[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Co w TV?

Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 21 cze 2024, o 02:44

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 22:26 
Byt Transcendentny

Nie wspomniałeś nic o filmie Wyspa, dzisiaj był na TVN. W zasadzie przypadkiem go obejrzałem [żałuję, że pierwsze kilkanaście-kilkadziesiąt minut mi umknęło], ale nie żałuję. Bardzo dobry pomysł na fabułę, wręcz wstrząsające ostrzeżenie dla dzisiejszej nauki [a scenariusz dosyć realny, przynajmniej główna wizja, nie sądzicie?]. W filmie wkurzał mnie olbrzymi FUKS głównych bohaterów, którym nigdy nic się nie działo, chociaż miejscami szanse na przeżycie wynosiły ok. 1% :wink: Poza tym mógłbym przyczepić się tu i ówdzie, ale po co. Film oglądało mi się przyjemnie, jak dla mnie spory pozytyw i z chęcią obejrzę go jeszcze raz :)

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 23:32 
Endless Forms Most Beautiful

Nie Beezqp, nie zapomniałem o tym filmie, dobrze wiedziałem, że leciał dziś na TVNie, ale nie miałem zamiaru go nikomu polecać. Ogólnie masz racją - całkiem ciekawy pomysł, ale scenariusz to w większości zlepka z lepszych filmów i książek, wręcz doskonały materiał do zabawy pt. "z jakiego filmu jest to zerżnięte". Technicznie też film się nie prezentuje najlepiej, oczywiście efekty jak najbardziej, ale już np. taka scenografia czy kostiumy drażnią niesłychanie i jeszcze ta dobijająca reklama Pumy na samym poczatku! Za reżyserię odpowiada Michael Bay, to można było zresztą zauważyć, nigdy nie przepadałem za tym panem, ale zacząłem go dażyć minimalną sympatią (może lepiej - współczuciem) po aferze z Uwe Bollem, pan Bay nikomu przynajmniej nie wmawia, że robi dobre filmy, jego dzieła mają jasno określony cel i świetnie go spełniają, można powiedzieć, że jest najlepszy w swojej klasie. Aktorstwo w "Wyspie" też nie powala - o ile naturalny wdzięk Johansson jak zwykle tworzy jej bohaterkę miłą dla serca widza, to pan McGregor już staje się niemiły w swojej grze... a raczej jej braku.
"Wyspę" można obejrzeć w trakcie imprezy, dla całkowitego zrelaksowania się, odpoczynku dla ducha, ale film nawet w najmniejszym stopniu nie zalicza się pod ambitne kino, ot takie sf dla niewymagających. Ale rzeczywiście, w pewnych okolicznościach może dawać rozrywkę, a nawet świetnie spełniać tą funkcje, dla której został przecież stworzony.

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 6:20 pm ]
23 maja, piątek:
19:00 - TCM - Powiększenie
20:00 - Tele5 - Gorzkie Gody
21:00 - TCM - Wściekły Byk
22:10 - Polsat - Kill Bill vol.1
23:05 - TVP1 - Osiem kobiet
23:20 - Ale kino! - 60 sekund
3:15 - Zone Europa - Psychoza

24 maja, sobota:
11:50 - Zone Europa - Okno na podwórze
20:10 - TV4 - Ostatni Mohikanin
21:40 - TVN - W doborowym towarzystwie
21:45 - TVP2 - Czerwony smok
0:20 - TVP2 - Yamakasi: Współcześni samurajowie

25 maja, niedziela:
9:30 - TVP1 - Iniemamocni
12:00 - TVP2 - Szampon
13:55 - Ale kino! - Trio z Belleville
14:40 - Zone Europa - Kundun: Życie Dalajlamy
20:00 - Puls - Cudotwórczyni
0:45 - Zone Europa - Emmanuelle
1:15 - TVP1 - Jedna ręka nie klaszcze
1:50 - Ale kino! - Ojciec w podróży służbowej

26 maja, poniedziałek:
20:00 - Ale kino! - Pół żartem, pół serio
20:05 - TVN7 - Wszyscy ludzie prezydenta
21:00 - Polsat - Osaczeni
22:10 - TVP2 - Nocne graffiti
22:10 - Ale kino! - Księga cieni: Blair Witch 2
1:00 - TVP Kultura - Słodkie życie

27 maja, wtorek:
21:00 - Polsat - Mamuśka
21:40 - Ale kino! - Paragraf 22
23:45 - Zone Europa - Emmanuelle
0:45 - TCM - Sierżant York
4:00 - Zone Europa - Psychoza

28 maja, środa:
16:05 - Ale kino - Purpurowy motyl
19:00 - TCM - Horror Amityville
22:55 - Polsat - Sliver
23:10 - TVN - Jason X
23:16 - Kino Polska - Dekalog 8
1:15 - Ale kino! - Simpatico
1:25 - Zone Europa - Zostawić Las Vegas

29 maja, czwartek:
17:00 - Ale kino! - Nic
20:00 - Zone Europa - Obfitość
20:05 - Ale kino! - Pokój syna
20:40 - TVP Kultura - Wstręt
23:05 - TVN7 - Lśnienie

No to jedziemy z tym koksem, dosyć słaby tydzień, ale parę wieczorów będzie można spędzić przed telewizorem.
Piątek, wczesnym wieczorem świetny Antonioni, którego najlepszy obraz - "Powiększenie" - wypada zobacz przynajmniej by oddać hołd reżyserowi zmarłemu zeszłego lata. Później nieco erotyzmu na Tele5, a na antenie TCM znakomity Scorsese z Pacinem w roli głównej - "Gorzkie gody" i "Wściekły byk". Zaraz po 22, na Polsacie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat - Q. Tarantino ze swoją krwawą, filozoficzna, artystyczną, zmysłową, mocną i zdumiewającą wizją zemsty pięknej panny młodej na bezdusznym Billu - wszystko wplecione w wyśmienity scenariusz i okraszone inspiracjami wschodu, zarówno w stylistyce scenografów, jak i speców od scen walk. Po 23 na jedynce francuska komedia, mistrza Ozon z świetnym humorem i scenariuszem na poziomie. Żeby nie było - nie polecam filmu z panem Cage'em, zwracam tylko uwagę, że po raz trzeci z rzędu (sic!) można w telewizorni przynajmniej raz zobaczyć "60 sekund" w ciągu tygodnia - a ten film naprawdę nie prezentuje sobą nic na tyle niezwykłego. Standartowo, na Zone Europa "Psychoza".
Sobota, nie jest źle, przed południem Hitchcock, a potem też nieźle. Najpierw multi-oscarowy "Ostatni Mohikanin", na TVN-ie niezły komediodramat z całkiem świeżą datą, nieco później na antenie TVP2 "Yamakasi", czyli kino może nie tyle wybitne, co oryginalne. W między czasie jeszcze jedna sprawa - "Czerwony smok", czyli chronologicznie drugi z filmów o nieśmiertelnym Hannibalu, moim zdaniem - znakomity prequel, perfekcja w scenariuszu, reżyserii i aktorstwie, najlepiej obsadzony film ostatnich lat - Edward Norton, Ralph Fiennes, Emily Watson, Harvey Keitel, Philiph Seymour Hoffman i rzecz jasna Anthony Hopkins. Polecam, jest prawie tak świetny jak "Milczenie owiec", a już na pewno tysiące razy lepszy od "Hannibala", o "Drugiej stronie maski" nawet nie wspominając.
Niedziela, nie tylko dla fanów animacji, nie tylko dla fanów dobrego kina, nie tylko dla miłośników sf-kryminałów z lat '60/'70, po prostu dla wszystkich! - "Iniemamocni", czyli Disney&Pixar w swojej najlepszej formie, moim skromnym zdaniem najlepsza animacja w historii przejścia na komputery, bez zastanowienia stawiam ja na tej półce gdzie "Piękna i Bestia", "Dzwonnik z Notre Dame" czy "Król Lew", to nie to samo, co parodiujący wszystko "Shrek", czy głupia jak but "Epoka lodowcowa", tylko powrót Disneya do mistrzostwa. Coś za dużo wychwalam tą bajkę, zwracam za to jeszcze uwagę na oscarową komedię fryzjerską - "Szampon" w samo południe, kolejną doskonałą animacją, czyli niedoceniane "Trio z Belleville" na Ale kino! przed 14, "Kundun" Scorsese'a, którego warto zobaczyć chociażby, aby lepiej orientować się w dzisiejszej kłopotliwej sytuacji na Dalekim Wschodzie. Wieczorem "Cudotwórczyni" na Pulsie, pomijając formę, zwróćmy uwagę na treść, głośna sprawa, gdy znakomity pedagog trafił do umysłu dziecka ślepego i głuchego. Po północy trochę kina dla wymagających - erotyczny klasyk, „Emmanuelle" na Zone Europa, czeskie kino w ramach seansu Grażynki Torbickiej o 1:15 na jedynce i bałkańskie dzieło na najwyższym poziomie przed drugą, na Ale kino!
Poniedziałek, o ile weekend prezentuje się jeszcze jako-tako, to reszta tygodnia wypada fatalnie. O 20 przebojowa Marilyn w swojej najbardziej znanej, po "Słomianym wdowcu" kreacji, innymi słowy - przez wielu uważane za komedię wszechczasów "Pół żartem, pół serio". Doskonały thriller polityczny na TVN7, Hoffman i Redford w "Wszystkich ludziach prezydenta". Przepiękna Zeta-Jones i klasyczny Connery w "Osaczonych" - nie jest to kino najwyższych lotów, ale warto pooglądać głównie dla pięknej Walijki, ciekawym rozwiązaniom fabularnym i szczypcie niezłej akcji. Po 22 Konrad w polskiej sensacji i druga część "Blair Witch" w telewizji po raz setny. Na zakończenie dnia oscarowy laureat z '60 na antenie Kultury.
Wtorek, na dobry początek Sarandon i Roberts na Polsacie, później ekranizacja bestsellera, powtórka z erotyku, późnym wieczorem arcydzieło Hitchcocka, a w między czasie "Sierżant York" z oscarowym Gary'm Cooperem, dla amatorów kina wojennego.
Środa, po południu zawsze promowane przeze mnie kino azjatyckie, tutaj z Ziyi Zhang. Później pary filmów - dla tych, co gustują w kinie grozy "Horror Amityville" (dwa lata temu był chyba jakiś remake) i dziesiąta odsłona piątku 13., czyli "Jason X". Dla amatorów pięknej Sharon Stone, znakomity "Sliver" i nieco mniej znane "Simpatico". A dla tych, którzy preferują kino z najwyższej półki szósta część moralizatorskiego cyklu Kieślowskiego oraz Cage w oscarowej roli. Przede wszystkim polecam ten ostatni film - "Zostawić Las Vegas" o 1:25 na Zone Europa, sam się skusze po raz kolejny na ten obraz, bo to jeden z nielicznych (a może jedyny) obraz, w którym nieźle wypada Nicolas Cage, a poza tym naprawdę doskonały dramat romantyczny - zakończenie tragiczniejsze niż w "Casablance", ale o to właśnie chodzi! Zdecydowanie kino z najwyższej półki, polecam raz jeszcze!
Czwartek, tym razem już nie najmocniejszy punkt tygodnia, ale też jest, na czym oko zawiesić. O godz.17 kino moralnego niepokoju, czyli polskie "Nic", wieczorem moja ukochana, Meryl Streep w "Obfitości", później jeszcze "Pokój syna", a na deser, Polański, który za pomocą Deneuve zabiera nas niebezpiecznie blisko w otoczenie samotności, bólu, rozpaczy i obłędu! Jeżeli już mowa o obłędzie, to obojętnie jak bardzo nie wychwalałbym poprzednich dzieł i tak gwoździem programu pozostanie horror wszechczasów - "Lśnienie" Stanley'a Kubricka z Jackiem Nicholsonem, czy trzeba coś mówić? Tylko jedno - seans obowiązkowy.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 17:46 
Byt Transcendentny

polityk2 napisał(a):
gwoździem programu pozostanie horror wszechczasów - "Lśnienie" Stanley'a Kubricka z Jackiem Nicholsonem, czy trzeba coś mówić? Tylko jedno - seans obowiązkowy.

Coz, faktycznie troche slaby tydzien, jestem zainteresowany moze 4 pozycjami.
A zacytowalem Cie panie Polityku, gdyz widzialem ten film raz i drugi juz nie mam zamiaru. Gdybym mial komus polecic Lsnienie, to tylko w wydaniu ksiazkowym, ale to moje , jakze skromne i malo wazne zdanie. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 19:27 
Century Child

W ostatni piątek oglądałam pierwszą z (podejrzewam) siedmiu części cyklu dokumentalnego noszącego tytuł: "7 epok rocka" na BBC Knowledge. W pierwszej częscie poznałam skąd wywioódł sie rock i także gdzie powstały pierwsze zespoły. Które z zespołów zrobiły największą furrorę wówczas. 1 epoka rocka zakończyła się po Woodstock '69 roku. Dziś jest druga część o 21.00. Polecam!

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 20:23 
Dark Passion Play

Ja się zraziłem do jakichkolwiek programów muzycznych. Jest sobie taki programik ,,Planeta Rocka'' (nie pamiętam na jakim kanale). Zaciekawiony, cóż tam moze być, zacząłem oglądać. I tak: w jednym odcinku: Kylie Minogue, w następnym Fergie, a w kolejnym jakiś girlsband. Po takiej dawce ,,rocka'' przeszła mi ochota na wszelkie programy muzyczne...

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, o 11:33 
Century Child

Ale tu nie puszczają samych teledysków, czy utworów jak na MTV. Tutaj jest historyczna chronologia wydarzeń, które zapoczątkowały rocka i całe jego trwanie aż do teraz. Wczoraj był tzw. 'Art Rock', m.in. początki Pink Floyd. No proszę co ja znalazłam:

Cytuj:
Siedem epok rocka - krótkie omówienia:
1) Narodziny rocka (16.V)

We wczesnych latach 60. zbuntowana młodzież z Wysp Brytyjskich, wychowana na amerykańskim buesie, zaczyna tworzyć własną muzykę – pełną energii i nowych dźwięków. Grupy muzyczne, takie jak: The Rolling Stones i The Who, będące swoistego rodzaju tłem zmian zachodzących we współczesnym świecie oraz promujące nowe, zuchwałe podejście do życia i seksu, zapoczątkują nowy, przyciągający rzesze sympatyków, ruch muzyczny – rock. W programie wystąpią również: Bob Dylan, The Kinks, The Yardbirds, Cream.

2) White Light, White Heat: Art Rock (23.V)

Od multimedialnych eksperymentów popartystycznych Andy’ego Warhola i The Velvet Underground do groźnej elegancji Genesis Petera Gebriela, poprzez psychodelię Pink Floyd i teatralność Davida Bowie, dzisiejszy odcinek opowie o tym, jak bardzo konceptualistyczna ekspresja artystyczna przesiąknęła muzykę rockową. W programie zobaczymy również: Roxy Music.

3) Blank Generation: Punk Rock

Dzisiejszy odcinek to opowieść o dwóch miastach - Londynie i Nowym Yorku – oraz grupach muzycznych, wywodzących się z wywłaszczonego, zagubionego i gniewnego pokolenia „blank generation”. W rytmie mocnej muzyki The Sex Pistols, zobacz, co łączyło w połowie lat 70. bankrutujący Nowy York i opętany rasowo-klasową walką Londyn.

W programie wystąpią również: The Clash, Ramones, Television, Patti Smith, The Damned, Buzzcocks.

4) Never Say Die: Heavy Metal

Wywodzący się z przemysłowych dzielnic Anglii i oparty na hippisowskim śnie heavy metal wkracza na arenę światową. Podążając śladami członków zespołu Black Sabath – niekwestionowanych ojców chrzestnych heavy metalu – program śledzi jego rozwój na całym świecie. W tym odcinku opowiemy również o: Deep Purple, Judas Priest, Iron Maiden i Metallice.

5) We Are The Champions: Stadium Rock

Dzisiejszy odcinek podąża śladami rocka w latach 70. i 80., kiedy miał on znaczący wpływ na politykę i kulturę o zasięgu światowym, a grupy, takie jak: Led Zeppelin, Kiss oraz The Police wyraźnie przekraczały utarte granice, realizując swe ambitne plany w sposób, jaki nigdy wcześniej nie udało się tego dokonać żadnemu artyście. Punktem kulminacyjnym programu będzie przedstawienie trasy koncertowej U2 – Zoo TV – która poprzez swą multimedialną ekstrawagancję, wprowadziła rockowe koncerty muzyczne, odbywające się na stadionach, na zupełnie nowe tory. W programie wystąpią również: Queen, Bruce Springsteen, Dire Straits.

6) Left Of The Dial: American Alternative Rock

W tym odcinku zajrzymy na podziemną scenę punkową lat 80., opowiemy o eksplozji grunge’u w latach 90. i prześledzimy drogę do sławy takich grup jak: R.E.M. i Nirvana oraz mniej znany zespół The Pixies. W programie poświęcimy też wiele czasu idolowi sceny rockowej tamtych czasów – Kurtowi Cobainowi – którego triumf i tragedia odbijają się echem do dnia dzisiejszego.

W programie wystąpią również: Black Flag, Pearl Jam, Sonic Youth, The Replacements.

7) What The World Is Waiting For: UK Indie Rock

W latach 80. na brytyjską scenę muzyczną wchodzi grupa indie – The Smiths – która dźwięk elektrycznych gitar zagłusza elektronicznym popem, a Oasis sprawia, że brytyjski indie rock bije szczyty popularności. Okres milenium to czas nowej generacji angielskich grup muzycznych, które będą rekultywować rock. W programie wystąpią również: Blur, Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys.
Źródło: http://poland.bbcknowledge.com/

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 15:24 
Century Child

Palityk, świat mi się wali. Skąd mam wiedzieć co oglądać w tym tygodniu?:D

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 19:49 

30 maja, piątek:
20:05 - TVN7 - Mad Max pod Kopułą Gromu
22:20 - Polsat - Kill Bill 2
23:15 - TVN7 - Piętno Minnesoty
0:15 - Księga cieni: Blair Witch 2
1:10 - Zone Europa - Psychoza

31 maja, sobota:
9:50 - Ale kino! - Pół żartem, pół serio
13:20 - TVP1 - Deszczowa piosenka
16:20 - TVN - Kot
17:10 - Zone Europa - Cesarz i zabójca
20:20 - TVP1 - Zaginiony świat: Park Jurajski
21:00 - TCM - Viva Las Vegas (aka Miłość w Las Vegas)
21:30 - TVN7 - Truman Show
22:25 - TCM - Duch
23:35 - Ale kino! - Fargo

1 czerwca, niedziela:
13:55 - Ale kino! - Pokój syna
17:25 - Ale kino! - Planeta małp
20:00 - TVN - Pieniądze to nie wszystko
21:30 - TVP1 - Zaklinacz koni
23:00 - TCM - 2001: Odyseja kosmiczna
23:20 - Kino Polska - Dekalog 9
0:20 - TVP1 - Wszystkie niewidzialne dzieci
2:00 - Ale kino! - Paragraf 22

2 czerwca, poniedziałek:
20:00 - Ale kino! - Ludzie koty
20:05 - TVN7 - Zapach kobiety
20:30 - TVP Kultura - M jak morderca (aka M-Morderca)
21:00 - Polsat - Armageddon

3 czerwca, wtorek:
9:35 - TCM - Deszczowa piosenka
20:20 - TVP1 - C.K. Dezerterzy
21:50 - Ale kino! - Simpatico
22:05 - TVP2 - Plac Zbawiciela
1:10 - TVP Kultura - Gorączka złota

4 czerwca, środa:
8:00 - Ale kino! - Tragedia "Posejdona"
20:00 - Ale kino! - Lampart
22:10 - Zone Europa - Dzikość serca
22:50 - TCM - 30 sekund nad Tokio
23:30 - TVN7 - Portret damy
23:36 - Kino Polska - Dekalog 9
1:05 - TVP1 - Farinelli, ostatni kastrat
1:55 - Zone Europa - Faust

5 czerwca, czwartek:
8:00 - Ale kino! - Ludzie koty
18:30 - Ale kino! - Straszne skutki awarii telewizora
1:30 - TVP1 - Trzy kolory: Niebieski

No i znów dosyć słaby tydzień, musiałem się wysilić, żeby znaleźć coś ciekawego, na szczęście w tym tygodniu moc wrażeń w kinach, więc można wybrać się do multiplexu, zamiast siedzieć przed telewizornią.
Piątek; kontynuacja pierwszej części opowieści o krwawej zemście Panny Młodej, czyli "Kill Billa" Tarantina ciąg dalsze. Wcześniej jeszcze druga część Mad Maxa - ale tym razem w postapokaliptycznej rzeczywistości i świetną Tiną Turner, późnym wieczorem romans z Reevesem i Diaz, kontynuacja kultowego horroru i fragment mistrza - "Psychoza" Hitchcocka.
Sobota; Marilyn Monroe z rana, później jeszcze kultowy musical, kino familijne na TVN-ie i przyzwoita dawka Azji na Zone Europa. Wieczór też prezentuje się całkiem nieźle - kasowy hit, czyli druga część "przygodówki" sf Spielberga - "Zaginiony świat", trzeba jednak zdecydować się między tym, a Carreyem w "Truman Show" - perfekcyjnie zrealizowanym komediodramacie, będący swoistą filozofią nad fenomenem współczesnej telewizji z naciskiem na reality show, polecam oba obrazy! Dla chętnych staroci "Viva Las Vegas" (w niektórych źródłach występujące jako "Miłość w Las Vegas") i znany już wszystkim "Duch". A przed północą, drugi tydzień z rzędu gratka dla kinomanów - "Fargo", o ile nie należę do entuzjastów "To nie jest kar dla starych ludzi", to ten starszy obraz trzeba docenić i muszę go polecić.
Niedziela; na Ale kino! europejski dramat "Pokój syna" i klasyka kina sf - "Planeta małp". Ale nie tylko ten kanał filmowy pokaże coś niezłego, inne stacje również przygotowały ciekawy program - na TVN-ie po raz setny znakomita polska komedia "Pieniądze to nie wszystko", na jedynce najpierw Robert Redford i Kristin Scott Thomas oraz 14-letnia Scartlett Johansson (sic!) w "Zaklinaczu koni", a później wspólne dzieło siedmiu reżyserów w charytatywnym filmie pod patronatem UNICEF-u "Wszystkie niewidzialne dzieci". Można cały wieczór przesiedzieć oglądając TVP1, ale na TCM czeka nas mistrz Kubrick z swoją "Odyseją kosmiczną", na Kino Polska Kieślowski i "Dekalog 9", a po 2 "Paragraf 22"!! Jest, w czym wybierać, pojawia się tylko problem, na co się zdecydować.
Poniedziałek; bardzo słabiutko. Na tyle słabo, że poleciłem film Michaela Baya ("Armageddon"), jeżeli nie macie nic do roboty to warto rzucić okiem na efekty i Liv Tyler, ale to nie jest kino wysokich lotów. O wiele lepszym wyborem będzie podziwianie Ala Pacina w "Zapachu kobiety" na TVN7, albo nawet filmów sprzed 60 lat - kino grozy w filmie "Ludzie koty" z '42 i "M jak Morderca" z '31, kolejno na antenach Ale kino! i Kultury.
Wtorek; jeżeli ktoś nie "zaliczył" Sharon Stone tydzień temu, to również w tym tygodniu będzie można ją podziwiać w "Simpatico", a jeżeli ktoś zapomniał o "Deszczowej piosence" w sobotę, można również nadrobić zaległości. Oprócz tych powtórek szczypta znakomitego kina polskiego - obsypany rok temu nagrodami w Gdyni "Plac Zbawiciela" i prześmieszni "C.K. Dezerterzy" - szczególnie polecam ten pierwszy film, po 10 na antenie dwójki, co prawda to kino moralnego niepokoju po raz kolejny, ale dobry przykład na to, że da się nakręcić w Polsce coś dobrego. A na zakończenie dnia - Chaplin.
Środa, Oscary na Ale kino!, czyli "Tragedia ,,Posejdona'' ", "Lampart" i jeszcze wojenne "30 sekund nad Tokio" na TCM. Na szczęście cała środa prezentuje się bardzo ciekawie - drugi raz w tygodniu dziewiąta część Dekalogu Kieślowskiego oraz czeski "Faust". W między czasie "Dzikość serca" Lyncha (z Cage'm i Dern) oraz "Farinelli". Ale ja zdecyduje się na "Portret Damy", duet Kidman i Malkovicha, mówi sam za siebie.
Czwartek; okropnie słaby dzień, wyłącznie "Ludzie koty" (drugi raz w tym tygodniu) i chorwacka komedia na Ale kino!. Do tego dochodzi jeszcze pierwsza część kolorowej trylogii Kieślowskiego - "trzy kolory: Niebieski".

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 14:25 
Once

Dzisiaj "Conan Barbarian" ;) Jestem fanem Conana, ale tylko książkowym, choć przeczytałem tylko jedną... :lol: I film po raz któryś tam już obejrzę z wielką chętką ;)

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2008, o 17:58 

Nie było mnie w okolicach cywilizacji, więc nie napisałem nowej rozpiski, ale widzę, że ktoś polecił Conana. Ja przez ostatni czas miałem dostęp tylko do TVP1 i TVP2, więc i wybór filmów był niewielki (zacząłem oglądać "Mode na sukces" i "Klan"!), ale raz udało nam się zdobyć czarno-biały Polsat i obejrzałem "Conana". Nie jest tak zły, jak większość uważa, ale nie jest też tak dobry, jak mógłby by być na podstawie książki.

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2008, o 18:45 
Imaginaerum

Myślę, że na ten tydzień nie masz nawet co programu TV sporządzać, bo i tak wszyscy Euro będą oglądać :) .

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2008, o 17:55 

6 czerwca, piątek:
8:00 - Ale kino! - Bitwa o Planetę Małp
11:15 - Ale kino! - Nic
15:00 - TCM - Ben Hur
19:00 - TCM - Horror Amityville
20:20 - TVP1 - Top Gun
22:05 - Zone Europa - Nieśmiertelny
22:20 - Polsat - Conan Barbarzyńca
23:15 - TVP1 - Porozmawiaj z nią
1:00 - TVP Kultura - Dyktator
2:00 - TCM - Dziwolągi

7 czerwca, sobota:
13:15 - TVP1 - Skrzydełko czy nóżka
17:50 - Zone Europa - Skąpiec
20:20 - TVP1 - Dom Dusz
22:05 - TVP2 - Dorwać małego
0:55 - TCM - Duch
1:50 - Ale kino! - Siedem

8 czerwca, niedziela:
11:25 - Zone Europa - Skąpiec
11:50 - TVP2 - Człowiek, który wiedział za dużo
22:05 - TVP1 - Zło
22:55 - TCM - Duch
23:55 - TVP1 - Siedmiu samurajów
0:30 - TV4 - Ed Wood

9 czerwca, poniedziałek:
20:05 - TVN7 - Zakochany Szekspir

10 czerwca, wtorek:
20:20 - TVP1 - C.K.Dezerterzy
21:00 - TV4 - Wichrowe Wzgórza
22:35 - TCM - Bunt na "Bounty"

11 czerwca, środa:
16:35 - Ale kino! - Pokój syna
23:00 - TVP1 - Gatunek
23:16 - Kino Polska - Dekalog 10
2:05 - TV4 - Dirty Dancing

12 czerwca, czwartek:
18:35 - Ale kino! - Nic
20:45 - TVP Kultura - Sklep przy głównej ulicy
21:15 - TV4 - Dirty Dancing
21:30 - Zone Europa - Obfitość
22:35 - TCM - Bunt na "Bounty"
1:20 - TVP1 - Trzy kolory: Biały
1:25 - TCM - Zakazana planeta

Ktoś ostrzegał mnie, że tym razem nie ma sensu pisać "Co w TV?", ale skusiłem się i było z tym naprawdę niewiele roboty. Początkowo cieszyłem się, że z trzech dużych stacji, to właśnie ta filmowo najsłabsza wykupiła prawa do Mistrzostw Europy, ale widać, że rywale - TVP oraz TVN nawet nie próbują wyrwać widzów.
Piątek, jeszcze jakoś, widać, że to przed Euro. Z rana klasyka sf na Ale kino!, zaraz potem polskie kino moralnego niepokoju. Popołudniem na TCM arcydzieło kina historycznego i horror sprzed lat. Wieczorem można pooglądać Toma Cruise'a w "Top Gunie", choć to nie dzieło najwyższych lotów, ale po nim na jedynce jeszcze znakomite "Porozmawiaj z Nią”, czyli jedna z najlepszych almododram*. W mniej-więcej tym samym czasie na antenie Polsatu "Conan" z Arnoldem "Gubernatorem" Schwarzenegerem, kino nie z najwyższej półki, ale warty obejrzenia ze względu na to, że jest ekranizacją pierwszego dzieła nowej fantastyki, a sam również przyczynił się do rozwoju gatunku fantasy w kinie. Do tego jeszcze "Nieśmiertelny" na Zone Europa, Chaplin w Kulturze oraz horror sprzed 80 lat na TCM.
Sobota, Louis de Funes dwukrotnie, najpierw jako znawca gastronomii, później bohater Moliera. Wieczorem dramat z gwiazdorską obsadą na jedynce, później powstałe na fali popularności "Pulp Fiction" - "Dorwać małego", komedia sensacyjna z świetnym scenariuszem. Późnym wieczorem dwa arcydzieła - znakomity horror "Duch" i doskonały thriller Finchera "Siedem".
Niedziela, powtórka z de Funesa, Hitchcock po raz drugi zamiast westernu na dwójce, ale za to wieczór pełen najlepszych propozycji! Po dwóch słabych tygodniach z rzędu, Grażynka Torbicka wzięła się w końcu do roboty i proponuje nam dwa dzieła najwyższej klasy - nominowane do Oscara, szwedzkie "Zło", czyli doskonale wykonany, bardzo mocny dramat oraz film uznawany za jedno z największych arcydzieł kino na świecie, kostiumowy majstersztyk Akira Kurosawy - "Siedmiu samurajów".
Poniedziałek, wtorek, środa - Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Oscarowa komedia romantyczna, polska komedia, melodramat, kostiumowy staroć, zeszłotygodniowe kino włoskie, średni horror, moralny niepokój Kieślowskiego.
Czwartek, nie lepiej - powtórka z emitowanego w piątek "Nic", wieczorem kino czechosłowackie, roztańczony romans, znakomita Meryl Streep w b. dobrym filmie, "Bounty" po raz drugi, kolorowej trylogii Kieślowskiego część druga i klasyka sf na TCM.

*almododramą ironicznie określamy dramaty twórczości Pedra Almodovara - znakomitego hiszpańskiego reżysera i scenarzysty, znanego z charakterystycznego stylu oraz fabuły, zazwyczaj kobiecej, często poruszającej problemy płci pięknej i mniejszości seksualnych

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2008, o 20:37 
Once

http://cyfrowypolsat.pl/program-tv/prog ... pionowy.cp

i po sprawie :P

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2008, o 21:21 

marcinq666 napisał(a):
http://cyfrowypolsat.pl/program-tv/program-tv-pionowy.cp

i po sprawie :P

Zapraszam do zapoznania się z całością tematu, a przynajmniej ideą dla której został utworzony.

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2008, o 21:45 
Once

Ale tutaj każdy znajdzie coś dla siebie ;) Nie tylko pozycje proponowane :) W sumie nie każdy ma program... :lol:

Ostatnio edytowano 8 cze 2008, o 21:45 przez marcinq, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  >>

Strefa czasowa: UTC + 1