[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Tim Burton i jego pokręcone filmy.


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 15:38 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008, o 16:53
Posty: 66
ja tez uwielbiam Burtona!
"Gnijaca panna Młoda"... genialne *w* historia i postacie sa idealnie wykreowane, film po prostu mnie urzekł.
"Edward Nożycoręki" i "Sweeney Todd" chyba były tworzone specjalnie dla Deppa, bo odnajduje sie w nich jak znalazł D:
Planeta Małp mi sie nie podobała, Marsjanie atakują bardziej D:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 15:43 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2007, o 19:23
Posty: 948
Lokalizacja: Brzesko
Planeta małp mnie też nie odpowiada, a Marsjanie Atakują hmm... Bałam się tego dawniej jak byłam mała :P

_________________
Doskonale znika czas, doskonale i nie ma nic...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 08:53 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2005, o 08:37
Posty: 952
Lokalizacja: Neverland
Wczoraj obejrzałam Edwarda Nożycorękiego i naszła mnie refleksja, że to jedyny film Burtona z tych, które widziałam, który nie jest zabawny. Oczywiście Burton wyśmiewa sposób życia kobiet - kur domowych i plotkar oraz życie w typowych Amerykańskie osiedlach z takimi samymi domkami, mikroskopijnymi ogródkami i trawnikami przystrzyżonymi pod linijkę. Burton przedstawił to w charakterystyczny groteskowy sposób, przejaskrawiając pewne elementy (kiczowate kolory domów), ale ... no właśnie. Ja nie potrafiłam się śmiać do łez oglądając te sceny (tak jak śmiałam się z robienia pasztecików w Sweeney Toddzie). Wiedziałam, że ci ludzie po krótkiej fascynacji innością Edwarda i jego talenten do strzyżenia żywopłotów, psów oraz kobiet go odrzucą, ponieważ jest inny. To, że "Edward Nożycoręki" nie jest zabawnym filmem uważam za jego zaletę bo opowiada bardzo smutną historię o samotności i braku zrozumienia.

A wy jakie macie odczucia co do tego filmu?

_________________
Obrazek

Fundacja Azyl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 09:01 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
Tak jak i Ty. Film zdecydowanie smutny. I piękny przy tym (Ice Dance. ^^). A zabawne elemanty w nim sa tylo zabawne, nie sa smieszne ;)


P.S. A widziałaś Planete Małp.? :D Ona też nie ejst zabawna xP Raczej smieszna jak cos xP

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 09:35 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Cytuj:
P.S. A widziałaś Planete Małp.? Ona też nie ejst zabawna xP Raczej smieszna jak cos xP

Konkretnie, to śmiesznie żałosna. Zabawne nie są też dwa Batmany - oczywiście mają komiczne elementy, ale one raczej nie rozawiają, tworzą tylko wspaniały klimat. Podobnie jak "Jeździec bez głowy", tam już w ogóle nie ma zabawnych elementów, a jeżeli są - to nie przypadły mi do gustu.

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 16:56 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2005, o 08:37
Posty: 952
Lokalizacja: Neverland
Cytuj:
A widziałaś Planete Małp.?


Chyba tak, ale ze sto lat temu i kompletnie tego filmu nie pamiętam.

Za to "Jeździec bez głowy" to majstersztyk - mimo tego, że nie jest ani zabawny, ani śmieszny.

_________________
Obrazek

Fundacja Azyl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 19:48 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Tiamat napisał(a):
(...) i kompletnie tego filmu nie pamiętam.

Szczęściara.

A "Sleepy Hollow" to wcale nie taki majstersztyk, po prostu dobry film grozy, momentami prebrzydle kiczowaty, do tego naiwny i zdecydowanie za prosty fabularnie. Ale ma swój klimat, więc trochę można mu wybaczyć.

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 20:04 
Imaginaerum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2005, o 19:42
Posty: 2994
Lokalizacja: Nowa Huta.
polityk2 napisał(a):
Tiamat napisał(a):
(...) i kompletnie tego filmu nie pamiętam.

Szczęściara.

A "Sleepy Hollow" to wcale nie taki majstersztyk, po prostu dobry film grozy, momentami prebrzydle kiczowaty, do tego naiwny i zdecydowanie za prosty fabularnie. Ale ma swój klimat, więc trochę można mu wybaczyć.



Wczesniej, jak zobaczylem pare lat temu ten film po raz pierwszy, to uwazalem tak jak Tiamat. Teraz jednak moje zdanie jest zdecydowanie blizsze politykowatemu :P

_________________
http://krzkropka.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron