[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - O koncertach NW ogólnie ;]


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 19 kwi 2024, o 03:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  >>
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 cze 2005, o 22:15 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Co mnie nakręciło do postawienia tegoż tematu? Otóż przed chwilą skończyłem oglądać słynny koncert z Bukaresztu 2004, i :O Chociaż jakość avi jest beznadziejna, to nawet i to nie pokonało magii Nightwisha. Playlisty nie wykułem, więc podam tylko te utwory, które zapadły mi really w pamięć. Pierwsza rozwaliła mnie moja ukochana Piekielna Planeta. Czizas, nie słuchałem tego kawałka od jakichś 3 miechów [pozdro dla Ascezy i Celibatu], i dosłownie mnie wgniotło w fotel [bujany].
Ale to był dopiero drugi kawałek i wszystko jeszcze przed nami :>.
Kończące Ever Dream'a trzykrotne powtórzenie refrenu zniszczyło me zwłoki, a to za sprawą Marco, który wspomagał Tarję w śpiewaniu cudownych "Ever felt away with me?" - na CC tego nie ma - a szkoda, bo czuję, że z panem Hietalą na końcu Ever Dream byłoby jeszcze bogatsze...
Oczywiście Sleeping Sun zadziałało jak zawsze - poryczałem się jak baba :P. I kurde ja nie wiem, ale czasem mi się wydaje, że Nightwish mną manipuluje :>.
Co dalej? O, pamiętam, co mi zrobił Kinslayer! Dosłownie mnie "slaynął' skurczybyk :evil: Wstęp mnie zawsze rozwalał, i rozwalać będzie - a hulanka, jak zaczyna się po wstępie [;p] spłaszczyła mnie jak robala!
I ostatni Wielki, który zapadł mi w pamięć, to Miłość, której nie było [tłumaczenie prywatne, wymyślone na poczekaniu ;p] - czyli na fański rozum Ghost Love Score. Poprzedzająca GLS długa chwila ciszy ze strony sceny zbudowała napięcie jak jasna cholera, a po wejściu chórów poryczałem się ponownie ;] Potem long minutes of pleasure [;p], by, po środkwoej części utworu poryczeć się po raz drugi wraz z ponownym wejściem chórów. Kurde! Ja chcę oryginał Once'a! Ale wtedy przecież ojciec mnie wyklnie, albo przynajmniej nałoży jakieś glify egzorcystyczne ;p

No i to by było chyba wszystko z tegoż koncertu, co wryło mi się w pamięć. [pozytywnie]. No, oczywiście "mr. Finlandia" i, ogólnie, odzywek Marco nie liczę :mrgreen:

To jak? Widział ktoś ten koncert? :P

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 08:26 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 19:06
Posty: 900
Lokalizacja: Wawa
Ja nie widziałam.... :( Skąd go wytrzasnąłeś ???????? Po tej twojej wypowiedzi na temat tegoż koncertu aż chce się go obejrzeć :twisted: Nie no kuuurdeee niech mi ktoś załatwi ten koncert !!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 08:55 
From Wishes to Eternity
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2005, o 14:05
Posty: 492
Lokalizacja: Białystok
Widziałem!!! Ten koncert jest chyba najlepszy ze wszystkich jesli chodzi o zachowanie publiczności i jak to Beezqpie określiłeś magii Nightwish'a.

_________________
You believe but what you see
You receive but what you give


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 08:55 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
aaa widziałam .. link do niego był na nie działającej już stronie wegierskiej nightwish ... ale jest teraz czesto gęsto na dc++ więc zapraszam ....

jak dla mnie fenomenalny ..... mr finlandia no wiadomo .... jak tarja leci i popija :twisted:
utkwił mi jeden moment... nie pamiętam jaka piosenka ... ale tarja stoi .. macha ręką i taka nie przytoman.. zagapiął się gdzieś ... i nic ..... jakby znudzona, zmeczona .....
udało mi sie znaleźć wersje tego koncertu z wywyaidem z nightwish 15 min :twisted: Tarja mówiła, ze publika za bardzo nie okazywała radości, mały aplaus ..... że ludzie stali i nie wiedzieli co robić: kalskac czy nie .. dopiero na końcu coś się ruszyło .... mówila, to wszysko z uśmiechem na twarzy .... jednak to może sprawiło, że chwilami była taka nieobecna .. nie wiem ... u nas dali czadu .... :D ludzie szaleli ......


aaaa... POTO .. Tarja dała czadu ...... :twisted: :twisted: w koncówce szczególnie

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 09:08 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Cytuj:
aaaa... POTO .. Tarja dała czadu ......

Nożesz kurde, powyższego posta musiałem pisać 2 razy [ah, ten kochany i jakże przydatny przycisk Power na klawiaturze :[, ale już go wydłubałem za karę ;p] - i fragment, w którym wychwalałem POTO jakoś mi wyleciał.
To fakt! To, co zrobiła Tarja na końcu, to było doskonałe! CC się może schować :twisted:

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 09:46 
End of Innocence

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 20:28
Posty: 778
Tiaaaaa... Widziało się, widziało... :mrgreen: O żesz... Na Ever Dream mocno trzymałam się krzesła, żeby nie ulecieć gdzieś w kosmos. To wejście klawiszy... I ten wokal Marco w refrenie... Arrrrrrrrrrrr... Kinslayer faktycznie wymiata, choć tym razem akurat nie czułam się, jakby mnie walec przejechał (czytaj: jak w Chorzowie :D ). A nagłe przejście między DBP a STD????? Zostałam dosłownie wgnieciona w podłogę i nie wiedziałam, jak mam się podnieść. Ufff... ufff... ufff... Tu już nawet nie chodzi o kompletną zmianę brzmienia, ale gdy zestawić ze sobą teksty, to... Brrrrr... Szok, szok, szok... i moja skromna osoba doprowadzona do stanu galarety. Ufffffff... No i GLS na deser... niewątpliwie robi wrażenie, ale mnie się ten utwór marzy jednak wykonany z całą orkiestrą... i Tuomas miota się nad klawiszami... Taaaa... OK, już przestaję wizualizować... :D Aha, no tak i oczywiście zapomniałam o POTO... dobrze, że właśnie mi się włączyło (oczywiście, słucham CC :D ). Jak dla mnie to ten kawałek sprawdza się live jeszcze lepiej niż na płycie... "Sing my angel of music..." Uffff...

No tak, i oczywiście Mr. Finlandia rządzi. Hjehje. Najbardziej wzruszyła mnie Tarja, jak tym rozkosznym truchcikiem pobiegła za Tuomasem po flaszkę. :lol: Tiaaa...

Argh, zaraza... I teraz mnie zdrzaźniliście, żeby obejrzeć, a ja muszę czytać cholernego Czechowicza na egzamin... Buuuuuuu...

Ale i tak po południu idę na Sacrifest :wink: ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 09:58 
From Wishes to Eternity
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2005, o 14:05
Posty: 492
Lokalizacja: Białystok
P.I.W.O - przetwarzanie i wizualizacja obrazów. Co tej Stokrotce chodzi po głowie?

_________________
You believe but what you see
You receive but what you give


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2005, o 10:24 
End of Innocence

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 20:28
Posty: 778
Cytuj:
P.I.W.O - przetwarzanie i wizualizacja obrazów. Co tej Stokrotce chodzi po głowie?


Już admin wie najlepiej, co mi po głowie chodzi :P . I proszę mi tu nie robić off topów :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2005, o 10:04 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
bardzo lubie jeszcze koncert z Milanu ... 28 październik 2004 .... mam cały ... ale podzielony na klipy .. Ever Dream jak zwykle wymiata :twisted: widział ktoś? polecam :D

no i jeszce nie wypada nie wspomnien R.M.J 2003 .... świetna jakość, świetny występ .... ale publika, jakaś taka smętna ... wg mnie ..... :roll: bardzo fajne efekty świetlne .... fajne ujęcia .... i mieli telebim :P czy jak to sie tam zwie .... tym razem Kinslayer jest maxem no i Wishmaster :!: .... Tarja w tej swoej białem pidżamce ..... niezbyt podoba mi sieta kreacja ... teraz jest o wiele lepiej ... a to co miała w Chorzowie :oops: :oops: :oops: ta bluzka pod czerwonym wdziankiem była świetna :wink:

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2005, o 22:42 
End of Innocence

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 20:40
Posty: 217
Lokalizacja: Łódź
MedeA napisał(a):
no i jeszce nie wypada nie wspomnien R.M.J 2003 .... świetna jakość, świetny występ .... ale publika, jakaś taka smętna ... wg mnie ..... :roll: bardzo fajne efekty świetlne .... fajne ujęcia

Też oglądałem... i to zaledwie parę dni temu. Jakość dźwięku mnie zaskoczyła - bardzo pozytywnie! :D Jest o niebo lepsza niż na pozostałych nagraniach z koncertów - z wyjątkiem FWTE, naturalnie...

Doskonałe nagłośnienie na wspomnianym koncercie sprawia, że szczęka opada z zachwytu! Nareszcie Tarja nie musi wytężać swojego głosu, by przebić się przez ścianę dźwięku płynącą z instrumentów (a to zawsze skutkuje utratą czystości barwy). Jej głos brzmi tak pięknie, że ma się wrażenie, iż trafiło się do raju! :P A klawisze Tuomasa po prostu powalają na kolana! :)

Efekty świetlne i pirotechniczne są rewelacyjne! W niektórych utworach, (np. w "Sleeping Sun") mają niebagatelny wpływ na budowanie nastroju pieśni. Koniecznie trzeba zobaczyć koncert NW nocą, gdyż wówczas atmosfera - dzięki specjalnemu oświetleniu - jest niesamowita, wprost fantastyczna! Może dlatego reakcje publiczności są na R.M.J 2003 mniej żywiołowe, ponieważ ludziom udziela się w pewnym stopniu... ów refleksyjny nastrój?

Cytuj:
Tarja w tej swoej białem pidżamce ..... niezbyt podoba mi sieta kreacja

A mi się podoba! :oops: Tarja wygląda w niej jak anioł... 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2005, o 09:48 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2005, o 08:37
Posty: 952
Lokalizacja: Neverland
Cały ten koncert jest zajedwabisty chociaż publika mało ruchawa i krzycząca (w Polsce Marco w życiu nie musiałby krzyczeć do fanów I can't hear you!) co było widać w Chorzowie. Rozbroiło mnie wykonanie DBP - nie wiem czemu ale wydaje mi się, że głos Tarji jakby bardziej się przebijał przez muzykę, był bardziej wibrujący i rzewny. I nagłe przejście do STD - sama myśl, że Tuomas mógł w ten sposób zestwać właśnie te dwa utwory brrr... Ze Stokrotką doszłyśmy do wniosku, że krzyki fanów na STD kojarzą nam się z "Kill him! kill him!" i "crucify! crucify" - przypominało nam to spowiedź i egzekucję, pisanie listu pożegnalnego przed popełnieniem samobójstwa.
I naprawdę dziękuję wszystkim Valarom, że nie było takiego zestawu w Chorzowie bo wtedy nie wiem co by było ze mną w pon po koncercie...

_________________
Obrazek

Fundacja Azyl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2005, o 21:54 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 19:06
Posty: 900
Lokalizacja: Wawa
O raaaanyyyyy własnie skończyłam oglądać cały koncert z Bukaresztu!!!! O rany, no coś pieknego !!! Stokrotko, wielkie dzięki!! Po obejrzeniu tego koncertu juz zupełnie nie wiem, jak ja ci się odwdzięczę :P
Najbardziej chyba wstrząsnęło mną POTO, bo jeszcze nigdy nie słyszałam tego na żywo i po prostu odleciałam gdzieś daleko poza ziemską atmosferę!! I jeszcze jak Tarja pod koniec piosenki zaczęła wysoko śpiewąc, no to oh i ah. A na Ever Dream refren z Marco... Mmmm...
Taaaak Mr. Finlandia rządzi :twisted:
Ale publika była rzeczywiście taka trochę mao ruchawa... Jakby u nas była taka setlista i takie wykonanie no i czas koncertu, to ludzie by gardło pozdzierali do reszty!! Ale niech tylko przyjadą do nas jako gwiazda, a nie support, i wtedy się przekonają o mocy polskiej publiki :twisted: :twisted: :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2005, o 12:44 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2005, o 23:07
Posty: 97
Robert napisał(a):
Może dlatego reakcje publiczności są na R.M.J 2003 mniej żywiołowe, ponieważ ludziom udziela się w pewnym stopniu... ów refleksyjny nastrój?

Podczas Sleeping Sun owszem , ale ogólnie na R.M.J jest najbardziej żałosna publika jaką widziałem na koncertach Nightwish :roll: . Jedynie pierwsze dwa rzedy jako tako sie bawiły , moze dlatego że były nakrecane przez te kilka dziewczyn w koszulkach i z flagą Century Child . Ale reszta... jak Nightwish kapitalnie przeszedł z PSTO do She is my sin i bylo ujecie z tyłu obrazujące cały festiwal to nawet nikt nie raczył rąk unieść w geście euforii . Smutno sie robi jak sobie człowiek wyobrazi ewentualne nasze szaleństwo gdybyśmy zostali uhonorowani koncertem pod wieczór , z telebimem i takimi efektami świetlnymi ... :oops: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2005, o 11:10 
Oceanborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2005, o 19:18
Posty: 200
Lokalizacja: skądśtam
ech... dokładnie. :(

_________________
Mirror, mirror on the wall
true hope lies beyond the shore
you're a damned kind, can't you see
that tomorrow bears insanity


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 cze 2005, o 17:16 
Angels Fall First

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 20:42
Posty: 54
Widziałem i słyszałem...

Beezqp napisał:
Cytuj:
O, pamiętam, co mi zrobił Kinslayer! Dosłownie mnie "slaynął' skurczybyk


Ten kawałek ma powera to trzeba przyznać...


R.M.J 2003 to wspaniały koncercik - Tarja na nim pieknie wyglada...ogólnie występ jest okej, a zdanie co do publiki mam podobne...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron