[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Jak poznaliście Nightwish

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 07:56

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2012, o 11:47 
Użyszkodnik

No mi Nightwish'a pokazał mój misiek, którego tak strasznie, strasznie lofciam! Od razu puścił mi ich najlepszą piosenkę czyli "Bye, Bye Beautiful".

PostNapisane: 28 sty 2013, o 11:30 
Oceanborn

Haha xD Dobry Temat :D
Wiem, że to straszne co powiem ale dawno temu słuchałem elektro ( i to takie elektro naprawde straszne o.O). W 2008 r. oglądałem Vive (bądź MTV); patrze, a tu leci wpadająca w ucho piosenka. Kobieta śpiewa pod ziemią, zespół gra. Po chwili ukazana jest scena gdzie 2 chłopów znalazło rannego anioła ( pewnie już wiecie o jaki teledysk chodzi :) ). Spodobał mi się ten utwór, jednak zajmowałem się czymś innym i nie zauważyłem jak się nazywał owy zespół. Szukałem, szukałem i nic. Dopiero w 2011 r. (słuchałem już rocka), na Youtube znalazłem owy teledysk i mnie zamurowało ( po tylu latach go ujrzałem). Zespół nazywał się Nightwish, utwór to Amaranth pochodzący z płyty Dark Passion Play. Album został pobrany, pamiętam, że spodobała mi się Sahara. Nieczęsto jednak puszczałem całe DPP. W 2011 w grudniu, daleka znajoma na Fb udostępniła teledysk do Storytime. Imaginaerum pojawiło się na kompie, a pochwili pobrałem wszystkie albumy Nightwisha. Od tego momentu słucham Nw nałogowo, pare razy dziennie xD Niesamowite, a jednak haha xD

The curtain's down !

PostNapisane: 15 lut 2013, o 14:35 
Angels Fall First

W wieku ok.9 lat jechałam z rodzicami samochodem. Tata mówił, że kupił płytę jakiegoś zespołu metalowego. Bardzo mnie to zainteresowało(jak mnie miało to nie zainteresować, skoro w wieku 3-4 lat puszczano mi kołysanki Metallici) No ok, wszystko git. Zaczął od BBB(bo była to płyta DPP)Trochę mnie to zainteresowało, następny utwór Amaranth. Wtedy rozkręcił się opór 9-latki. Amaranth leciał chyba z 5 razy, aż mój padre powiedział, że przegra mi cały album(ta piosenka go katowała i dotychczas rzadko jej słucha)Spoko, reszte utworów odsłuchałam w samochodzie. Nightwish jeszcze bardziej przypadł mi do gustu. Po kilku dniach na MTV leciał "Nemo".Teledysk mnie komplenie wkręcił, słuchałam go na okrągło. Później doszło jeszcze kilka utworów, które znalazły się na liście"CHCĘ I MUSZĘ".Ale moją prawdziwą pasję rozwinęłam w 2011 lub 2012. Poznałam 2 dziewczyny na osiedlu. Jedna z nich bardzo lubiła Nightwish. Oczywiście ja głupia nie zapytałam się gdzie mieszkają. Lato, obóz konny połączony z tanecznym(tematyczne tak mają[myślę, że jedna użytkowniczka już wie o co cho]),moja "niezawodna" pamięć działa. Wylądowałam z jedną z nich w pokoju. O świetnym dialogu już nie będę pisać. Zaprzyjaźniłam się z obiema. Fanka NW przegrała mi wszystkie płyty, których nie miałam. Historia opowiedziana.
Przepraszam za dłuuuuugi tekst;_;

It’s a castle in the sky

PostNapisane: 22 sie 2013, o 20:56 
Angels Fall First

Ja poznałem NW dzięki siostrze ciotecznej (kuzynce, jak kto woli :P). Puściła mi kiedyś "Nemo" jak miałem, umm, 9 - 10 lat? Coś takiego. Jej niedługo przeszła faza na NW, a mi została. :) Dzięki Nightwishowi poznałem więcej kapel tego typu: After Forever, Epica, Within Temptation etc. Mi miłość do NW też zbladła, ale pozostała sympatia i sentyment. ;)

Dlatego wierzę w siebie a nie w boga !
"
last.fm

PostNapisane: 22 wrz 2013, o 20:39 
Oceanborn

Jak już wspominałam w poprzednim temacie, jakieś siedem lat temu przyjaciółka podesłała mi link do teledysku (2005 rok) "Sleeping Sun". I tak się zaczęło. ;)

PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:09 
Angels Fall First

Przy okazji premiery Once. Radio Flash prowadziło kampanię polegającą na prezentowaniu wybranych utworów z danego albumu. Nie tylko tych singlowych.

and heaven is no more

PostNapisane: 27 paź 2013, o 22:25 
Endless Forms Most Beautiful

Skoro nie tylko tych singlowych, to z ciekawości na co miałaś szczęście trafić podczas audycji?

*wyobraża sobie cudowny świat, gdzie podczas skakania po radiostacjach można trafić na GLS*

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

PostNapisane: 28 paź 2013, o 11:22 
Angels Fall First

Na pewno było: Dead Gardens, Higher Than Hope, Planet Hell. I nie mam pewności bo parę ładnych lat minęło: Dark Chest of Wonders. Możliwe że poleciało więcej ale z jakiegoś powodu nie było mnie przy radioodbiorniku.

Fristron napisał(a):
*wyobraża sobie cudowny świat, gdzie podczas skakania po radiostacjach można trafić na GLS*

Taaak życie byłoby cudowne ;)

and heaven is no more

PostNapisane: 8 lut 2014, o 21:21 
Angels Fall First

Ja, jak wielu moich przedmówców zafascynowałem się NW przypadkiem. Mój kumpel zachwycał się przez pół roku (serio) piosenką Over the Hills and far away. W końcu stwierdziłem, że puszczę to sobie w necie. Jednak pisząc w wyszukiwarce hasło Nightwish wyskoczył Amaranth. Piosenka mnie zafascynowała (a przecież nie jest to ich najlepsza piosenka). Po pewnym czasie kupiłem sobie DPP, a później Imaginaerum, które do dziś pozostaje moim ulubionym albumem.

PostNapisane: 8 lut 2014, o 22:16 
Imaginaerum

Witamy na forum. :)

PostNapisane: 9 lut 2014, o 11:43 
Angels Fall First

Dzięki

PostNapisane: 9 lut 2014, o 13:20 
Wishmaster

Prawdopodobnie na vivie jak ujrzałem klip do singla Nemo;) Spodobal mi sie on i równiez muzyka ktora jest bardzo filmowa no i charakterystyczny głos Tarji;)

PostNapisane: 12 lut 2014, o 20:29 
Angels Fall First

Przez przypadek znalazłam piosenkę "Tutankhamen" w Święta Bożego Narodzenia w 2012 roku. Byłam wtedy u siostry i nudziło mi się, więc szukałam jakiejś nowej muzyki. Po kilku dniach dostałam fazy na "Gethsemane". Od tamtej pory słucham tylko muzyki metalowej i rocka, a zawdzięczam to ukochanemu Nightwish. :)

PostNapisane: 12 lut 2014, o 22:30 
Endless Forms Most Beautiful

Co się stało po "Gethsemane"? Znaczy - jaka była dalsza droga ścieżkami Nw?

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

PostNapisane: 13 lut 2014, o 09:33 
Angels Fall First

Po tej piosence zaczęłam wyszukiwać wszystkie możliwe informacje na temat zespołu i ich członków. Ściągałam ich piosenki, a kiedy usłyszałam piosenkę z Anette (to była "Sahara"), to najpierw zdziwiłam się, bo jej głos jest tak odmienny od głosu Tarji. Jednak potem przywykłam do niej. Do dzisiaj mam wszystkie ich płyty, prawie tysiąc zdjęć na telefonach i zeszyt z ich piosenkami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  >>

Strefa czasowa: UTC + 1