[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Kolejna płyta Nightwish...


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 22:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2008, o 18:30 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Ivanhoe napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
:lol: :lol: :lol: :lol: No ale The Poet and The Pendulum jest prawie tak samo dobry jak GLS :) TP&TP satysfakcjonuje mnie w pełni :)

No bez jaj. Nie rozumiem, jak się taki gniot może komuś podobać. Jeden z najbardziej nudnych utworów w historii Nightwisha.


No coz, z calym szacunkiem dla Ciebie Ivanhoe, tutaj przesadzasz moim zdaniem i to strasznie. Smiem watpic, czy aby napewno znasz wszystkie utwory NW. Najnudniejszy...? :shock:
Chyba, ze masz jakas specjalne regule na slowo NUDA. Poczytam z ciekawoscia... :)

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2008, o 19:11 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Cela napisał(a):
Chyba, ze masz jakas specjalne regule na slowo NUDA. Poczytam z ciekawoscia... :)


Nudne, nieciekawe, jałowe, nużące, etc. Takimi wyrazami określiłbym ten utwór. Jest potwornie nudny, za każdym razem gdy słucham płyty pomijam go, bo szkoda mi 14 minut życia na tak bezpłciowy numer, który chyba miał sprawiać wrażenie epickiego dzieła.
Ciężko jest nagrać długi i dobry numer, jeżeli się to przedsiewzięcie nie uda, to niesmak jest znacznie większy niż w przypadku krótkiego "niewypału". TP niestety jest klasycznym przykladem przerostu formy nad treścią, sztuka dla sztuki, nic ponadto. Przypomina mi pierdzenie na czczo - sporo hałasu a mało treści. :lol:

PS. Słowa "najnudniejszy" nie użyłem.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2008, o 20:21 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiem, ze nie napisales najnudniejszy.
To chyba pod wplywem tego co piszesz o tym utworze. Rozumiem, ze Ci sie nie podoba , ja tez nie chwale wszystkich poczynan Tuomka, tak naprawde wiekszosci piosenek moglbym cos zarzucic, ale takie zarzuty mnie irytuja troche :) Wiem, wiem, za mlody jestem, no coz bywa.
Z tego wszystkiego to ja zapomnialem, jak Ty sluchasz muzyki i jak ja oceniasz, a jak robie to ja. I stad pewnie mi ta nuda nie pasowala. Teraz juz o tym nie zapomne(to tak na przyszlosc ;) ).

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Ostatnio edytowano 9 sty 2008, o 20:22 przez Cela, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2008, o 22:16 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Ivanhoe napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
:lol: :lol: :lol: :lol: No ale The Poet and The Pendulum jest prawie tak samo dobry jak GLS :) TP&TP satysfakcjonuje mnie w pełni :)

No bez jaj. Nie rozumiem, jak się taki gniot może komuś podobać. Jeden z najbardziej nudnych utworów w historii Nightwisha. Po kilku dniach słuchania DPP oceniłem go dość wysoko (chyba 7/10, gdzieś tu zresztą jest moja recenzja), ale teraz nie dałbym więcej niż 5/10.


Nie no z jajami. Nie jest to dla mnie żaden gniot. Jeden z najbardziej nudnych utworów w historii Nightwish? wow! :shock: nudniejsze uznałbym BoTB czy Lappi jeżeli chodzi o długie utwory a nie TP&TP. Ale każdy lubi co innego...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2008, o 07:22 
Imaginaerum

Dołączył(a): 14 mar 2007, o 17:38
Posty: 2452
Lokalizacja: Olsztyn
No dla mnie tez nudny jest, czy może inny ale nie mam określenia, w sumie za długi. Ja bym wolała by byl podzielony na części i było kilka utworów. Ta długośc jednar dla mnie robi to iż utwór mi sie za bardzo nie podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2008, o 11:57 
Oceanborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, o 20:31
Posty: 102
Od dnia premiery już troche czasu minęło i przez ten czas w zasadzie słucham tylko Amaranth, czasami Sahara, z the poet and the pendulum podobała mi się tylko pierwsza część.
Jak sobie przypominam wrażenia przy słuchaniu Once a szczególnie Ghost Love Score, które też było długie to jednak jest to bez porównania.

Może następna płyta będzie lepsza ??

_________________
"...energized by all the pleasure and pain
boy you got that something
that burns a spark to a flame..." :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 14:37 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
frozen_spirit napisał(a):
Może następna płyta będzie lepsza ??


Tego nie wie na razie nikt :( Ale cały czas nadzieje że kolejny album będzie taki jak te "stare" są małe...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 14:48 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
Ghost Love Score napisał(a):
frozen_spirit napisał(a):
Może następna płyta będzie lepsza ??


Tego nie wie na razie nikt :( Ale cały czas nadzieje że kolejny album będzie taki jak te "stare" są małe...

Z Aneta na wokalu, są zerowe :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 14:49 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Nie koniecznie. W sumie to będzie kolejny album. Jeszcze sporo czasu. Laska się rozśpiewa ;) Ale dobrze, że operowego głosu już nie będzie :) Thank gawd! :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 15:00 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
Ok. Niech już nie będzie operowego wokalu (szkoda :( ), ale żeby był przynajmniej jakiś dobry, charakterystyczny, nie przez nos, radzący sobie w wyższych partiach utworów - czy ja tak wiele wymagam :)? A jak będzie taki, to nie będe się czepiał, choćby wokalistka miała na sobie worek po pyrach i była łysa :) . No i jeszcze Tuo powinien troche podnieść poziom nastepnej płyty, bo DPP jak na NW jest cienkie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 20:23 
Oceanborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, o 20:31
Posty: 102
Widocznie nie da się tworzyć cały czas udanych albumów, chociaż ten sprzedał się dobrze. Mi głos Anette nawet nie przeszkadza :D tylko te poprzednie albumy miały to coś w sobie, mialy jakiegoś powera a ten album jest pod tym względem na poziomie pop... jeśli czujecie o co mi chodzi. Takie są przynajmniej moje odczucia. Miło jest czasem posłuchać jednego kawałka ale nic rewelacyjnego.

_________________
"...energized by all the pleasure and pain
boy you got that something
that burns a spark to a flame..." :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 20:30 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
frozen_spirit napisał(a):
te poprzednie albumy miały to coś w sobie, mialy jakiegoś powera a ten album jest pod tym względem na poziomie pop... jeśli czujecie o co mi chodzi. Takie są przynajmniej moje odczucia. Miło jest czasem posłuchać jednego kawałka ale nic rewelacyjnego.


Właśnie o to chodzi. Tu jest tylko sztampa, schematyczność, nuda, zero pozytywnych emocji (tylko jakieś gorzkie żale tego kolesia z gołą klatą :lol:). Nawet puszczony raz na 20 dni "Amaranth" da się przetrawić, ale to nie w tym rzecz, żeby mieszać 10 mililitrów jakieś wódki domowej roboty z 5 litrami wody. :wink:

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 20:31 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Dla mnie rowniez jest za malo CZEGOS. A czego?
Klimatu Oceanborna, spiewu z Wishmastera, chorow i gitar z Once.

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 23:50 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 11:15
Posty: 710
Dokładnie tego klimatu. A ten klimat to był (przynajmniej dla mnie) wspaniały wokal Tarji, ale nie tylko. To była jakaś wyjątkowość wśród innych zespołów, coś co wyróżniało NW. Podam przykład. Na Mysticu stałem koło fanów (fanatyków :) Ironów). I ogólnie tylko czekali na swój zespół. Nic ich zbytnio nie ruszało. Kiedy wszedł NW, to na początku też było tak samo. Ale po chwili usłyszałem: "to dobre jest, fajnie śpiewa, takie inne, no podoba mi się" i takie teksty. I to był właśnie NW jaki ja też uwielbiałem. A teraz to jest prawie (jak posłuchasz tekstów z PATP) emo. Sorry dla wielbicieli DPP, ale ja tak to czuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2008, o 18:01 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 22:07
Posty: 2702
Inglor napisał(a):
A teraz to jest prawie (jak posłuchasz tekstów z PATP) emo.
Wybacz ale emo nie stać na aż tak głebokie teksty. Emo przez 14 minut śpiewał by, że świat go nie kocha i się zaraz potnie żyletką :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron