[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Kolejna płyta Nightwish...

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 6 paź 2022, o 09:38

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 gru 2007, o 14:39 
Once

Wiem, dopiero co wydane DPP ale można zacząć rozmowę o naszych marzeniach związanych z kolejną płytą Nightwish która ma zostać wydana około 2010 ;)

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 14:42 
Endless Forms Most Beautiful

LOL, nieźle się pospieszyłeś... :lol: Ale ostatnio też zaczęliśmy gadkę o płycie 2 lata wcześniej gdy jeszcze nikt nie wiedział, że będzie nowa wokalistka.
Cóż, ja sie w najbliższym czasie nie wypowiem, jak dla mnie za wcześnie na takie gdybanie. Ale może inni będą bardziej chętni do dyskusji. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 20:58 
Century Child

Trudno coś już teraz powiedzieć, ale na pewno wolałbym by była bardziej spójna i w raczej cięższych klimatach, może nie aż tyle orkiestry, za to więcej gitar (nie taka momentami ... jak filmowa muzyka). No i wokal... Nie chodzi mi o metal operę, ale po prostu nie lubię wokalu Anette. Nie wiem w jakim NW pójdzie kierunku, a 2 lata to kupa czasu, więc to wszystko to tylko moje życzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 21:03 
Byt Transcendentny

Hmmm. a mozna pobujac w oblokach. Do tego nie potrzeba czasu, oczekiwania itd. To ja sobie tak marze, po Once II, Oceanborn II i bede bardzo szczesliwy. Jesli jednak Tomek pojdzie dalej w kierunku Once i DPP, to chcialbym mniej schematow w piosenkach. DLa mnie moze to byc album 7 utworowy, gdzie kazdy bedzie trwac po 10 minut. To chyba tyle...:)

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 21:08 
Byt Transcendentny

Na teraźniejszym etapie mogę rzec tyle - by była bardziej przemyślana, nie było wyskoków typu Amaranth, BBB [choć na to nie ma co liczyć...], żeby motyw Złego Marcela i Naiwnej Tarji już się nie przewijał... A jeśli idzie o charakter muzyki, to aktualny mi odpowiada [orkiestra, ballady etc], wokal również...

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 22:28 
Oceanborn

Ja to bym chciał, aby najpierw ukazało się jakieś koncertowe dvd... A co do nowej płyty, to nie jestem zbyt wymagający - byle tylko nie zmieniła się wokalistka, bo IMHO mogłaby być to zmiana jedynie na gorsze.

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 00:17 
Imaginaerum

Trasa ma trwać 2 i pół roku więc pojawienie się dvd jest... bardzo prawdopodobne. Co do płyty to oczywiście jeden kawałek w stylu GLS i TP&tP (jeden nie więcej, takimi utworami się trzeba delektować, a nie nimi opychać :) ), dużo orkiestry, mało Marco (a konkretniej mniej darcia z jego strony, śpiew taki jak w "The Islander" jak najbardziej), może znowu jakiś utwór z chórem gospel (za każdym razem jak słucham końcowki MoH to mnie aż ciary przechodzą, więc coś w tym jest), może jakaś balladka (odkąd w Nightwishu śpiewa Anette pogodziłem się z balladami, za czasów Tarji tak nie było, oj nie było...). Zapychacze typu "Amaranth" czy BBB (ten utwór akurat mi się podoba, a w szczególności zwrotki w wykonaniu Anette) mogą być, a nawet muszą, bo podejrzewam, że tu jest presja ze strony wytwórni, aby na płycie było właśnie chociaż kilka utworów skierowanych do ogólnie pojętego szerszego grona odbiorców (nie oszukujmy się, świat rządzi się kasą) i dopóki będą to właśnie utwory typu BBB, to wierzcie mi, że nie jest jeszcze wcale tak źle. A i jeszcze mi się przypomniało, żeby na następnej płycie Tuomas znowu przypadkiem nie "popełnił" zagrywki w stylu tej z FtHIOH (utwór swoją drogą bardzo fajny, oczywiście nie licząc tego nieszczęsnego początku).

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 00:59 
Angels Fall First

Cela napisał(a):
To ja sobie tak marze, po Once II, Oceanborn II i bede bardzo szczesliwy.

oo tak, ja także marzę o Oceanborn II ;) i bardziej spójna niż DPP

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 10:10 
Once

A ja mam mieszane uczucia. Ostatnio właśnie się z koleżanką zastanawiałyśmy jaka może być następna płyta NW. Zgodnie doszłyśmy do wniosku, że jeśli zespół będzie nadal szedł taką nie inną drogą to kolejna płyta będzie się składała z samych kopi Amarantha i BBB. Nie jestem optymistką i nie licze na nic wielkiego, co mną wstrząśnie. Niestety chyba NW się wypala, chociaż wiem, że każdy zespół ma wzloty i upadki.

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 12:22 
Imaginaerum

Na pewno nie. Pan Tomaszek, jak to wielokrotnie podkreślał, uwielbia układac złożone kompozycje (i dlatego ten album jest np taki długi..) i na pewno nie będą to same Amaranthy i Bye Bye Beautifule. Nie ma szans.

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 12:29 
Byt Transcendentny

Moze rowniez wydac dwuplytowy album(co teraz juz by nie zdziwilo), na jednym proste Amaranthy i Baj Baje, a na drugim dluzsze kompozycje. Wilk syty i owca cala. Mielibysmy porzadna muzyke, a masy single:)

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 12:33 
Century Child

Cela napisał(a):
Moze rowniez wydac dwuplytowy album(co teraz juz by nie zdziwilo), na jednym proste Amaranthy i Baj Baje, a na drugim dluzsze kompozycje. Wilk syty i owca cala. Mielibysmy porzadna muzyke, a masy single:)

Nie spotkałam się jeszcze nigdy z czymś takim. I mam nadzieję, że się nie spotkam przy kolejnej płycie Nightiwsha. Wtedy to by już nawet przestali udawać, że nie zależy im na kasie. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 12:44 
Imaginaerum

Cytuj:
Nie spotkałam się jeszcze nigdy z czymś takim. I mam nadzieję, że się nie spotkam przy kolejnej płycie Nightiwsha. Wtedy to by już nawet przestali udawać, że nie zależy im na kasie.

No niestety, ale około 99,9% ludzkiej populacji zależy na kasie, a ja wcale nie wymagam, aby Tuomas był altruistą (zresztą altruiści wyginęli pod koniec XIX wieku), a zresztą należy pamiętać, że wiele (zdaje się, że niektórzy nie zdają sobie sprawy jak wiele) zależy od wytwórni.

Cytuj:

Ciekawe rozwiązanie, ale raczej niemożliwe do wykonania.

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 13:11 
Imaginaerum

No ale nie zapominajcie zę wsadzili DPP pół miliona eurosów, wiec musi im sie to zwrócic chgoćby w singlach xP

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 13:47 
Imaginaerum

Wiecie co powiem...podoba mi sie postawa Acid Drinkers. Oni wydal;i chyba 13 płyt. A wziąśc do reki pierwsza i ostatnia to praktycznie tylko jakościa nagrania się różni, Bo ida z biegiem czasu, ale ciagle pozostaja w tym samym klimacie. Dużo bym dała, żeby z NW tak było, no ale coż. Oby nie było gorzej. Licze, że nowy album nie będzie gorszy od DPP, a to juz będzie coś.

Strefa czasowa: UTC + 1