[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4655: Undefined index: WHO_WISITED_TODAY
Ocean Souls • Zobacz wątek - Kod Leonarda da Vinci


Zaloguj | Zarejestruj


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2005, o 19:46 
End of Innocence

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 20:28
Posty: 778
Co do "Kodu..." to świetnie się tę książkę czyta, tak mniej więcej do setnej strony przed końcem. Niestety zakończenie leży na wszystkich frontach :? . Co się zaś tyczy wszystkich spiskowych teorii dziejów, jakie prezentuje Brown, to, po pierwsze część z nich nie była dla mnie niczym szczególnie nowym (koncepcję Graala jako kobiety szczególnie polubił niejaki Andrzej Sapkowski; w jego też eseju pt. "Świat króla Artura" znaleźć można wzmianki odnośnie koncepcji twierdzących, że Maria Magdalena była żoną Jezusa... zresztą Krysia ;) chyba o tym wyżej wspominała); po drugie, należy je traktować z dużym przymrużeniem oka i wtedy jest fajnie. Tyle o samej książce. Co się zaś tyczy przewidywanej ekranizacji, to już podczas lektury zastanawiałam się, kiedy do niej dojdzie ("Kod..." znakomicie się nadaje na scenariusz filmowy), ale gdy usłyszałam o proponowanej obsadzie, to zwątpiłam. Audrey Tatou przeżyję, Jeana Reno lubię, ale, u licha, kto zaangażował Hanksa do roli Langdona??????? Langdon ponoć był przystojny, jeśli dobrze pamiętam? :P I chyba nie taki stary (jakieś 30 kilka lat)????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2005, o 21:04 
Angels Fall First
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2005, o 18:47
Posty: 42
Lokalizacja: Szczecin
Z tego co wiem Tom Hanks nie ma grac Langdona, a w roli głównej ma wystąpić Russell Crowe... ale pozyjemy zobaczymy ja ze zniecierpliwieniem czekam na ekranizacje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2005, o 16:18 
Once

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 16:17
Posty: 857
No niestety, tu się mylisz drogi Wasiku :? Langdona ma jednak zagrać Tom Hanks. Wystarczy poszperać w necie, aby o tym przeczytać. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Hanksa w tej roli. :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2005, o 09:41 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
ja tylko che napisać, że przeczytałam Cyfrową Twierdze i raczej mi sie nie podobała, momentami nudne, zbędne rozmowy jakiś pracowników ...
schemat tej sam co zawsze, czyli osoba dobra, nagle robi sie zła, nuda ogólnie .... niedłigo biore sie za zwodniczy punkt, też pewnie bez rewelacji (tak sobie mysle) ... klucz Salomona, jako pewnego rodzaju kontynuacji Kodu, może być ciekawa :roll:

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2005, o 11:00 
From Wishes to Eternity
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2005, o 16:25
Posty: 234
Lokalizacja: Rawicz
Po długiej walce najpierw z Chłopami a późnej o odzyskanie książki udało mi się przeczytać Kod Leonarda i...... niczym specjalnym mnie nie zachwycil.... Jedyną rzecą za jaką podoba mi się ta siążka jest fakt, że nie bał się ujawnić prawdziwego znaczenia symboli.... Faktycznie prawda jest, że dawne symbole kultu kobiety, matki, czy płodnośći, zostały przerobione przez Kościół na symbole szatana, sekt itd. Nie moge powiedzieć, że książke cytało się cieżko.... Czytanie sprawiało mi przyjemnośc, ale momentaki wydawała mi sę wprost banalna. Czesto wprzedzałem bohaterów o krok, lub nawet dwa, a wolałbym iśc równo z nimi...

_________________
There is the wish in the night to be better... to could fight....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2005, o 22:49 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2005, o 17:40
Posty: 774
Lokalizacja: From Ocean Soul
Przeczytalam "Kod Leonarda Da Vinci" i jestem wprost zachwycona talentem Dana Browna. jak zauwarzyl Deris ksiazke czyta sie jednym tchem. Wprost nie moglam sie od niej oderwac. Jesli chodzi o Swietego Graala, sadze ze moglo by to byc mozliwe. Nigdy nic nie wiadomo. Jesli chodzi o film to zgadzam sie z Krysia. Nie wyobrazam sobie Toma Hanksa w roli Langdona. Moim skromnym zdaniem te role powinien zagrac David Duhovny. Jakos on mi bardziej pasuje na takiego fagasa. Ogolnie mowiac ksiazka jest ssssuperrr i mam nadzieje ze nie schrzania filmu. Podobno niedlugo ma wyjsc druga czesc "kodu" z niecierpliwoscia na nia czekam ale narazie zabieram sie za "Anioly i Demony". Mam nadzieje ze jest taka fajna jak mowicie. a teraz pozdro dla wszystkich i jak zawsze przepraszam za bledy ort. :wink:

_________________
It's not the monsters under your bed.
It is the Man next dor.
That makes you fear, makes you cry, makes you cry for the child...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2005, o 18:14 
From Wishes to Eternity
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2005, o 16:25
Posty: 234
Lokalizacja: Rawicz
Sushi "Kod Leonarda..." jest drógą powieścią 3częściowego(w założeniach) cyklu. 1 częścią były "Anioły i Demony", 2 "Kod..." a trzecia ma sie ukazać w przyszłym roku, ale tytułu apomniałem

_________________
There is the wish in the night to be better... to could fight....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2005, o 18:21 
Highest Hopes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 13:24
Posty: 1126
Lokalizacja: Leszno
Klucz Salomona, Percy :D doczekać się nie mogę, bo po 2 udanych częściach, 3 nie może być szitem :wink:

Dziekuję <by P_B>

_________________
Angels, they fell first but I'm still here
Alone as they are drawing near ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 16:05 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2005, o 17:40
Posty: 774
Lokalizacja: From Ocean Soul
Percy_Bent napisał(a):
Sushi "Kod Leonarda..." jest drógą powieścią 3częściowego(w założeniach) cyklu. 1 częścią były "Anioły i Demony", 2 "Kod..." a trzecia ma sie ukazać w przyszłym roku, ale tytułu apomniałem

Dzieki ze mnie oswiecilas. :D Ale to nie zmienia faktu ze niemoge sie doczekac trzeciej czesci! :D Juz to pisalam ale napisze jeszcze raz DAn Brown to geniosz!

_________________
It's not the monsters under your bed.
It is the Man next dor.
That makes you fear, makes you cry, makes you cry for the child...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 18:17 
Byt Transcendentny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2005, o 14:11
Posty: 4678
Lokalizacja: Nie ma na mapach
Cytuj:
Moze poprostu ktos tu nie czyta ze zrozumieniem

Nie czytałem Kodu :P Po prostu stwierdziłem to po wielu dyskusjach i recenzjach tej książki w Internecie. Nie będę tutaj przepisywał nic, cytował, czy streszczał. Ale to choćby jeden przykład:

http://karol.ginter.webpark.pl/brown_kod.htm

_________________
Życie to tylko żart, dowcip, i jeśli czujesz się źle, przejmujesz czymś to znaczy, że dałeś się nabrać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 19:44 
Once

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 16:17
Posty: 857
Przeczytałam ten artykuł, jest świetny ;) Nic dodać nic ująć. :twisted:
Cała prawda o "Kodzie..." :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 19:56 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2005, o 17:40
Posty: 774
Lokalizacja: From Ocean Soul
Beezqp napisał(a):
Nie czytałem Kodu :P Po prostu stwierdziłem to po wielu dyskusjach i recenzjach tej książki w Internecie.


To moze warto by bylo przeczytac ksiazke? Serdecznie polecam. Moze wtedy zmienisz o niej zdanie. :D A jesli chodzi o wypowiedz na strone ktora podales to jest ciekawa. Nie znam sie na historii np. Templariuszy czy Opus Dei i pewnie tamten czlowiek ma racje skoro ja zna. Ale to nie zmienia faktu ze ksiazka jest bardzo fajna i ciekawa, a Dan Brown wedlug mnie- genioszem. Mam nadzieje ze wstem na tamtej stronce nie byl zadna aluzja do mnie. :P

_________________
It's not the monsters under your bed.
It is the Man next dor.
That makes you fear, makes you cry, makes you cry for the child...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 20:00 
Once

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 16:17
Posty: 857
Sushi, nie warto i Beezqp doskonale o tym wie. :D Ja przeczytałam i juz wcześniej wypowiedziałam się na jej temat, więc powtarzać się nie będę. Powiem tylko, że podpisuję się pod w/w artykułem. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 20:05 
Once
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2005, o 17:40
Posty: 774
Lokalizacja: From Ocean Soul
Krysia napisał(a):
Sushi, nie warto


No wiesz Krysiu, moze jednak warto by ja przeczytal i sie sam przekonal... :wink:

_________________
It's not the monsters under your bed.
It is the Man next dor.
That makes you fear, makes you cry, makes you cry for the child...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2005, o 20:08 
End of Innocence

Dołączył(a): 26 kwi 2005, o 20:28
Posty: 778
A może npozwolimy samemu Beezqpowi zadecydować o doborze jego lektur? ;) Poza tym, każdy ma prawo do własnego zdania :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4  >>

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron