[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Kolejna płyta Nightwish...


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 20:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 18:46 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:20
Posty: 4823
Lokalizacja: Gród Kraka
Tu akurat, tak chyba miało brzmieć. Cieżko jest mi zarzucić cokolwiek TPTP, akurat tutaj dobór środków mi się podoba. Mogłoby byc gorzej, np. znacznie mocniejsze chóry. Tutaj są znacznie słabsze zapewne z powodu orkiestry.

_________________
"This Is Who I Am, Escapist, Paradise Seeker"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 19:27 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Najgorsza dla mnie jest końcówka utworu, w której tekst
"Today, in the year of our Lord, 2005
Tuomas was called from the cares of the world
He stopped crying at the end of each beautiful day.
The music he wrote had too long been without silence.
He was found naked and dead(...)"

psuje cały efekt tego numeru. Takie narcystyczne pieprzenie o tym, że nikt go nie lubi, a świat jest do dupy.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 19:40 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Hmmm w sumie zastanawiałbym się nad nowym albumem... Jaka byłaby struktura i do jakiego z poprzednich albumów będą starali się upodobnić :) No nie wiem. W sumie nie mam jakichś wysokich oczekiwań :) Żeby był dobry :P :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 20:04 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Ghost Love Score napisał(a):
W sumie nie mam jakichś wysokich oczekiwań :) Żeby był dobry :P :P


Przecież to są wysokie oczekiwania. :lol:

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, o 20:14 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Ivanhoe napisał(a):
Ghost Love Score napisał(a):
W sumie nie mam jakichś wysokich oczekiwań :) Żeby był dobry :P :P


Przecież to są wysokie oczekiwania. :lol:


:lol: :lol: :lol: no w sumie tak :D teraz to nie wiem :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 05:06 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Ivanhoe napisał(a):
Najgorsza dla mnie jest końcówka utworu, w której tekst
"Today, in the year of our Lord, 2005
Tuomas was called from the cares of the world
He stopped crying at the end of each beautiful day.
The music he wrote had too long been without silence.
He was found naked and dead(...)"

psuje cały efekt tego numeru. Takie narcystyczne pieprzenie o tym, że nikt go nie lubi, a świat jest do dupy.

E, to raczej tekst o oczyszczeniu i pogodzeniu się z tym, co się stało ;) Ale generalnie to się zgadzam, że narcyzmu to Tuomasowi nie można odmówić - a wspomnienie swojego imienia w utworze to klapa totalna, cokolwiek by tam nie było - artist, poet, dreamer - uszłoby, a byłoby wiadomo o kogo chodzi. W obecnej postaci jest strasznie durne ;)

Właśnie drażniące na DPP jest to, że Tuomas przedstawia zespół [nie jego członków a całość] jako pępek świata, a wcale tak nie jest. Doceniam, że ocenia wszystkie wydarzenia przez pryzmat obiektywnej szkody dla zespołu, ale przy tym mógłby nie traktować go jak Arki Przymierza. Czarę goryczy przelewa fakt, że mimo tych tekstów pisanych nie tak dawno temu - dziś NW chyba najbardziej się ośmiesza w całej swojej 11-letniej już karierze :?

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Ostatnio edytowano 1 sty 2008, o 05:07 przez Beezqp, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 14:49 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, o 09:25
Posty: 988
Lokalizacja: Śląsk
No to tak

Cytuj:
Najgorsza dla mnie jest końcówka utworu, w której tekst
"Today, in the year of our Lord, 2005
Tuomas was called from the cares of the world
He stopped crying at the end of each beautiful day.
The music he wrote had too long been without silence.
He was found naked and dead(...)"
psuje cały efekt tego numeru. Takie narcystyczne pieprzenie o tym, że nikt go nie lubi, a świat jest do dupy.


Popieram! W ogóle dlaczego pojawiło się tam to Tuomas? Tuo mówił, że to może zabrzmieć narcystycznie ale nie miał innego wyjścia. Eh?

No to teraz mój mały koncert życzeń ;P
Co do nowej płyty chciałbym, żeby miała wiele utworów typu Master Passion Greed i Whoever Brings The Night dlaczego? Uwielbiam te wręcz apokaliptyczne wstawki od których aż cieknie pompatycznością i patosem. Coś niesamowitego! Chciałbym również żeby spróbowali czegoś innego motyw indiański był, dziecko śpiewające sopranem było, chór gospel był, no to teraz pora na coś nowego ;P No i, żeby już ta nowa płyta nie była taka schematyczna i ... taka na wzór Once. Dobrze byłoby gdyby również zabrakło takich chwytliwych, cukierkowych utworów na płycie. Na razie to będzie wszystko ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 15:02 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:44
Posty: 3304
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Co do nowej płyty chciałbym, żeby miała wiele utworów typu Master Passion Greed i Whoever Brings The Night


O Boże, aż mnie ciarki przeszły. Wymieniłeś 2 utwory, których na DPP nie lubię najbardziej. Jakby poszli w tym kierunku to... Nawet nie chce o tym myśleć. :)

_________________
ONLY QUITTERS QUIT!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 16:09 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2007, o 01:55
Posty: 634
Co chciałbym od nowej płyty? Przede wszystkim normalniejszej nazwy. Mniej zapychaczy typu FTHIOH czy COHLB. Mniej dziwności, na DPP poprostu przesadzili, co z tego, że jest kobza (czy tam dudy, jak kto woli) jak te dwie "zwrotki" to w kółko ta sama melodia? Przydało, by się też więcej solówek...

Cytuj:
Co do nowej płyty chciałbym, żeby miała wiele utworów typu Master Passion Greed


Dla mnei ten utwór jest jakiś niepoukładany, od 2:30 chłopaki nie mieli pomysłu co dalej grać :| Nie, nie napewno mniej takich "utworów"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 16:22 
Wishmaster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2007, o 11:50
Posty: 267
Lokalizacja: Planet Hell.
Hm...ja bym chciała lepszych gitar, mniej zapychaczy, jakiś orientalny utwór, może też być coś celtyckiego a'la LoTW, więcej Marco (takiego jak w The Islander! xD), mniej pisku gdzie trzeba zaśpiewać wyżej (wiadomo o kim mowa..) i ogólnie żeby wyszło coś co idzie w kierunku Once xP

_________________
Mądrym odradzam rozmowę ze mną. Innych zapraszam, Wam i tak wszystko jedno xP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 16:28 
Century Child
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2006, o 11:16
Posty: 709
Ja bym pierwsze i najważniejsze, chciała, aby było słychać zespół. Na Once też było dużo orkiestry, a Emppu wciąż był gdzieś na wierzchu. Ogólnie gitary mogłyby być jak w Once, bo takich Oceanbornowych pewnie nie byłoby słychać. No gdzie się cholera jasna podziały na DPP klawisze?! Fajnie byłoby je od czasu słyszeć i fajnie byłoby gdyby to one czasami były instrumentem prowadzącym melodię, a nie orkiestra. No i więcej solówek i Marco.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 16:48 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, o 09:25
Posty: 988
Lokalizacja: Śląsk
Arcasto napisał(a):
Cytuj:
Co do nowej płyty chciałbym, żeby miała wiele utworów typu Master Passion Greed i Whoever Brings The Night


O Boże, aż mnie ciarki przeszły. Wymieniłeś 2 utwory, których na DPP nie lubię najbardziej. Jakby poszli w tym kierunku to... Nawet nie chce o tym myśleć. :)


Nie chodziło mi dosłownie o te utwory tylko o te w.w. 'apokaliptyczne' wstawki ;) Mnie na przykład przechodzą zawsze ciarki jak słucham outro MPG albo dźwięk tej szyny w WBTN! Uwielbiam takie dziwności. Albo na przykład chór w ów MPG śpiewający a raczej krzyczący jakby w jakiejś ekstazie albo nawet bólu. Chciałbym, żeby więcej takich "mrocznych" :P wstawek znalazło się na nowej płycie. No i oczywiście o solówkach nie wspomnę bo rzeczywiście na DPP się gubią ;(


Ostatnio edytowano 1 sty 2008, o 16:55 przez Kubaa92, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 16:57 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:44
Posty: 3304
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Ja bym pierwsze i najważniejsze, chciała, aby było słychać zespół. Na Once też było dużo orkiestry, a Emppu wciąż był gdzieś na wierzchu. Ogólnie gitary mogłyby być jak w Once, bo takich Oceanbornowych pewnie nie byłoby słychać. No gdzie się cholera jasna podziały na DPP klawisze?! Fajnie byłoby je od czasu słyszeć i fajnie byłoby gdyby to one czasami były instrumentem prowadzącym melodię, a nie orkiestra. No i więcej solówek i Marco.


Co do klawiszy to 100% racji- zawsze uwielbiałem utwory typy "Gethsemane" czy "Pharaoh Sails to Orion", a podojrzewam, że gdyby do tych utworów dorzucić jeszcze pewną orkierstę z Londynu (zgadnijcie którą :) ) to byłyby jeszcze lepsze. Trzeba się będzie oto Tuomasa zapytać w Nightmailu.

_________________
ONLY QUITTERS QUIT!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2008, o 18:37 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, o 19:39
Posty: 22
Lokalizacja: Wejherowo
mam nadzieeję, że na kolejnym albumie będzie nieco mocniejsza muza i że wokal Anette stanie się też lepszy...nie aż tak łagodny. Ogółem to chciałabym aby wyszła im płyta podobna do Once ale to chyba tylko marzenia :D Oby nie była gorsza od DPP ;)

_________________
Never sigh for better world
it's already composed, played and told.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2008, o 05:42 
Dark Passion Play
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, o 18:25
Posty: 1674
Ja bym sobie tak chciał czegoś takiego dobrego jak GLS :D :D :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron