[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Co dalej z Nightwishem?

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 09:23

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 19:00 
Angels Fall First

Adrian napisał(a):
2. Nie chcę siać zamętu, ale prawdopodobnie Marco rozważa odejście z NW. Cytat z wypowiedzi Tuomasa:
Cytat:
"Yes, certainly. But nobody knows what will happen in the future. Maybe Marco is going, not tomorrow, but after the tour. Do not think much about the future. Let every day and see how people feel and act according to it. "

Teraz to mnie podłamałeś i to tak konkretnie. :(
Tylko nie Marco, zaraz po Tuomasie drugi "ważniejszy" dla mnie w NW.
Nie mam pojęcia co się z nimi dzieje... Mam złe przeczucia.
Anette wyleciała. Floor jest zastępczynią CHWILOWĄ. Marco rzekomo rozważa odejście. To co będzie po zakończeniu trasy i po filmie? Czyżby szykuje się rozwiązanie zespołu?
No nie...tak się zżyłam z nimi emocjonalnie, że nawet nie mam siły o tym myśleć. :(

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 19:11 
Angels Fall First

Kompletnego rozpadu Nightwisha nie przeżyje :x Miejmy nadzieje że wszystko z czasem się wyjaśni i przede wszystkim ułoży :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 19:30 
Angels Fall First

Z łaski swojej mogliby zdradzić fanom co się aktualnie dzieje w zespole. Nie lubie czegoś takiego. Każdy spekuluje a potem się okazuje że dzieje się co innego. I jest szok.

Wprawdzie wolę domniemany koniec świata niż przeżywać rozpad mojego ukochanego zespołu.

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2012, o 20:22 
Wishmaster

Fristron napisał(a):
Swoją drogą, biorąc pod uwagę, jak Tuomasowi wychodzą stosunki z innymi członkami zespołu, wcale bym się nie obraził, gdyby zaczął funkcjonować jak Arjen Lucassen - on jako "mózg" jakiegoś projektu + muzycy sesyjni.

Wielu wokalistów ma problem ze śpiewaniem sci-fi/fantasy u Arjena, a co dopiero emo-bullshitu u Tuomasa? :lol:

Chociaż szczerze: dzięki IM uświadomiłem sobie, że NW = Tuomas; Tarja była może i doskonałym, ale tylko narzędziem. I zbanujcie mnie, ale, cholera, jeśli ma być tak jak zaproponował Fristron, to niech ten zespół się rozpadnie! Tuo jest 100x lepszy od Lucassena jeśli chodzi o orkiestrę symfoniczną, zna się bardziej na chórach i świetnie gra(ł) na klawiszach. Mnie to wystarczy!

Ostatnio edytowano 5 paź 2012, o 20:24 przez altertide0, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 10 paź 2012, o 17:41 
Endless Forms Most Beautiful

Sori napisał(a):
dzięki IM uświadomiłem sobie, że NW = Tuomas

Może nie "=", ale to on stoi za wszystkim, co w NW najlepsze i wyjątkowe, zgadza się.

Sori napisał(a):
Tuo jest 100x lepszy od Lucassena jeśli chodzi o orkiestrę symfoniczną,

Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens w tym stwierdzeniu, skoro Lucassen po orkiestrę nie sięga. :P
Swoją drogą od dawna liczę, że NW zrobi rock-operę.

Może jak Therion wyda, to Tuo z nich zerżnie

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Ostatnio edytowano 10 paź 2012, o 17:41 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 20:01 
Dark Passion Play

Nie wiem gdzie ta myśl pasuje?
Nie znam do końca praw i możliwości w branży muzycznej, ale...
Od początku solowej kariery Tarji " wkurza" mnie to, że wykonuje ona kawałki Nightwish- ciut żerowanie na historii!
ok, ok- wiem, że wszędzie tak "to działa":(
I teraz pytanie czy Anetka otwierając swoją solowa karierę też będzie śpiewać kawałki Nightwish, no i...
Nightwish już ma dwie oficjalne żywe reklamy :lol:
Swoją drogą ciekawe czy przeszła Tomciowi podobna myśl przez głowę :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 20:36 
Imaginaerum

beatag60 napisał(a):

Na koncercie każdy może sobie śpiewać, co mu się żywnie podoba (wyjątkiem jest chyba koncert, z którego wypuszczone byłoby DVD - wtedy potrzebna zgoda autora na coverowanie jego utworu), w przypadku umieszczenia covera na albumie zaczyna się papierkowa robota ;) .

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 21:21 
Wishmaster

beatag60 napisał(a):
I teraz pytanie czy Anetka otwierając swoją solowa karierę też będzie śpiewać kawałki Nightwish

Na swoim blogu napisała, że nie będzie.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 21:34 
Oceanborn

Hermenegilda napisał(a):
beatag60 napisał(a):
I teraz pytanie czy Anetka otwierając swoją solowa karierę też będzie śpiewać kawałki Nightwish

Na swoim blogu napisała, że nie będzie.

A szkoda, wątpię by jej własne kawałki były na tyle wyczekiwane. Miałam nadzieję, że usłyszę jeszcze Scaretale i SLS w jej wykonaniu na żywo...

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2012, o 22:27 
Oceanborn

Cokolwiek postanowi, albo postanowią to będę z nimi. Ciekawi mnie bardzo co będzie z Nightwishem i co będzie z Anetką. Szkoda tylko, że ich drogi się rozeszły. Ale może to i lepiej, skoro ich negatywne stosunki mogłyby się odbijać na pracy zespołu.

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2012, o 10:06 
Imaginaerum

Ale ja nigdy nie zrozumiem czemu się wszyscy rzucają, że Tarja wykonuje utwory NW na koncertach. Rety ona była w zespole 9 lat! I co z tego, że niczego nie skomponowała i nie napisała. Moim zdaniem ma do tego prawo i dziwne by było gdyby się całkiem odcięła od starej twórczości. I tak zrobiła dużo, że uszanowała osobiste utwory Tuomasa i trzyma się od nich z daleka.

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2012, o 13:25 
Once

Siren napisał(a):
Ale ja nigdy nie zrozumiem czemu się wszyscy rzucają, że Tarja wykonuje utwory NW na koncertach.

Z tego co pamiętam, to zaraz po jej odejściu sama zainteresowana strasznie się upierała, że to dla niej zamknięty rozdział i już nie chce mieć nic wspólnego z NW. Skoro tak, to powinna być konsekwentna i powinna była zaniechać wykonywania wspomnianych utworów...

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2012, o 16:56 
Endless Forms Most Beautiful

Arcasto napisał(a):
beatag60 napisał(a):

Na koncercie każdy może sobie śpiewać, co mu się żywnie podoba (wyjątkiem jest chyba koncert, z którego wypuszczone byłoby DVD - wtedy potrzebna zgoda autora na coverowanie jego utworu), w przypadku umieszczenia covera na albumie zaczyna się papierkowa robota ;) .

Jeśli wykonujesz cover podczas koncertu, za który otrzymujesz pieniądze, to musisz odprowadzić odpowiednią opłatę na rzecz organizacji, w której jest zrzeszony autor utworu - i to zawczasu, gdyż chodzi tu o to, by mieć faktycznie pozwolenie na granie coveru. W zasadzie mógłbym napisać, że opłata jest na rzecz autora, bo mam na myśli wynagrodzenie autorskie, ale jednak kasa ta nie wędruje bezpośrednio do twórcy. Najpierw instytucja, w której artysta jest zrzeszony, musi wziąć kawałek dla siebie. ;)

W sumie to wyczytałem właśnie na stronie ZAiKSu, że w przypadku koncertów bez biletów wstępu też należy odprowadzać wynagrodzenie autorskie od coverów, ale na zasadzie ryczałtu. Ciężko jest mi powiedzieć, jak to wygląda w skali międzynarodowej, jednak jak widać nie jest wcale tak, że wychodzisz na scenę i grasz sobie covery bez żadnych kruczków i formalności.

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2012, o 22:51 
Imaginaerum

Siren napisał(a):
Ale ja nigdy nie zrozumiem czemu się wszyscy rzucają, że Tarja wykonuje utwory NW na koncertach. Rety ona była w zespole 9 lat! I co z tego, że niczego nie skomponowała i nie napisała. Moim zdaniem ma do tego prawo i dziwne by było gdyby się całkiem odcięła od starej twórczości. I tak zrobiła dużo, że uszanowała osobiste utwory Tuomasa i trzyma się od nich z daleka.

+1

W końcu gdyby nie Tarka to ten zespół bez niej nie wybiłby się. Czyli co ma nie śpiewać starych utworów? Mnie to odpowiada, że czasem coś zaśpiewa ze starych czasów i nie mam nic przeciwko. Ona gra te kawałki, przy których nagrywaniu brała udział. Gdyby zaśpiewała coś z Anetkowych czasów, to nie byłoby fair. Tak jak Michael Schenker gra na koncertach Rock You Like A Hurricane czy Blackout Scorpionsów...

PostNapisane: 13 gru 2012, o 16:53 
Dark Passion Play

I wraca pytanie: co dalej z NW?
Pierwsza wersja:
Będzie grał i zdobywał nowe serca, tracił Anetkowych fanów. Tuomaszek ostro wezmie sprawy w swoje zbrukane ręce i ustawi wszystkich do pionu. Chłopaki będą biernie przytakiwać wyborom TH, bo i tak jego jest ostatnie słowo.A ja będę ich wielbić dopóki fundują nam magiczny i bajkowy klimat muzyki:)
Druga wersja:
Tuo pójdzie ku solowej karierze, Marco w końcu poświęci się rodzinie (były zajawki tej opcji), Emppu będzie kontynuował poboczne projekty a zaradny Jukka jest na tyle sprawnym perkusistą, że nie zostanie na lodzie:
Która wersja Najtłiszowej historii bardziej przypadła Waszym sercom?;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  >>

Strefa czasowa: UTC + 1