[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Porównania Tarji i Anette

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 08:21

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 12:04 
Byt Transcendentny

beatag60 napisał(a):
I choć fanuję NW dopiero 4 lata, albo aż 4 lata, nie potrafię zmienić opinii

Może właśnie i dokładnie dlatego nie potrafisz zmienić opinii. Poczekaj jeszcze z 5-6 lat.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 12:04 
Once

beatag60 napisał(a):
Nie mam pojęcia czy kawałki z Anetą TT wykonałaby lepiej?, ale z pewnością doskonale

Z tą doskonałością bym polemizował :), szczególnie w wersji Live. Są utwory w repertuarze NW, które Anette nigdy nie zaśpiewa, ale jest dokładnie tak samo z Tarją.

Nie ma możliwości by takie Scaretale brzmiało lepiej z Tarją na wokalu. Nie z jej niezmienną ekspresją. Nie ten temperament.....

Cela napisał(a):
oże właśnie i dokładnie dlatego nie potrafisz zmienić opinii. Poczekaj jeszcze z 5-6 lat.

Ja jestem z NW od czasu albumu Wishmaster, byłem na koncertach zarówno z Tarją jak i Anette. Oba doświadczenia były bardzo pozytywne. Jednak obecnie gdybym miał wybierać między dwoma koncertami bez wahania wybrałbym Gig z Anette na pokładzie.

NW się zmienił za sprawą Anette i pomimo, że poznałem zespół dzięki Tarce to jednak nie zamieniłbym Anette z powrotem na panią Cebule..

The faces of the past keep calling me to come back home...
Rest calm and remember me......

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 12:08 przez Lestat, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 12:33 
Wishmaster

Cela napisał(a):
Może właśnie i dokładnie dlatego nie potrafisz zmienić opinii. Poczekaj jeszcze z 5-6 lat.

Raczej nie. To jest po prostu kwestia gustu i muzycznych upodobań. Nie ma reguły, że się w ogóle zmieni. :)

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 13:33 
Byt Transcendentny

Właśnie wydaje mi się, że gusta i upodobania się zmieniają i na końcu zawsze wolimy coś, co się zmienia, rozwija , zaskakuje. :) W innym przypadku po 10,15,30 latach jesteśmy zanudzeni na śmierć.

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 13:40 przez Cela, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 14:33 
Angels Fall First

Lestat napisał(a):
Scaretale też by nie powstało, Tarja za czasów NW i w sumie obecnie w ogóle nie eksperymentuje z głosem. Tak jak kiedyś @Cela stwierdził. Anette na IM pokazała znacznie więcej obliczy niż Tarja przez całą karierę w NW. Nie wiem z czego to wynika, może Tarka po prostu uważa, że jej głos jest na tyle rozpoznawalny i genialny, że nic już nie musi robić i praktycznie śpiewa tak samo :). Tarja najlepiej brzmiała na OB, ale jak wiemy jest to zasługa Tuo i reszty zespołu, którzy ją "zmuszali" do wysiłku :).

Ja jestem z tej grupy osób, którzy twierdzą, że w obecnym NW nie ma już miejsca dla Tarji. Nie wyobrażam sobie by utwory takie jak SOM, Scaretale, LROTD śpiewała Tarka, a już w ogóle nie wyobrażam sobie by śpiewała je na żywo z tą swoją okropną manierą ....

Pewna koleżanka kiedyś powiedziała mi coś, co być może zmieniło moje postrzeganie Tarji. Twierdziła, że Tarja jako osoba wyszkolona na śpiewaczkę operową, powinna doskonale wiedzieć jak używać swojego głosu. Jej bardzo dobre umiejętności wokalne słychać na wcześniejszych albumach. Później, jeżeli chodzi o brzmienie jej głosu, było gorzej, co rzeczywiście usłyszałam porównując wykonania tej samej piosenki z różnych lat.

Zgadzam się z Lestatem - Tarja po prostu w pewnym momencie uznała, że wie już wszystko i wcale nie musi się starać. Została gwiazdą... i niech mi ktoś powie, że sława nie psuje ludzi.

Z drugiej strony Anette: zgarnęli do zespołu dziewczynę, która z jakiegoś powodu im się spodobała. Po pierwszej płycie spora część fanów była zdegustowana (w tym ja również): jej głos był niepewny, czasem miauknęła jak kot, często beczała jak koza. Na pewno wiedziała, że ludzie bardzo ostro ją krytykują. Wzięła się za siebie i teraz jest bardzo dobrze.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 14:42 
Once

Cela napisał(a):
Właśnie wydaje mi się, że gusta i upodobania się zmieniają i na końcu zawsze wolimy coś, co się zmienia, rozwija , zaskakuje. :) W innym przypadku po 10,15,30 latach jesteśmy zanudzeni na śmierć.

+1
Ja jeszcze jakieś 2 lata temu nienawidziłem growlu, a teraz bardzo lubię ;)

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 15:47 
Wishmaster

Alda napisał(a):
Pewna koleżanka kiedyś powiedziała mi coś, co być może zmieniło moje postrzeganie Tarji. Twierdziła, że Tarja jako osoba wyszkolona na śpiewaczkę operową, powinna doskonale wiedzieć jak używać swojego głosu. Jej bardzo dobre umiejętności wokalne słychać na wcześniejszych albumach. Później, jeżeli chodzi o brzmienie jej głosu, było gorzej, co rzeczywiście usłyszałam porównując wykonania tej samej piosenki z różnych lat.

Ja już dawno stwierdziłam, że gdyby mogła wrócić Tarja z czasów, dajmy na to, FWtE, to może (!) i bym była na tak, ale gdyby to obecne skrzekadło miało zastąpić Anette, niszczącą system w Scaretale czy Come Cover Me, to bym się wkurzyła.

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 18:25 przez Hermenegilda, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 16:12 
Wishmaster

Cela napisał(a):

Stara Era już się nie będzie zmieniać i rozwijać, bo nadeszła Nowa Era. :) Chodzi mi po prostu o to, że ciężko określić kiedy i czy w ogóle gusta się zmienią. Myślę, że to jest coś na co nie mamy wpływu. Czas pokaże. :)

Alda napisał(a):
/.../ Twierdziła, że Tarja jako osoba wyszkolona na śpiewaczkę operową, powinna doskonale wiedzieć jak używać swojego głosu. Jej bardzo dobre umiejętności wokalne słychać na wcześniejszych albumach. Później, jeżeli chodzi o brzmienie jej głosu, było gorzej, co rzeczywiście usłyszałam porównując wykonania tej samej piosenki z różnych lat.

Dość dużo czytałem na ten temat - między innymi biografię zespołu, którą niektórzy tutaj tłumaczą. Tarja za czasów Oceanborn była zmuszana do śpiewania ponad swoje możliwości. Nikt nie liczył się z tym, że jest jej ciężko. Ten album przez wielu nazywany jest najlepszym (Starej Ery), bo jest najbardziej operowy i ciężki. Skoro Tarja ledwo mogła zaśpiewać np. takie Stargazers czy końcówkę Passion and the Opera a wyszło świetnie to musi coś w tym być. :)
Jeśli już obwiniać kogokolwiek o późniejszy sposób śpiewania Tarji to nie samą wokalistkę a Marco. Po dołączeniu do zespołu wpłynął na styl NW redukując te elementy, do których nie był przekonany. Były to między innymi "powermetalowe naleciałości" jak to sam określił i operowy głos Tarji. To właśnie dlatego stylu z "Oceanbornu" było coraz mniej w kolejnych albumach.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 16:42 
Once

Raczej wątpię żeby Tarja zmieniła styl "bo Markowi nie pasował". Jeśli możesz to podrzuć link do tej wypowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 17:21 
Wishmaster

Gdyby tak było, to chyba po odejściu z NW znowu zaczęłaby śpiewać "po swojemu". Ja czytałam, że na Once była po raz pierwszy w 100% zadowolona ze swojego głosu i wtedy uznała, że znalazła najodpowiedniejszy dla niej sposób śpiewania.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 17:46 
Once

Hermenegilda napisał(a):
Gdyby tak było, to chyba po odejściu z NW znowu zaczęłaby śpiewać "po swojemu". Ja czytałam, że na Once była po raz pierwszy w 100% zadowolona ze swojego głosu i wtedy uznała, że znalazła najodpowiedniejszy dla niej sposób śpiewania.

Dokładnie pamiętam tą wypowiedź. Moim zdaniem właśnie od czasów Once Tarka zaczyna obniżać loty jeżeli chodzi o występy live. Ona zawsze miała problemy z akcentem, ale wtedy zaczęło to mi wyraźnie przeszkadzać. Nie chcę demonizować Tarki, ale coś musi być w tym, że przez popularność zespołu a później swojej osoby obniżyła loty.

Tarja z czasów trasy WM, a obecna to niebo a ziemia....

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 19:19 
Imaginaerum

beatag60 napisał(a):
Głos Marco, muzyczny klimat NW i głos Tarji to było coś czego nigdy nie powinno się rozdzielać.

Ciekawe jakby Nightwish wyglądał, gdyby TT nadal z nimi występowała? Czy w ogóle powstałoby Imaginaerum? ;]

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 19:21 przez Lalena, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 19:25 
Wishmaster

Oskar napisał(a):
Raczej wątpię żeby Tarja zmieniła styl "bo Markowi nie pasował". Jeśli możesz to podrzuć link do tej wypowiedzi.

Marco kilka razy wspominał, co mu się w muzyce Nightwish nie podoba zanim dołączył. Skoro zostało to później zmienione to znak, że musiał brać w tym udział. Nie on jeden zresztą. Poprzednio napisałem o "obwinianiu" - trochę to stwierdzenie naciągane, wiem. :) Zakładam, że Marco miał duży wpływ na kompozycje. Jakby nie było to cały zespół pracował nad brzmieniem muzycznym jak i wokalnym (w mniejszym lub większym stopniu).

Wywiad z Marco jest dostępny tutaj na stronie, a oto cytat:
Cytuj:
Nim dołączyłeś do Nightwish, pracowałeś z wokalistką Kimberly Goss w Sinegry. Czy zawsze przyciągały cię wokalistki na czele zespołu?

Jasne, ale nigdy tak naprawdę nie byłem w takim zespole wcześniej. I byłem troszkę uprzedzony do Nightwish na początku, powiedzmy, dwa albumy, kiedy Tarja śpiewała operowo. Nie kupowałem tego. Ale kiedy zaczęła wykonywać utwory w sposób prostszy i bardziej naturalny jak na przykład, w kilku piosenkach na Wishmaster; to było to, co odkryłem, że mi się podoba.

Więc, przed Wishmaster, myślałeś, że zespół dąży do lekko pompatycznego brzmienia?

Cóż, chodziło mi o to, że sposób śpiewania, jeśli używasz przez cały czas stylu operowego, to nie jest… to technika, a nie uczucie.

Kolejny cytat z książki:
Cytuj:
"Z początku odrzucałem ich powermetalowe naleciałości, no wiesz, podwójną stopę, tradycyjne zmiany akordów i jodłujące melodyjki", uśmiecha się Marco. Naprawdę nie interesują mnie takie rzeczy, ale z drugiej strony prezentowali też materiał, który mi się spodobał, kiedy zobaczyłem ich na trasie. Więc jeśli chodzi o ich starsze dokonania moje nastawienie jest takie pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Jednak Tuomas powiedział mi, że nowe utwory będą cięższe i wolniejsze i że będę miał też swoje partie śpiewane. /.../

Skoro Tuomas zapewniał Marco o tym, że utwory będą inne (bo zapewne chciał go zachęcić, zwerbować) to coś w tym musi być. :) Stąd mój wniosek. Każdy niech oceni sam, czy słuszny.

Cytuj:

Nigdy przedtem nie śpiewała w metalowej kapeli, nie miała też wzoru do naśladowania. Musiała odkryć na nowo swój głos i dopasować go do muzyki. Zespół jej w tym pomagał przez cały okres bycia wokalistką NW.

Lestat napisał(a):
Nie chcę demonizować Tarki, ale coś musi być w tym, że przez popularność zespołu a później swojej osoby obniżyła loty.

Być może tak jest. Niestety możemy tu gdybać... Jedyne co mamy to wywiady i biografie, które też nie do końca dają jasny obraz sytuacji.

Lestat napisał(a):
Tarja z czasów trasy WM, a obecna to niebo a ziemia....

Niestety. :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 19:28 
Imaginaerum

Adrian napisał(a):
Jeśli już obwiniać kogokolwiek o późniejszy sposób śpiewania Tarji to nie samą wokalistkę a Marco. Po dołączeniu do zespołu wpłynął na styl NW redukując te elementy, do których nie był przekonany. Były to między innymi "powermetalowe naleciałości" jak to sam określił i operowy głos Tarji. To właśnie dlatego stylu z "Oceanbornu" było coraz mniej w kolejnych albumach.

Jeśli faktycznie tak było to poważnie zaczynam się zastanawiać czy to był dobry pomysł, żeby wywalić Samiego i zastąpić go Marco/Markiem whatever. Klimatu z Oceanborn i Wishmastera nie skopiował zdaje się żaden zespół. Jasne, że CC dało nowy powiew świeżości ale czy było warto?

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 19:29 przez Siren, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 20:01 
Once

@Siren

Wydaje się, że przyjście Marco miało wpływ, taki jaki ma każda nowa osoba w zespole, ale Tuo już kilka razy wspominał, że kierunek w jakim podąża NW jest takim naturalnym następstwem jego chęci skomponowania soundtracku. Jak widać IM jest tego ukoronowaniem.

Fakt OB i częściowo WM są wyjątkowe pod względem klimatu i wokalu Tarji, ale jak już kilka razy było wspominane to właśnie przez to, że Tuo i zespół tak chciał. Gdy dali wolną rękę Tarji sama przestała używać tylko operowego głosu i wydaje mi się, że szukanie winnego w postaci Marca jest błędne.

Zespół przez lata się zmienia, a co ważniejsze pomysł Tuo na zespół ciągle ewoluuje.

Gdzieś czytałem, że OB tak wygląda bo Tuo miał fazę w tamtym okresie na Stratovarius i chciał nagrać coś podobnego. Potem wypracował już swój konkretny kierunek w którym chce popchać zespół.

Adrian napisał(a):
Skoro Tuomas zapewniał Marco o tym, że utwory będą inne (bo zapewne chciał go zachęcić, zwerbować) to coś w tym musi być. :) Stąd mój wniosek. Każdy niech oceni sam, czy słuszn

Skoro chciał go zwerbować to znaczy, że wcześniej już obmyślił kierunek w którym pójdą i że Marco idealnie się w to wkomponuje. Tak jak pisałem na pewno na obecny kształt zespołu Marco ma wpływ, ale bez przesady.

Poza tym nawet jakby to była prawda to nikt po odejściu z zespołu Tarji nie broni śpiewać jak za czasów OB i WM. Mamy natomiast potworka z okropną manierą w głosie, która moim zdaniem jest cieniem tej fajnej dziewczyny z pierwszego jak dotąd najlepszego DVD zespołu :)

Ostatnio edytowano 8 wrz 2012, o 20:05 przez Lestat, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  >>

Strefa czasowa: UTC + 1