[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Twój ulubiony album?


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 21:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  >>

Ulubiony album?
Angels Fall First/Oceanborn 17%  17%  [ 17 ]
Wishmaster 15%  15%  [ 15 ]
Century Child 25%  25%  [ 25 ]
Once 35%  35%  [ 36 ]
Dark Passion Play 9%  9%  [ 9 ]
Liczba głosów : 102
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2007, o 20:36 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Hmmm to będzie złe co teraz zrobię bo chyba robię tą ankietę za szybko. Ale tak dla porównania :D
Za 3 lata zrobię taką samą :) :lol: :lol:
Głosujcie :P

PS. AFF i OC dałem razem z tego względu, że nie mogłem dodać więcej opcji do ankiety :) W odpowiedzi uzasadnijcie który album przy wyborze pierwszym ;)

Have fun ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 21:41 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Dla mnie wybór jest oczywisty. Zdecydowanie i bezapelacyjnie wygrywa ONCE!

Jest to najdojrzalszy album zespołu, po raz pierwszy słyszymy porządne gitary, orkiestra idealnie współgra z zespołem, nie słychać klawiszowych "przeszkadzajek", duet Tarja/Marco spisuje się idealnie, prawie wszystkie kompozycje przedstawiają wyrównany, wysoki poziom. Takie utwory jak Dark Chest Of Wonders, Planet Hell czy Ghost Love Score to prawdziwe dzieła sztuki, za które cenię ten zespół.

Gdyby wywalić wieśniackie Wish I Had An Angel i cukierkowe Nemo mielibyśmy płytę pozbawioną wad. Obecność tych 2 utworów długo przeszkadała mi w prawidłowej ocenie tej płyty. Ale w końcu uznałem, że komercjalizacja za pomocą tych singli pomogła sfinansować koszt zatrudnienia orkiestry symfonicznej z Londynu, która przyczyniła się do tego, że Nightwish nagrał tę wspaniałą płytę. :lol:

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 21:43 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Hahaha wiedziałem, że będziesz jednym z pierwszych :P
No dla mnie także Once :P Ale wiem, że mało osób odda głos na DPP to poświeciłem swój :P
Cukierkowe Nemo :lol: :lol: :lol: :lol: dobre dobre.. :)

[ Dodano: Wto Paź 16, 2007 9:44 pm ]
A mogę Ciebie spytać jaki jest twój ulubiony utwór?? Well, masz taki?? :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:40 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2006, o 11:16
Posty: 709
Oceanborn. Zaraz po nim Once. Dlaczego Oceanborn? Bo nie ma tam krzty komercji, bo nie ma popu i wielkiego budżetu, za to wiele inspiracji power metalem i Stratovariousem. Jest to ogólnie zwieńczenie wszystkiego, co najbardziej kocham w Nightwishu. Głos Tarji jest tutaj majstersztykiem, to jak ona szybko i wysoko śpiewa w choćby Stargazers nie mieści mi się w głowie. Jest growl i legendarny pisk w Devil&the Deep Dark Ocean. Są świetne teksty, pozbawione nienawiści, czy tam żalu (tak, mówię tu o DPP), za to mające w sobie coś takiego, że czytając je nie czujesz, że siedzisz u siebie w pokoju. Są najbardziej agresywne (nie chodzi mi tu o najbardziej ciężkie) i szybkie gitary i dużo pięknych partii klawiszy, brzmiących miejscami co prawda nieco plastikowo, mimo to dających świetny klimat. Zawsze jak słyszę Tuomasa na Oceanbornie mam w głowie obraz starego, zakurzonego pokoju z grającym fortepianem, przy którym nikt nie siedzi i kilka palących się świeczek. ;) No i mamy też garść cudnych ballad - Swanheart, Walking in the Air, Sleeping Sun... Gdyby Dead Boy's Poem powstało w tamtym czasie, nie miałaby słów na opisanie albumu. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Metal, a nie połączenie emo-popu-orkiestry i kilku dobrych kompozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:43 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Bardzo słusznie... A Sleeping Sun? Walking in the Air? :) W sumie te dwa utwory zalatują może nie komercją ale popularnością.. W ogóle po Sleeping Sun 2005 każdy zapomniał, że istnieje taka wersja z 1998 z albumu Oceanborn :)
Ubóstwiam Devil and the Deep Dark Ocean ;) :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:43 
Wishmaster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2007, o 13:54
Posty: 380
Zdecydowanie Century Child. Dla mnie to album, w którym jest jeszcze cząstka Nightwisha z Oceanborna, ale już goszczą na nim Oncowe klimaty ;) Po prostu przy Slaying the Dreamer, Ocean Soul, Ever Dream, End of all Hope, Bless the Child i boskim, wspaniałym Beauty of the Beast wysiadam, wspaniałość nad wspaniałości. Nie skażony komercją, wspaniały, klimatyczny Nightwish, z dojrzałym już głosem Tarji i z partiami wokalu Marco. Żyć nie umierać. Naprawdę długo musiałbym słuchać go w kółko, ażeby mi się znudził ;)

Owszem, Once jest wspaniałym arcydziełem, ale dla mnie to już nieco inny styl, taki nowszy, bardziej 'czysty' i mniej kilmatyczno - baśniowo - nightwishowy ;) Oczywiście, kocham GLS, Dark Chest of Wonders, Romantcide i inne piosenki, bo to w końcu album Nightwisha z Tarją i trudno byłoby go nie kochać, ale Once jest dla mnie za Century Child, choć całkiem niedaleko ;)

Na równi z Once postawiłbym też w mojej ocenie Oceanborn. Tutaj mamy czysty, nightwishowy klimat, który jednak bez żadnych 'dodatków' jest aż zbyt czysty i niezmącony, aczkolwiek mamy przecież na nim wspaniałe perełki ;)

Później, nie rozpisując się, postawiłbym Wishmastera (Hamster! A dentist!^^), Angel Fall First (How are you?) i na końcu Dark Passion Play (Bye Bye Beautiful=='), bo dla mnie to niestety nie jest już Nightwish, którego pokochałem za klimat nightwishowy^^'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:46 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Przynajmniej każdy z albumów ma jeden oddany głos został tylko Wishmaster.. Zauważyłem, ze naprawdę spora ilość osób uwielbia CC :) Ja jak po raz pierwszy przesłuchałem ten album, nie byłem zachwycony :) ale po kliku razach łapie się ten klimat.. Ciężko jest wybrać ten ulubiony album, gdzie na każdym z albumów są naprawdę genialne utwory.. :)

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 paź 2007, o 22:47 przez Ghost Love Score, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:48 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2006, o 11:16
Posty: 709
Ghost Love Score napisał(a):
A Sleeping Sun? Walking in the Air? :) W sumie te dwa utwory zalatują może nie komercją ale popularnością..

Właśnie to było fajne, że Nightwish nie musiał robić z siebie emo-bulszitu, czy dyskotekowej Britnej, żeby zaistnieć na świecie i żeby te dwa utwory się sprzedały w dużym nakładzie.

Cytuj:
W ogóle po Sleeping Sun 2005 każdy zapomniał, że istnieje taka wersja z 1998 z albumu Oceanborn :)

Ja na odwrót, staram się zapomnieć o SS 2005 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 22:54 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Olaa001 napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
A Sleeping Sun? Walking in the Air? :) W sumie te dwa utwory zalatują może nie komercją ale popularnością..

Właśnie to było fajne, że Nightwish nie musiał robić z siebie emo-bulszitu, czy dyskotekowej Britnej, żeby zaistnieć na świecie i żeby te dwa utwory się sprzedały w dużym nakładzie.

Cytuj:
W ogóle po Sleeping Sun 2005 każdy zapomniał, że istnieje taka wersja z 1998 z albumu Oceanborn :)

Ja na odwrót, staram się zapomnieć o SS 2005 ;)


Zgadzam się z tym pierwszym :)

Z drugim tak samo.. Sleeping Sun 2005 kurde nie brzmi już tak oryginalnie jak to z 1998.. A uwielbiam wersję z '98 :) Mnóstwo osób słyszało ta nową wersję, to o starej nawet nie wiedzieli a jak przesłuchali to nie bardzo im się podobała.. Ehhh, no cóż ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 10:32 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Ghost Love Score napisał(a):
A mogę Ciebie spytać jaki jest twój ulubiony utwór?? Well, masz taki?? :)


Of course. Utwór, który reklamujesz swoim nickiem. Najlepszy, jaki Nightwish kiedykolwiek nagrał.

Cytuj:
Hahaha wiedziałem, że będziesz jednym z pierwszych :P

Tak, a skąd?

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 10:34 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Ivanhoe napisał(a):

Gdyby wywalić wieśniackie Wish I Had An Angel i cukierkowe Nemo mielibyśmy płytę pozbawioną wad. Obecność tych 2 utworów długo przeszkadała mi w prawidłowej ocenie tej płyty.


No cóż, wyjąłeś mi to z ust...Kończę pisać swoją "recenzję" DPP (zostały mi dwa utwory)i użyłem praktycznie takiego samego zdania odnośnie dwóch innych(wiadomo jakich) utworów.
Co do ulubionego...jeszcze poczekam z wyborem.

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 11:02 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Cela napisał(a):
Kończę pisać swoją "recenzję" DPP (zostały mi dwa utwory)i użyłem praktycznie takiego samego zdania odnośnie dwóch innych(wiadomo jakich) utworów.


No właśnie, nie od dziś wiadomo, że "Nemo" ------> "Amaranth" a "Wish I Had An Angel" -------> "Bye Bye Beautiful". Ale i tak wolę 2 potworki z "Once" niż te z DPP.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 15:12 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2007, o 10:02
Posty: 68
Zagłosowałem na DPP gdyż niema sensu głosować na stare płyty bo już jest nowa wokalistka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 15:41 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Adrek napisał(a):
Zagłosowałem na DPP gdyż niema sensu głosować na stare płyty bo już jest nowa wokalistka.

Czyli nowy wokal powoduje, że stare płyty stają się automatycznie słabsze? :lol: :lol:

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 16:54 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Ivanhoe napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
A mogę Ciebie spytać jaki jest twój ulubiony utwór?? Well, masz taki?? :)


Of course. Utwór, który reklamujesz swoim nickiem. Najlepszy, jaki Nightwish kiedykolwiek nagrał.


A jednak.. W sumie gdzieś czytałem, że GLS to tówj ulubiony utwór.. Mój ulubiony to także GLS :) Myślałem, że twoim wyborem będzie jakiś mocniejszy utwór :)
Dziękuję za odpowiedź ;)

Ivanhoe napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
Hahaha wiedziałem, że będziesz jednym z pierwszych :P

Tak, a skąd?


Po prostu jakoś tak wiedziałem, że Ivanhoe będzie zaraz pode mną :D nie mam pojęcia skąd :) :)

Ivanhoe napisał(a):
Cela napisał(a):
Kończę pisać swoją "recenzję" DPP (zostały mi dwa utwory)i użyłem praktycznie takiego samego zdania odnośnie dwóch innych(wiadomo jakich) utworów.


No właśnie, nie od dziś wiadomo, że "Nemo" ------> "Amaranth" a "Wish I Had An Angel" -------> "Bye Bye Beautiful". Ale i tak wolę 2 potworki z "Once" niż te z DPP.


No tutaj jak zwykle masz 100% rację. Dokładnie tak samo odbieram te utwory. Nawet numery utworów się zgadzają :lol: :lol:

Cela napisał(a):
No cóż, wyjąłeś mi to z ust...Kończę pisać swoją "recenzję" DPP (zostały mi dwa utwory)i użyłem praktycznie takiego samego zdania odnośnie dwóch innych(wiadomo jakich) utworów.
Co do ulubionego...jeszcze poczekam z wyborem.


No to czekamy czekamy :D :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron