[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Sami Vanska

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 07:35

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 22:30 
Endless Forms Most Beautiful

@up: Post roku. :D

<tu jest jakiś spam, coby Arcasto się nie czepiał, że taki krótki post, tralalala, ładną pogodę mamy tej nocy, tak słonecznie, no, starczy>

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Ostatnio edytowano 23 kwi 2009, o 22:31 przez Fristron, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 23:51 
Dark Passion Play

Pierwszym postem sprowokowałam do analizy rozstania Samiego z NW. Sądzę. że wiele jeszcze napiszemy, każdy coś tam wie') Ci którzy pamiętają Samiego potrafią napisać o jego predyspozycjach muzycznych na żywo,ewentualnie znają temat z informacji o grupie. Napiszmy : co sądzimy o nim jako o muzyku i wszystko co może zainteresować nas fanów!

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 16:05 
Imaginaerum

<starczy to uwiąd>
End of Innconence napisał(a):
Pierwsze o czym pomyślałem to to, że jeśli Nightwish miał nadal istnieć - ja i Sami nie moglibyśmy pracować w tym samym zespole. To był fakt, i innym faktem było,że nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Nie wiem, czy jestem za łagodny czy za tchórzliwy, ale nie mogłem tego zrobić. Był moim przyjacielem przez 10 lat, i nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Po prostu nie mogłem być w tym samym zespole z nim, musiałby odejść. Raczej odszedłbym od całego zespołu niż powiedziałbym mu to w twarz. To jedna z rzeczy których żałuję najbardziej w moim życiu. Że nie potrafiłem powiedzieć mu tego osobiście... Będę tego żałował do końca życia. To była podła rzecz. Jak przyjaciel i kumpel z kapeli. Naprawdę powinienem był powiedzieć mu osobiście. To byłoby uczciwe delikatnie mówiąc. To był błąd, ale co możesz poradzić? Ewo zadzwonił i powiedział Sami'emu. Przyszedł się ze mną zobaczyć. Rozmawialiśmy o tym|jak sprawy stoją przez około godzinę. Sami powiedział "OK" i odszedł.Od tego czasu nie rozmawialiśmy.

Podsumowując. Tuomas jest człowiekiem, który nie potrafi wysunąć wniosków. Jest niekonsekwentny i jest zwykłym tchórzem. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 17:00 
Byt Transcendentny

Oj, Tomaszek to jednak bardzo specyficzny rodzaj człowieka :lol: Ciekawe, czym nas jeszcze zaskoczy :P Czekam tylko, aż zorganizuje jakąś konferencję prasową na której się popłacze jak dziewczynka i wyrzuci sam siebie :P

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 20:06 
Imaginaerum

Miało być o Samim, a wątek zaczyna być polem do pojazdów po Tuomasie. :P

And I will always be by your side

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 20:29 
Imaginaerum

Ja się wypowiedziałam w większości na temat Samiego :P

Nie mam zdania o tym gościu. Zawsze wydawał mi się być taki nieobecny w tym zespole. Nawet na zdjęciach wyglądał jakby się nie czuł w swoich klimatach. Nic dziwnego, że gra w kapeli jazzowej. Pewnie tam nikt od niego nie wymaga kontaktu z publicznością. O samej grze się nie wypowiem bo się niestety nie znam na tym. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 20:31 
Imaginaerum

Siren napisał(a):
O samej grze się nie wypowiem bo się niestety nie znam na tym. :wink:

A poza tym bas nie gra i nigdy nie grał jakiejś powalającej roli w muzyce NW.

And I will always be by your side

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 21:33 

Nea napisał(a):
Miało być o Samim, a wątek zaczyna być polem do pojazdów po Tuomasie. :P

Wskaż mi lepiej topic nie taki kompletnie od czapy (jak to się mawia), w którym nie pojawił się offtop. :wink:
Siren w sumie najtrafniej się wypowiedziała - nie ma zdania. W sumie to ciężko mieć jakieś zdanie o kimś, kto w ogóle nie starał się zwrócić na siebie choć odrobinę uwagi.

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2011, o 01:05 
Byt Transcendentny

Dyskusja przeklejona z innego tematu.

Obywatel_LutZek napisał(a):
Pora wrócić do głębszych rozważań.

W całej tej Nightwishowej dyskusji zabrakło mi tematu o jednym człowieku - Sami Vänskä - były basista Nightwish w latach 1998 - 2001 , być może najbardziej niedoceniany ze wszystkich członków zespołu. Otóż zastanawiam się, czy nie należałoby dokonać jego rehabilitacji i przypomnieć (dociec?) o jego znaczeniu dla wczesnej twórczości (oceanborn - wishmaster).

Niestety o samym Samim nie wiemy zbyt wiele, ciężko znaleźć źródło obiektywnej wiedzy na jego temat, gdyż jego obecność w zespole przypada na czasy praindoeuropejskie, kiedy internet nie był jeszcze nazbyt popularnym źródłem przekazywania informacji.

Od pewnego czasu zaczynam sobie zadawać pytanie, czy ten pewien... specyficzny klimat tych dwóch albumów, nie jest w dużej mierze zasługą wpływu tego człowieka na twórczość zespołu. Innymi słowy - czy przypadkiem nie za bardzo chwalimy pana Holopainena za genialny Oceanborn. W czasach OB - WM Sami był drugim ideowcem zespołu, zaraz po Tuomasie. Należy zauważyć pewne - dość poważne różnice w brzmieniu zespołu między AFF i Oceanborn kiedy Vänskä wstąpił do zespołu oraz między Wishmasterem i Century Child, kiedy został wyrzucony

Przyczyną wyrzucenia z zespołu były ogólne "różnice muzyczne". Przypominam co o jego odejściu rzecze sam Holopainen:

Cytuj:
Pierwsze o czym pomyślałem, to to, że jeśli Nightwish miał nadal istnieć, ja i Sami nie mogliśmy pracować w tym samym zespole. To był fakt a innym faktem było, że nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Nie wiem, czy jestem za łagodny czy za tchórzliwy, ale nie mogłem mu tego zrobić. Był moim przyjacielem przez dziesięć lat i nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Po prostu nie mogłem być w tym samym zespole z nim i musiał odejść. Raczej odszedłbym sam od całego zespołu, niż powiedział mu to w twarz. To jedna z rzeczy, których żałuję najbardziej w całym życiu, że nie potrafiłem mu tego powiedzieć osobiście... Będę tego żałował do końca życia. To była podła rzecz. Jako przyjaciel i kumpel z kapeli powinienem był mu to powiedzieć osobiście. To byłoby uczciwe – delikatnie mówiąc. To był błąd, ale co możesz poradzić? Erno zadzwonił i powiedział Samiemu. Przyszedł się ze mną zobaczyć. Rozmawialiśmy o tym jak sprawy stoją przez około godzinę. Sami powiedział: OK i odszedł. Od tego czasu nie rozmawialiśmy.

Oczywiście zadaję sobie pytanie, choć wiem, że to gdybanie - jak wyglądałby Nightwish obecnie, gdyby TH potrafił się dogadać.

Pytanie kolejne. Oceanborn i Wishmaster były trampoliną dla dalszej kariery, czy gdyby nie pan Vänskä zespół osiągnąłby taki sukces?

Wiem, że dla wielu ten temat może być widziany jako "gdybanie", ale cóż..... pogdybajmy ;)

Co o tym sądzicie?

Ciekawa teoria. Zwłaszcza, że - z tego co pamiętam - Sami był jazzman'em, nie zdziwiłoby mnie więc, gdyby przepychał ideę skomplikowanego grania ponad emocjonalne melodyjki. Nie zdziwiłoby mnie również, gdyby kogoś takiego jak Tuomas to wkurzało do tego stopnia, że postanowił podjąć taką a nie inną decyzję ;)
Z drugiej strony - na CC i Once przecież lipy nie ma. Jasne, granie bardziej przystępne ale nie żeby chała. Tak CC jak i Once biją na łeb Wishmastera, gdzie poza bardziej wymagającymi partiami dla Tarji wiele popisów nie ma [a tam gdzie mogły być, czyt. Crownless albo Fantasmic to ewidentnie se ktoś poszedł na łatwiznę...]. Za zmianę brzmienia i stylu bardziej obarczałbym dołączenie Hietali [który przecież z choinki się nie urwał i miał co sobą wnieść] oraz duży budżet, na jaki mogli sobie pozwolić po sukcesie WM.

Ostatnio edytowano 11 lis 2011, o 15:19 przez Beezqp, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2011, o 01:25 

Bas w NW jest bardzo z tyłu i nic szczególnego nie robi, więc po samej jego grze trudno jakikolwiek wniosek wynieść. Co do kompozycji i jego ew. wkładu, imho wróżenie z fusów. Osobiście uwielbiam CC i Once'a (minus dwa wiadome numery) w całości w aktualnym kształcie i nie chciałbym ich nagranych w innym składzie.
Co się dzieje teraz, to imho przede wszystkim efekt sukcesu komercyjnego Once'a (i potem jeszcze większy DPP) no i wyrzucenia Tarji które sprzyjało mocno zmianie brzmienia i uczynieniu muzyki jeszcze bardziej przystępną.

Sami to muzyk o którym można powiedzieć tyle, że był w zespole, więc trudno ferować wyroki jak wyglądałby NW z nim. Nie byłoby tylu duetów wokalnych, to pewne.

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Ostatnio edytowano 11 lis 2011, o 01:25 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 lis 2011, o 12:30 
Once

Obywatel_LutZek napisał(a):
W czasach OB - WM Sami był drugim ideowcem zespołu, zaraz po Tuomasie.

Może właśnie dlatego "wyleciał". Za bardzo chciał ingerować w muzykę, Tuomasowi to się nie spodobało, i dlatego go wywalił. Nie zdziwiłbym się, gdyby tak było. Co o takiej teorii myślicie?

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2011, o 12:58 
Byt Transcendentny

Z moich skromnych doświadczeń w zespołach muzycznych wynika, że jest dokładnie odwrotnie, tzn. głowa zespołu przeważnie się wkurwia, że wszyscy mają wszystko gdzieś. Chyba że mówimy o skrajnościach, typu nazi basista bije wszystkich gryfem i ucieka z krzykiem z prób jak mu się nie podoba materiał.

Haha, wszystko tak naprawdę jest tylko zgadywanką :D Tuomas to koleś po którym można się wszystkiego spodziewać.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Beezqp, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1