[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - 1001 albumów - dyskusje


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 kwi 2024, o 09:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2015, o 12:57 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Droga wolna, zapraszamy :) .

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2015, o 19:25 
Użyszkodnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2015, o 19:20
Posty: 9
No, coś tam naskrobałam... nie wiem, czy słusznie, ale naskrobałam, co mi tam.
Za to posłuchałam sobie też paru poleceń:
Loreena McKennit - The Visit
Mam jakąś sympatię to takich folkowo-celtyckich klimatów. Ten gatunek jest tak nastrojowy, że nieważne czego słucham, to po prostu... lubię to. Trudno to jakoś szczególnie opisać. W każdym razie, The Visit to faktycznie jeden z naj/lepszych z gatunku... Urzeka, uspokaja, a przy tym Loreena ma najzwyczajniej cudny głos ;)
The 3rd and the Mortal - Tears Laid in Earth
Do metalu gotyckiego w dobrym wydaniu też mam słabość, a tutaj ten gatunek jest we wspaniałej formie. Tak sobie słucham i słucham, no i w sumie nie widzę praktycznie żadnych wad. Ten album mnie po prostu uwięził...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2015, o 22:15 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Miło, że komuś Loreena przypadła do gustu. Ostatnio często na dobranoc sobie tej płyty słucham, idealna na ciepłą, letnią noc.

Z kolei "Alice in Hell" to również bardzo dobry wybór. Pod paroma względami, czyli głównie, jak zauważasz, technicznie, wypada słabiej od kolejnego krążka, ale ja wybrałbym również ten album a nie "Never, Neverland" na potrzeby tego zestawienia. Jest bardziej nieokrzesany, bezkompromisowy i lepiej zapada w pamięć od pierwszego odsłuchu. Jak już jesteśmy przy tym zespole, to trójka, czyli "Set the World on Fire" jest ostatnim albumem, którym warto się zainteresować, a i tak do takiego "Alice in Hell" za bardzo startu nie ma. Potem już nie było tak dobrze, ale za te 2,5 bardzo dobrej płyty zdecydowanie warto się zapoznać z tą kanadyjską grupą. BTW jakiś rok-półtora ich nie słuchałem, dzięki za przypomnienie, trzeba odpalić.

Też coś skrobnę w ciągu następnych dni.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2015, o 17:02 
Użyszkodnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2015, o 19:20
Posty: 9
A znowu sobie trochę posłuchałam :D Przez ten temat zaczynam podejrzewać, że robię się całkowicie bezkrytyczna wobec muzyki, bo ostatnio słucham poza domową kolekcją tylko płyt z tego tematu i zazwyczaj trudno mi znaleźć jakiekolwiek wady... Nieważne zresztą. Zacznę może od najnowszego w temacie krążka, czyli Bounded by Blood Exodusa. Raczej nikt nie wątpi, że sobie zasłużył na miejsce w 1001 albumów, bo to zdecydowanie klasyka, którą każdy powinien znać, toteż postanowiłam sobie go odświeżyć w całości... i jest po prostu świetny - wulkan thrashowej energii z niesamowitymi solówkami, co ciekawe, nie zauważyłam nawet żadnego słabego/słabszego kawałka. Do moich najbardziej ulubionych nadal nie będzie należał, coś mi w nim nie podchodzi i nie do końca wiem co, po prostu tak sobie zachęca do ponownego przesłuchania ;) Mimo to leci na moją listę zakupową i od czasu do czasu sobie z przyjemnością posłucham, bo to po prostu energetyczna bomba :D
Następny w kolejce był Velvet Darkness They Fear ToT-a (chociaż w sumie przesłuchałam go wcześniej, niż Exodusa), który mnie niesamowicie urzekł, miałam do niego pozytywne nastawienie z powodu samego bycia chwalonym gothic metalem, ale i tak przesłuchanie przebiło wszelkie moje oczekiwania. Niesamowity klimat, świetny duet wokalny (nad damskim wokalem to ja bym się mogła rozpływać godzinami...). Ponownie nie widzę żadnego słabego ogniwa, chyba najbardziej przypadł mi do gustu "Fair and Guiling Copesmate Death", lecz całość jest na podobnym poziomie, trzeba to koniecznie słuchać w całości...
Co dalej? Born Too Late Saint Vitus... Doom również bardzo lubię :mrgreen:, zwłaszcza w klasycznym wydaniu. Aż się zdziwiłam, że płyta taka krótka, ale mimo długości (krótkości?) naprawdę bogata, a każdy z utworów czymś się wyróżnia, spodobało mi się, oj, spodobało.
I chociaż każdy z poprzednich wymienionych uważam za wybitny, to jednak nic mi się nie spodobało tak jak The Whirlwind Transatlantic. Po prostu ta płyta jakoś tak dotyka duszy, odrywa od rzeczywistości, przy tym zapewniając również muzyczną jakość :D Nawet bez zagłębiania się specjalnie w płytę czuć, że jest ona swego rodzaju podróżą. Najlepszym określeniem tego krążka byłoby dla mnie słowo "urokliwy", po prostu jakoś tak urzeka ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2015, o 08:01 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:55
Posty: 4678
Lokalizacja: Ruda Śląska
Ja z Twojej czwórki znam tylko ToT-a i Saint Vitus. Velvet Darkness... znam od lat i mimo ciągłego wracania do tego albumu nic nie stracił ze swojego uroku. Born oo Late znam, i cenię, już trochę mniej, ale to też pływa, która kiedyś zrobiła na mnie wielkie wrażenie i raz na jakiś czas też ją odpalę.

_________________
[o Anneke van Giersbergen]Kolejna artystka? ; P Skad onA wogole jest zNana i czy jej wokal dorownuje do znanych piosenkarek(...)
Nightwishman89

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 16:08 
Wishmaster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2011, o 15:58
Posty: 295
Lokalizacja: Biała Podlaska
Próbowałem dzisiaj przesłuchać "Filosofem" Burzum, ale wymiękłem na 2 utworze :D. Pierwsza piosenka była jeszcze w miarę znośna, ale przy drugiej jakoś nie mogłem wytrzymać i wyłączyłem Spotify, bo zaczęła ona zwyczajnie drażnić moje uszy.

_________________
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 16:45 
Imaginaerum

Dołączył(a): 14 mar 2007, o 17:38
Posty: 2452
Lokalizacja: Olsztyn
Eeeee, no co ty. Po prostu za mało wysokich dźwięków słuchasz i twoje ucho nie jest nazwyczajone. Chociaż na dalszej części płyty jest jeszcze gorzej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 18:12 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Zoltan napisał(a):
Próbowałem dzisiaj przesłuchać "Filosofem" Burzum, ale wymiękłem na 2 utworze :D. Pierwsza piosenka była jeszcze w miarę znośna, ale przy drugiej jakoś nie mogłem wytrzymać i wyłączyłem Spotify, bo zaczęła ona zwyczajnie drażnić moje uszy.


Za Heavy Load się weź, to Ci powinno podejść. :) Burzum nie w te upały.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 18:37 
Imaginaerum

Dołączył(a): 14 mar 2007, o 17:38
Posty: 2452
Lokalizacja: Olsztyn
A co ma upał do muzyki?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 18:51 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Muzyka Burzum nie jest ciepłolubna. W zimie lepiej się ją rozumie, szczególnie gdy jest ciemno.

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2015, o 19:47 
Imaginaerum

Dołączył(a): 14 mar 2007, o 17:38
Posty: 2452
Lokalizacja: Olsztyn
Apropo spłodzonego przed chwila posta u mnie leci "Diabolical Fullmoon Mysticism" Immortal. Nie uważam ażeby niewskazane było to w stosunku do temperatury ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2015, o 09:46 
Wishmaster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2011, o 15:58
Posty: 295
Lokalizacja: Biała Podlaska
Izuś napisał(a):
Eeeee, no co ty. Po prostu za mało wysokich dźwięków słuchasz i twoje ucho nie jest nazwyczajone.


Chyba tak. Zresztą, z tak wysokimi dźwiękami jak na tej płycie nigdy wcześniej się nie spotkałem , stąd mój niemały szok przy pierwszym odsłuchaniu - a raczej pierwszej próbie odsłuchania ;).

A, no i cieszę się, że mój post przyczynił się do dodania kolejnej płyty w temacie 1001.

Ivanhoe napisał(a):
Za Heavy Load się weź, to Ci powinno podejść


Chyba już raz próbowałem przesłuchać tą płytę, i wtedy jakoś mi nie podeszła, ale spróbuje jeszcze raz.

_________________
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2015, o 09:48 
Endless Forms Most Beautiful
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2005, o 21:32
Posty: 4487
Lokalizacja: Przed monitorem
Izuś napisał(a):
Apropo spłodzonego przed chwila posta u mnie leci "Diabolical Fullmoon Mysticism" Immortal. Nie uważam ażeby niewskazane było to w stosunku do temperatury ;)


Bo się ochłodziło, przynajmniej u mnie. :)

_________________
https://www.musik-sammler.de/sammlung/sirivanhoe/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron