Shining Path, a kończąc na długim Crushed Dreams.
O Ashes się nie wypowiadam, gdyż słyszałam tylko parę utworów, które na marginesie nie przypadły mi zbytnio do gustu.
Illumination rozczarowało mnie. Muzyka nie ma już tego ducha, takie sobie melodyjki. Po pierwszym (a także po następnych) przesłuchaniu żaden utwór nie zapadł mi w pamięć, żaden nie powarł, jak to było z kawałkami z poprzednich płyt. Brakuje skrzypiec. Ja rozumiem, że zespoły muszą się rozwijać, ale ta płyta jest bez tego 'czegoś', tego uczucia.

Finito ;)

_________________
This world is spinning around me
This world is spinning without me
Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2007, o 22:06 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Ja tam skrzypiec nie lubię. Kwartet smyczkowy jest w tle - i to mi wystarcza.


A co do zapadania piosenek w pamięć, to żaden album Tristanii nie ma tak "wpadających w ucho" melodii! Raz sie usłyszy i ma sie przesrane cały dzień :lol: (Ale to dobrze ;) )

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2007, o 09:32 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
fatalna wiadomość dla fanów Tristani. (Czyli dla mnie). Vibeke odeszła z zespołu. Więcej szczegółów na oficjalnej. www.tristania.com

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2007, o 10:03 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
Ale zonk!
Niespodziewałam się wogóle czegoś takiego.
Jestem ciekawa dlaczego zrezygnowała. Wogóle teraz trasa promująca miała być :(. Ja piernicze.
Niech jeszcze Floor rzuci AF, Simone Epice i bedzie wesoło.
Co się dzieje :(.
Przynajmniej w Tristani obeszło się bez obrzucania się błotem.

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2007, o 21:10 
Over the hills and far away
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2006, o 19:07
Posty: 512
Lokalizacja: Tychy
O_O SZOK!
W ogóle się tego nie spodziewałam. Ludzie, co jest grane?
Vibeke była bardzo mocną stroną Tristanii. Zespół jest teraz w nieciekawym położeniu - promocja i trasa a oni nie mają wokalistki :?
Nie wierzę!

_________________
This world is spinning around me
This world is spinning without me
Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2007, o 18:37 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Podobno jest już nowa wokalistka w Tristanii: http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... emID=83093

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2007, o 20:34 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
Kilka dni temu czytałam list na stronie Tristanii, a tu już wokalistka jest.
Po zaprezentowanym klipie można stwierdzić, że ma bardzo mocny głos. Ma nadzieję, że będzie dobrze się spisywać, ale będzie mi brakować Vibeke! Żeby tylko druga Lacuna Coil się z tego nie zrobiła ...

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2007, o 17:10 
Oceanborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, o 20:31
Posty: 102
Hmm nie interesowałem sie zespołem aż tak bardzo co prawda, ale Vibeke miała silny i fajny głos. Ciekawe co z tego wyjdzie. Może ktoś wie dlaczego zmienili wokalistkę ?

_________________
"...energized by all the pleasure and pain
boy you got that something
that burns a spark to a flame..." :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2007, o 19:56 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Vibeke odeszła na właśna prosbę. i znależli nową. Ale jestem nastawiony calkowicie nanie....ajk ona śpiewa te piosneki z Illumination...jak jakaś popowa wokalsistka.... a najgorsze jest to, ze dla niej Tristania to 'pałer end enerdżi' .... masakra..

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2007, o 18:57 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Charism napisał(a):
Vibeke odeszła na właśna prosbę. i znależli nową. Ale jestem nastawiony calkowicie nanie....ajk ona śpiewa te piosneki z Illumination...jak jakaś popowa wokalsistka....


To akurat mało ważne. Utwory z "Illumination" to są właśnie popowe kawałki, więc jest OK. :lol:
Zależy mi tylko na tym, żeby utwory z płyt do "World Of Glass" włącznie śpiewała dobrze.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2007, o 19:51 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
chyba śnisz xD

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron